TIPY NA SKANDINÁVSKÉ ESHOPY

Hned na úvod musím zdůraznit, že nejsem nakupovací maniak, ani vlastně nakupování moc ráda nemám a moc věcí nevlastním. Vše ale co mám, používám a pečlivě vybírám, proto nakupuju jednou za čas a věci, který potřebuju a vím, že využiju.
I přesto mám své oblíbence a ráda bych vám je představila, neboť otázky typu „a kdes to sehnala?“ mi občas přistanou v komentáři a nebo v mejlu. Tak tohle jsou moji oblíbenci, mé stálice:

LALA DESIGN
Řekla bych, že snad půlka designovek, který mám doma jsou právě odtud. Lala Design je krásný eshop se showroomem v Praze. Vlastní ho sympatická paní Darina, která je opravdu příjemná a má cit pro detail. Spolupracuje s řadou blogerek a vytvářejí tak spolu jak dokonalé stylingy plné designovek, tak i základních a potřebných věcí pro každodenní život.

M&DE SHOP
Ostravský a velmi symaptický eshop. Betonové květináče, huňaté merino plédy, originální kovové nástěnky. To a ještě víc ze severskýho stylu, kde nejde o známé a profláknuté značky, koupíš tady. Mám to tam ráda, cítím se tam příjemně.

IKEA, JYSK
Přemýšlela jsem, jestli takové velikány sem zařadit, ale nakonec, proč ne, že? Oba tyto obchody jsou severské a tak nabízí právě to, co tam letí.
Ikeu mám jakožto giganta nejraději a to hlavně i tím, že má svou fabriku a všechno se děje tam. Nikde nic nepřekupují, mají své návrháře, kteří se rádi inspirují u známých značek a hlavně myslí i na přírodu a udržitelnost. A o tom na severu hodně jde a hodně na to dbají. No a díky tomu všemu si můžou stanovovat svý ceny, neboť nejsou ovlivnění výrobcem, což jim dává jasnou svobodu a nám to pak umožňuje široký výběr.
Jysk je takový zapomenutý skandinávský obchod u nás, který češi až tak moc neprožívají. Pokud mám bejt upřimná a říct proč tomu tak je, tak vsázím na reklamu. Jejich marketing je na špatné úrovni, působí lacině a přeplácaně a to se severským stylem nejde vůbec dohromady. Je to velká škoda, protože se tam dají nalézt poklady. Mrkni třeba sem.

DESIGNVILLE
Brněnský eshop, který vlastní manželský pár, nabízí i opravdu luxusní zboží přímo od severských návrhářů.

NORDIC DAY/BELLA ROSE
Další brněnský eshop (fungují jako 2 v 1) sídlící na konci Brna, který nabízí spoustu doplňků pro vytvoření té správné severské atmosféry.

Znáš a nebo i nakupuješ v nějakým zmíněným obchůdku? 🙂

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.