TROJKA

Moje první recenze je zaměřena na kavárnu, kam chodím už víc jak 4 roky – Kavárna Kunštátská Trojka. 
Nachází se nad Velkým Špalíčkem v ulici Dominikánská 348/9 v Domě pánů z Kunštátu což je renesanční palác, kterej je zapsanej na seznamu kulturních památek ČR a stojí tam již od 16. století.

Při vstupu do kavárny si na první pohled řeknete „wáu!“. Trojka má totiž velice zajímavou architekturu.
Obklopí vás obrovskej, klenutej strop na kterým visí několik barevných polštářů.
Okna tu jsou tím pádem obrovská.
Na stěnách tu visí jak obrazy, tak i fotky. Mění se to tu každej měsíc a většina vystavených děl je od studentských autorů, ale najdou se i výjimky. Trojka je totiž (víceméně) studentská kavárna.
Sedět se tu dá jak v křeslech, tak na gaučích nebo klasicky na židlích. Nohy od stolů mají podobiznu vodovodního potrubí. Najdete tu i schodiště, který vás zavede do podzemí. Tu se nachází nekuřácká část, toalety a hlavně „klub“ -3jka, kde se pořádají koncerty, akce, atd atd. Za barem je další prostor, tam se konají většinou divadla, přednášky nebo se tu hrají i hry.
Dál k Trojce patří i nádvoří, kde je venkovní posezení a v lepším počasí se tu pořádají blešáky, jarmarky, koncerty, akce, divadla, přehlídky, aj.
Zkrátka ve 3jce se toho děje snad všechno!V „nápojáku“ je toho dost. Od obyčejný kofoly, malinovky přes svařený džusy, bezovky až po vodku, která se jmenuje (jak jinak) Trojka. Kafe tu mají Covim.

Na chuť se tu taky něco najde (muffiny, bábovka, medovník, sendviče,..). Dost často tu taky najdete různý vylepšováky jako např. snídaňový menu, různý a zvláštní druhy nápojů jak alko tak i nealko, letní drinky, zimní zahříváky a tak.
Já sem chodím ráda a hlavně často. Kafe mi tu teda nechutná, ale nejčastěji a nejraději si dávám svařenej hruškovej džus, Le Granž (džus + voda + ovoce) = v létě nejlepší a kofolu no, klasika. Kámoška zase ulítává na bezovce a jablečné víle (svařenej mošt s absinthem).
V Trojce je fakt živo a pokud sem chcete jít večer, tak bez rezervačky to asi nemá cenu.

+ dobrý ceny
+ zajímavý prostředí
+ mladá a příjemná obsluha
+ obrovská škála akcí – najde se tu fakt každej


dost často je tu zakouřeno až nedýchatelno (bohužel nemají klimu a vzduch se tu čistí postaru což v zimních měsících není moc příjemný)
na toaletách teče pouze studená voda (opět v zimních měsících nepotěší)

Pokud jste tu ještě nebyli, tak se rozhodně stavte a je jedno, jestli jen tak na kafíčko nebo na večerní zábavu a pokud to tu znáte, tak se rádi vracíte, že? .)

Kavárna Trojka Menu, Reviews, Photos, Location and Info - Zomato

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.