TROCHU JINEJ NESMYSL

Léto se pomalu, ale jistě blíží do svýho finále. Sice to u nás ve městě vůbec tak nevypadá, ale čas je neúprosná věc a v tomto případě mi to vůbec nevadí. Léto nemám vůbec ráda. Jsem tuze podzimní člověk. Ó jak se těším na podzim!
Každopádně mám pocit, že je potřeba si všechno trochu sesumírovat, zrekapitulovat a zhodnotit. Stalo se toho zase tak moc, že si v tom sama musím udělat pořádek.

Léto je hlavně o cestování, žejo. Já cestování moc nemusím, daleko radši jsem doma, ale uznám, že jednou za čas to může i pomoct. Pomoc nasadit ještě větší klid do hlavy a užívat si okamžiků života. Díky tomu si člověk uvědomí hrozně moc věcí a nebo se v něčem utvrdí. Tak to mívám já.
Stihla jsem se podívat do Jeseníků, kde jsem na kole rapidně posunula svý hranice a mám z toho fakt brutální radost, stihla jsem taky bejt na Vysočině, kde se mi vždycky moc líbilo a je to jedna z lokalit, kde bych ráda bydlela (ale asi to tak nedopadne), zažila jsem pár pěkných večerů s přáteli u ohně a dobrýho jídla (to mám moc ráda), prozkoumala další kavárny, mám slíbenou vyjížďku na koních, komentovanou prohlídku židovskýho hřbitova a taky mám jet ještě na Slovinsko s mužem, kde máme v plánu takovej road trip. Co ale hlavně, tak jsem byla na Šumavě. Fotky a článek samostatnej je tu, takže jen tak ve zkratce: jela jsem na týden s našima a mladším bráchou. Nestihli jsme všechno, co jsem měla v plánu, ale i tak to bylo fajn. Vlastně se mi vůbec nechtělo domů. Člověk se tam v horách cítil prostě lehce a to mi vyhovuje. Lidi tam neřeší tolik věcí, tolik zbytečností, žijí s větším souladem s přírodou a chovají se tak podle toho. Vypadalo to tam, jakoby se zastavil čas. Nikdo nikam nespěchal. Díky tomu jsem si uvědomila razantní věc: jdu správným směrem! Vše, co od života chci a očekávám, se mi dostane. Věřím v to, protože to tak i vidím. A tam jsem to pociťovala nejvíc. Připadala jsem si tam doma a to jsem tam nikdy nebyla. Nevím, jak líp to vyjádřit, ale viděla jsem tam různý vize mýho života v různých okamžicích. I sny se mi zdály, dva skoro totožný a každou noc jeden. To se mi stalo předtím jen jednou. No a vlastně díky tady tomu všemu jsem zjistila, že je asi ten pravej čas začít podnikat radikální kroky k tomu, za čím se značnou část svýho života honím, co po nocích vymýšlím a co mě udělá v srdci kompletní a naplněnou: odstěhovat se.

Od začátku prázdnin jsem oběma nohama volná. V posledním zaměstnání se ke mě zachovali dost hnusně, využili mě a vyhodili. Asi tak dva týdny jsem se snažila to pochopit, ale nakonec jsem zjistila, že si akorát ubírám energii na negativní věc, a tak jsem to usekla. Strašně zajímavý je, že se mi hned naskytly dvě další práce a pokud obě vyjdou a bude to všechno fungovat, tak ještě s Janet Designem budu mít co dělat 😀 Ale těším se, cítím z toho všeho strašně dobrý vibrace a mám pocit, že se posunu o dost výš.
Držte mi palce!

Podělím se s váma o jednu věc. Svou pleť jsem nijak extra nikdy neřešila. Až do minulýho roku, kdy ve mě při slovech mé svatební vizážistky vypadlo, že bych měla sakra začít používat nějakej krém, páč mám suchej obličej a díky tomu bych mohla mít brzo vrásky. Oukej přiznám se, že jsem se začala akorát patlat Weledou, což už i tak byl veleúspěch, ale na jaře jsem pocítila, že to není ono. Že mi to nesedí a vlastně ani nevyhovuje. Obličej mě táhnul, dělaly se mi šupiny a občas mě pleť bolela. Ani jsem teda extra nepátrala, ale věděla jsem o paní kosmetičce, která používá už x let německou kosmetiku Dr. Hauschka a že je to zkrátka fakt přírodní kosmetička. Objednala jsem se k ní na konzultraci, páč jsem klidně mohla si jít na slepo koupit nějaký cajky, ale já chtěla vědět, jakou pleť mám a co mám dělat pro to, aby to bylo v pohodě. Prostě o tom pokecat a porozumět tomu.
Paní, strašně příjemná a úžasná dohromady nám (byla jsem tam se švagrovou) řekla, že Hauschku používá už přes 15 let a že mimo to jím léčí lidem různý kožní problémy. A protože jsem věděla, že Hauschka je sakra přírodní a sakra dobrá věc, šla jsem do toho a koupila si pro sebe sadu.
Teď je to asi 8 týdnů, co ho v kuse používám, a když vám řeknu, že efekt je vidět už po třech dnech, tak mi věřit nebudete, ale je to prostě tak. Jsem za to ráda a jsem ráda, že jsem tak skvělou paní mohla podpořit. Kdybyste na ni chtěli mrknout, tu je odkaz.
A kdybyste chtěli vědět něco víc o Hauschkovi, dejte mi echo a napíšu článek vyloženě na něj 🙂

Mám pocit, že jsem se zase někam posunula a že jsem trochu dospělejší. Vnímám to i v módě, protože si nevědomky kupuju věci, který bych si ještě před rokem neoblíkla. I barvy! A protože si dělám šatní očistu 4x ročně, rozhodla jsem se teď od podzimu začít nosit „novej styl“ (- schválně to dávám do uvozovek, páč styly fakt neřeším a nosím to, co se mi prostě líbí).
Když se řekne novej styl, asi si hodně z vás myslí, že to znamená jít na nákupy a vyhodit tisíce za nový kousky. No, tak to jste vedle. Výhodou minimalistickýho šatníku je to, že máš basic kousky, který se dají neustále s čímkoliv kombinovat, takže nevyhazuješ zbytečně peníze a šetříš čas. Pak, když chceš nějakou změnu, stačí ti koupit jedna věc a je vymalováno. Stejně jako teď u mě. Já začínám s novou kabelkou, neb ta předchozí mi připadala velká, takže jsem ji už prodala a objednala novou. Dál se chystám na šedej podzimní kabát, kterej si plánuju koupit už rok a stále ho nemám. A pak bych ráda chtěla vyměnit tepláky za legíny, páč volný tepláky prostě s tlustýma ponožkama, který já tak miluju nosit po doma, prostě dohromady nosit nejdou.

A co je u tebe novýho? 🙂

 

UložitUložit

UložitUložit

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.