TRAVEL BUCKET LIST

Předem pardón za anglickej titulek, vy víte, že na toto já nejsem, ale dnešní článek jsem jinak napsat nemohla. Nebo mohla, ale prostě nechtěla. Hodí se mi to.
Jeden den jsem takto přemýšlela, co bych chtěla za život vidět, jako za země, místa na Zemi. Nejsem cestovatelská duše, netoužím být jinde, spíš naopak. Každopádně se mi dostal do hlavy seznam zemí, co bych chtěla někdy vidět a jak jinak, než že se s váma o to podělím.
Rozdělila jsem to schválně to dvou sekcí: sekce příroda a sekce města. Je to z toho důvodu, že někde nemám daný právě ty určitý místa, ale spíš lokalitu a někde bych raději viděla jen kousek.

ZA PŘÍRODOU:

BRITSKÁ KOLUMBIE
Mým největším snem je právě Britská Kolumbie. Neznám větší drsné divočiny, než je právě tento kus Země. Teplo, zima, hory, lesy, deštný lesy, jezera. Pro mě dokonalá spojitost toho nejkrásnějšího a zároveň nejnáročnějšího a nejdrsnějšího na Zemi (když nepočítám Sibiř a takový extrémy). Britská Kolumbie leží v jihozápadní Kanadě, natáčel se tam třeba můj nej film Revenant. Tato provincie nese motto „nádhera bez konce“. Nedivím se. BK ve mě naprosto otevřeně otvírá srdce a hlásá moje oblíbený „wild and free“.
Pokud se mi podaří tento sen někdy uskutečnit, mám v plánu přejet do USA a podívat se do Seattlu, kterej není úplně daleko. Seattle je město grunge hudby a jako taková se tam zrodila. A kdo jinej stojí za zrodem, než moje múza Chris Cornell, kterej tam má broznovou sochu v životní velikosti. Když jsem ho nestihla vidět na živo, ráda bych si splnila aspoň toto.

NORSKO
Když už víte, co mě táhne a co mám z přírody nejraději, tak Norsko je asi BK nejblíž. Tato země mě láká i díky svým spirituálním/duchovním kořenům, který jsou mi hodně blízký a o který se zajímám.
V Norsku bych ráda viděla Preikestolen, Trolltungu, Geiragenfjorden a plavit se na něm a hrozně toužím vidět pravou vikingskou loď. A vlastně i zažít jejich počasí. A vidět fjordy. A vlastně úplně všechno!

ŠVÝCARSKO, SLOVINSKO
Tyto dvě země jsou dle mého názoru tak nějak nejblíž, co se přírodního bohatství týče, právě Norsku a BK. Prostě takovej akorátní ekvivalent, takovej mezistupeň. Navíc daleko bližší. Krásný obě a těžko říct, kam bych chtěla víc.

MADEIRA, ČERNÁ HORA
Tady jsme se přesunuli k jiným letoviskům.
Madeira mi příjde strašně zvláštní a záhadná a proto mě táhne. To stejný Černá Hora, o které jsem věděla strašně málo a ještě míň viděla. No a když jsem viděla, tak jsem nevěřila svým očím. Jako vážně? Moře a hory? To zní jako super letní dovolená. Tak třeba jednou.

VIETNAM, BALI, AUSTRÁLIE
Asijské země nutno říct mě netáhnou. Nemám ráda jejich jídlo a jejich styl života, ale nutno uznat, že zrovna Vietnam má naprosto impozantní přírodu. Nemůžu říct, že bych sem potřebovala jet, ale kdybych mohla, velmi ráda se tam podívám.
Bali je pro mě synonymem palem, krásně zářivých, bílých pláží, azurovýho moře a klidu. Tam bych jela, kdybych chtěla za mořem. Půjčit si skůtr, zajet si koupit kokosy, vypít je pod palmou, čučet na moře, krásně čistý a obrovský a prostě nic nedělat. A nebo bych tam jela, kdybych se na všechno chtěla vykašlat, a jet zkoumat duchovno a pracovat na obyčejných věcech.
Austrálie zase ve mě vzbuzuje pocit práce. Tam se totiž člověk uživí se vším. Pracovně je to nejvíc friendly země na světě, takže tam bych jela, kdybych měla nějakej byznys plán a chtěla ho někde otevřít, nebo, kdybych byla mladší a hledala pracovní zkušenosti.

DO MĚST:

KODAŇ, STOCKHOLM
Když teda opominu již zmíněnej Seattle, tak tohle jsou jediný dvě města, kam bych se opravdu ráda podívala. No jak jinak. Zase ten sever…

LONDÝN, PAŘÍŽ, AMSTERDAM
Světe div se, ale ani tu jsem nebyla. A trochu mě to štve, páč mám ten názor, že toto jsou města, který by měl každej aspoň jednou za život vidět. Tak třeba jednou a klidně jen na otočku.
S Amsterdamem to mám jiný. Amstr mě zajímá a trochu i táhne. Nevím proč. Příjde mi něčím zvláštní, možná i magickej.

Pokud bych si měla vybrat jedno místo, kam se můžu jet podívat, vyhrála by to radikálně BK. Tam se podívat a můžu umřít s úsměvem na tváři 🙂

Byl někdo z vás někde ze zmíněných míst? Jak se vám tam líbilo?
A kam se chcete podívat vy? Dejte mi tipy, ju?

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.