ŽIVOTNĚ NEGATIVNÍ (NES)MYSL

Není nad to se vracet domů a vidět, jak jeden borec mlátí druhýho a třetí se dívá. Pak jít kousek dál a potkat zfetovanýho roma, kterej vypadá jako by měl co dočinění s paralizérem.

Super pohled.
Miluju naši čtvrť. Sice jsem se tu nenarodila, ale žiju tu od mých 4 let, takže je to prostě moje „doma“.
Taková škoda těchto pohledů. 
Člověka to prostě mrzí a nic s tím nenadělá.
A je toho plno a je toho všude!
Chápu, že nemůže být pořád jen dobře. Chápu i to, že bez války není vítězství, ale rozhodně si myslím, že kdyby se lidi k sobě uměli líp chovat, bylo by těch konfliktů daleko ale daleko míň. 
Neberu teď v potaz středověk, tam šlo ve většině případů o hrdost, pýchu a ego mít víc a víc a být větší a silnější, což se projevovalo dobytým územím, počtem služebnictva, žen, peněz a armády.
Žijeme ve 21. století, ve století, kde nejsou zapotřebí nějaký války a konflikty, jsme civilizovaní lidi, tak proč se neumíme k sobě pořád chovat?
Proč i teď se musí někde válčit? 
Nadávám na Česku Republiku. Jo, je tu na prd kvůli ekonomice, ale zase nemáme přírodní katastrofy (když nepočítám tu a tam záplavy) a od nějakých válek jsme se taky celkem distancovali. Nebo se o to aspoň pokoušíme. 
Jednou jsem viděla film (bude to tak 3 roky zpátky) jmenoval se The Stoning of Soraya M. a bylo mi z toho hrozně. Nevěřila jsem a nevěřím, že to může existovat. Jako ještě teď v tomto století. Podívejte se na to. Je to zaprvé dost dobrý a za druhé to není nějaká s*ačka, která nemá hlavu ani patu, jak bejvá u novějších filmů zvykem.Díky tomu mě napadá další věc. Hrozně často si čtu, že zase někde řádí někdo, kdo tráví psy. To je něco, co si píšu na seznam nechápajících a nikdy nepochopených věcí. Teď je to zase v Řečkovicích. Podle tisku se jedná o staršího pána, kterej rád sedá na lavečkách v ulici Letovická a pohazuje kusy otrávených rohlíků. Jo rohlík, něco, čeho si nějak extra nevšimnete a když jo, tak tomu nevěnujete pozornost, protože rohlík není přece nic špatnýho a podezřelýho. Člověk se zamyslí u nějaké uzeniny, která daleko víc přiláká psy a kočky, ale rohlík? 
Chytrej tah.
Každopádně proč ubližovat NAPROSTO nevinnejm tvorům? To je jak zbít dítě, který má hlad. Nebo zabít někoho jen proto, že stojí s autem blbě. 
Těmto lidem bych udělala naprosto to stejný. Ano, podpořila bych Chammurapiho zákoník. Trochu mě mrzí, že nic takovýho tu není. To by si pak lidi setsakramentsky rozmýšleli, jestli pohodí otrávenej rohlík na zem nebo zabijou tři novorozeňata.

zdroj google


Prostě a jednoduše jsem znechucená dnešní dobou a dnešníma lidma. Tolik nenávisti, zahořklosti a negativní energie máme, že asi ani nemá smysl se pokoušet zjistit, kde se to v nás bere. Možná za to může (alespoň u nás) ta ekonomika – lidi nemají práci, jsou bez peněz, nemocní, nemají radost a jejich mysl se nachází v té hnusné černé propasti ze které lze uniknout jen někdy a jen někomu. Možná za to může výchova, rozvoj a celkovej pohled na svět. Možná za to může prostě „jen“ ta dnešní doba, ve které najít trochu zeleně a radovat se z normálních věcí je mimořádnou obtížností. Možná jsme tak prostě naprogramovaní a nebo možná mám jen já hluboce negativní vidění a jsem pesimistická.
Možná.
Pokud to vidíte jinak, klidně mne vyveďte z propasti.
Budu za to ráda .)  

0 názorů na “ŽIVOTNĚ NEGATIVNÍ (NES)MYSL”

  1. Máš pravdu lidi jsou dneska s*ině, ale většinou je to tím, že nechtějí být jiný než většina. Já tyto případy moc nevídám(bitky apod.), jelikož bydlím na vesnici a jsem za to hrozně ráda. Lidé jsou tu k sobě milý i když tu samozřejmě nechybí drbny.
    Týrání zvířat a dětí, za to bych zabíjela. U nás v okresním městě teď nějakej, no nemůžu říct člověk, usekává psům hlavy a vždy nechává těla na jednom místě. To musí bejt prostě netvor, ne člověk.

    Ale určitě musí být na světě i krásně, což je teď na jaře určitě pravda. Na zahradě máme sedmikrásky, za chvíli budou všude koťátka, štěňátka a nový život. To je přece nádhera. 🙂
    http://lenkaungrova.blogspot.cz/

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.