ÚTULNÝ KOUTEK V REZIDENCI

Nedá mi to. Prostě ne.
V předminulým článku jsem vám prozradila všechny plány, který chci uskutečnit tady v našem novým sídle. A sice je mám seřazený dle aktuálnosti, podzim klepe na dveře a já potřebuju zútulňovat.
A co to znamená?
Relax koutek musí být hotov!

Miluju podzim!
Věta, kterou sem píšu už pátej rok. Znova a znova. Jinak to nejde, jinak to neumím. Podzim je prostě nejdokonalejší ve všem.
Nejvíc mi hraje do karet, když je takový to šedo, mrholí a nic se nechce. A to nic já miluju. Otvírá se totiž tolik možností a je z čeho vybírat!
Každej to máme jinak, to je jasný, já ale například zapaluju všude možně svíčky, uvařím si dobrej čaj (úplně miluju z Oxalisu příchuť Pretty Woman), nasadím teplý fusky a hurá na knížku. Nebo na film.

Jenže taková náladička, takový útulníčko tu zatím nemám. Na pořadu je teď úložnej systém v chodbě a samozřejmě pořád ty světla… Jó to je nekonečný. Sice jsme zase postoupili, stále nám jich chybí dost. Asi tak pět…

Ale o to teď nejde. Teď je na pořadu útulno.
A co k tomu bude potřeba?
1. Křeslo: no kde jinde se pěkně chumlat do plédu a užívat si napínavý příběh v oblíbené knize? Myslím, že křeslo je naprosto ideální kus nábytku právě na takovou činnost. Vlastně si troufám tvrdit, že k tomuto bylo přímo stvořeno.
Jinak všechny tyhle křesílka jsem našla na Biano.cz, kde se ráda dívám a chytám inspiraci. Maj tam toho totiž požehnaně a myslím, že si tam vybere každej.

Ušák. To by byla první volba. Našla jsem tohoto, kterej by se i s nohama skvěle hodil k naší sedačce. A ten jednoduchý vzhled! Řeč je o Marbet Design a jejich smyslu pro jednoduchost.
Zdroj
Ušák číslo dva. Klasičtější vzhled, černý nohy by zase šly jako dobrý kontrast.
Hmm 🙂
Zdroj
Tohle se mi líbilo na první pohled. Sametový vzhled přidává na luxusu. Knoflíky a černá všude. Parádní křesílko z dílny Design Project. Jó to bude těžký rozhodování.
Zdroj

2. Stojací lampa: útulný/relax koutek je, jak název vypovídá, v koutku a v koutku nebývá světlo, že. A světlo, to je něco, co já nemám. Takže bych prosila stojací lampu, např. nějakou takovou:


No tohle je boží! A ještě ke všemu z kolekce od Zuiver, který já mám moc ráda. Zdroj
Mám strašně ráda kombinaci světlýho dřeva a šedé. Připadám si s touto kombinací děsně klidně, takže by se toto světlo do relax/čtecího koutku náramně hodilo.
Zdroj
A tohle jsou Dáni, pánové a dámy. Hübsch je též na mém wish listě.
Zdroj

3. Dekorace: co by to bylo za útulný koutek bez správných dekorací?
V hlavní roli jsou svíčky a lucerny.

Jedna taková se mi moc líbí na Bonami. Je moc krásná, přímo podzimní. Strašně bych chtěla vidět, jak vypadá se zapálenou svíčkou, musí dělat krásný obrazce na zdi.
Ach!
Zdroj
Svíčky všude! Aji bez lucerny. Stačí jen vybrat takovou, která se vám líbí sama o sobě. Za mě je to třeba tato.
Zdroj
Samozřejmě útulnost není jen o světle. K té správné atmosféře patří i vůně.
Zdroj
A co by to bylo za útulný koutek bez chlupatýho koberce? Tenhle by se mi moc líbil!
Zdroj

Tak já nevím, myslíte, že se mi to povede? Dejte mi vědět jak se vám můj výběr líbí a co byste třeba přidali 🙂

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.