VEGGIE FEST OLOMOUC

V sobotu 12.5.2018 se konal v Olomouci Veggie festival. Vydala jsem se na něj s kámoškou hned ráno, abychom tam přijely co nejdřív.
Festival probíhal v Korunní pevnůstce vedle botanický zahrady. Umístění bylo super, prostě velkej plac a všude kolem příroda. Hned u vchodu nás přivítal Jakub Čech, mladej skoropolitik, zastánce strany Zelených a hodně politicky angažovanej mladej kluk. Jestli ho neznáš, mrkni třeba na Krause, kde byl, link tu.
Po označkování jsme se tedy ocitly na obrovským štěrkovým prostranství, který kolem dokola lemovaly stánky. Čest všem těm prodejcům, kteří neměli stánek s stříškou, páč slunko pálilo už z rána.
Prvně jsme si všechny stánky prošly a prozkoumaly okolí. Největší rozruch udělaly donuty, konkrétně Blue Vegan Pig. Na ně byla fronta jak na pomeranče za války. Hodně lidí se ochomýtalo taky kolem Anie Songe, která přijela jak jinak než s Lukášem (manžel) a Dačinou (jejich fenka Husky) v Karlovi (jejich dodávka). Vzali s sebou Lídu (nej kámoška), která se kompletně stará o jejich eshop. Dál se hodně nakupovalo v největším stánku, kterej patřil Globusu a jejich koutku zdraví. Tam se podávaly párky v rohlíku na několik způsobů a hlavně měli zmrzliny! Sice jen dva druhy, ale byl to jedinej stánek, kterej je nabízel!

Co se dalších prodejců týče, tak byla možnost zakoupit dřevěné výrobky, autorské tašky, kabelky, sešity, lapače, hodně prodejců taktéž prodávalo oblečení a plátěnky s vegan tématikou, stánek s kosmetikou, stánek s oříškovýma máslama, různý petiční stánky, venkovní čajovna, kafe, pivo, limo a hromada jídla. My vyzkoušely lasagne, který byly ultimátně výborný, párek v rohlíku, kterej mi teda nechutnal, limonádu z Kombuchy Bohyně, zmrzlinu, quiche a brownies.
Taktéž, jak už bývá na takových akcích zvykem, se konaly přednášky a workshopy, na kterých jsme teda z časových důvody chyběly, ale slyšela jsem samou chválu.

Celým dnem byla k poslechu hudba, která teda občas hrála až moc nahlas, navíc se mi výběr stylů teda moc nelíbil. Co bych ještě vytkla, tak nám chyběl nějaký stánek se zero waste věcima, nějaká ta přírodní kosmetika (ta jedna zmiňovaná nabízela jen oleje), taktéž bychom velmi ocenily stánek s ovocnou zmrzlinou a asi největší minus byl totální nedostatek stínu, neb nebyly nikde žádný slunečníky, nic. Když jsme se chtěly trochu ochladit, musely jsme buď jít do budovy a nebo za ní, kde ale díky tomu byli snad všichni, takže bylo narváno.

Celkově to ale bylo super, ráda se tam zase objevím a takovou akci podpořím.
A co vy, byli jste někdy na takovém festivalu? 🙂

UložitUložit

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.