UVĚDOMOVACÍ NESMYSL

Příroda umírá.
Myslím si to. A chce se mi brečet.
Mám chuť odjet pryč a jít pomáhat někam, kde je potřeba. Ne lidem, na ty já kašlu. Pomáhat přírodě. Ona nám dala naprosto všechno co máme a my se takto chováme.
Lidská ješitnost. Kdyby tu vládly zvířata, bylo by to lepší. Ty si přírody váží a chápou ji.


V zimě padá sněhu málo a mrzne víc. Jako dítě si pamatuju hromady sněhu a když bylo -2, tak to byla strašná kosa! Teď sněhu napadne spíš tak, aby se neřeklo, ale mrzne i klidně na -15! A to je špatně..
V létě naopak padají teplotní rekordy. Když je kolem 30ti, tak je to zázrak. A zase… Jako dítě si pamatuju tak 28 stupňů. Víc jsem zažívala jen u moře a to byl max 36. Četla jsem studii a mezi rokem 2040 – 2060 bude průměrná teplota tady u nás v létě 38 stupňů. Mazec že?
Jde to všechno do háje a můžem si za to samy. Planeta umírá a takto to dává znát. Vody ubývá, všechno usychá a je v tom chaos. Jak jsem řekla, nejraději bych někam jela a obětovala svůj život za záchranu přírody, ale bylo by to nefér, protože by se stejně našlo milion lidí, kteří by dělali všechno proto (byť nevědomky), aby to tu celý zahynulo. Zcela vidím obraz sebe, jak zasazuju stromky, zalívám je. Jak sklízím ovoce a vysazuju nový a z pecek! Jak prostě tvořím svět takovej, jakej má být.
Postupem času si uvědomuju, že jsem fakt asi dospěla do stádia oficiální dospělosti, protože vidím skutečný věci a sama se cítím plná. Našla jsem hodně odpovědí, který jsem chtěla znát celej svůj život a je to super pocit. Na druhou stranu je to pocit hodně deprimující, neboť když víš, co chceš a co máš dělat a nemůžeš, tak je to fakt na prd. Ale i tak si najdu plno maličkostí, který mě dělají šťastnou a který mě právě naplňují. Jako například to, že jsem se tak z 80% oprostila od chemie a žiju na přírodní bázi. Jak v jídle, tak i v kosmetice například. Vyrobila jsem si šampon, příští týden budu dělat přírodní deodorant a v plánu mám mýdlo (čekám, až mi přijdou formy) a balzám na rty. Do teď mám radost, že mám nějakou činnost, která odlehčuje dnešnímu světu a já se díky tomu cítím fakt skvěle. Navíc mě to fakt baví!
Jen tak ještě bydlet jinde…

Hezkej víkend a běž obejmout strom, poděkuj mu za to, co všechno ti dává a miluj ho za to. Jo jen tak mezi náma – neobjímej tis ani vrbu jo? Tis energii nedává, ale bere si ji a vrba přivádí lidi na špatný myšlenky…

/fotky moje © Janet David

0 názorů na “UVĚDOMOVACÍ NESMYSL”

  1. Jen ať je na světě více lidí, kteří takto přemýšlejí 🙂
    Sama to mám stejně a mrzí mě, jak jsou někteří slepí a sobečtí a nedochází jim tolik věci. A když už jim něco dojde, je moc složité na to něco měnit …

  2. Přesně! Miluju ty povrchní lidí,kteří myslí jen na to, jaký maso si dnes udělaj nebo co si vemou na sebe. Je smutné, že nevidí, že to jde všechno do háje a že můžeme jen vzpomínat na to, jaké to bylo kdysi hezčí a čisté …..

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.