STYLY TETOVÁNÍ

Věř nebo ne, ale i tetování podléhá určitým pravidlům a stylům.
Protože je ale těch stylů dneska už fakt dost, vybrala jsem alespoň ty nejvíc rozšířený a pokusila je jednoduše vysvětlit. Třeba to někomu i pomůže 🙂

OLD SCHOOL
No klasika. Tlustý, jednoduchý a výrazný černý linie, pestrý barvy, motivy kotev na stotisíc způsobů, nářadí, kytek a vlastně všeho možnýho. Hodně často i nápisy rodiny a stínování.

NEW SCHOOL
Komixovka, aneb novější verze. Tady už není potřeba tvrdé černé linie, tady víc vynikají barvičky a jejich zpracování.

NEOTRADITIONAL
To jsou vlastně klasický obrázky v novým a živějším kabátě. Neotradiční tetování zabírají větší plochu, motivy zůstaly, ale přidaly se k nim živější barvy.

JAPANESE
Japonský motivy, který bývají hodně barevný a mají jistou symboliku. No, nebo by měly mít. Hodně se vyskytujou rozkvetlý zahrady, gejše, ryby a motivy yakuzy.

WATERCOLOR
Jedná se o jemné černé linie, které jsou tak porůzně barevně vyplněny. Zkrátka tetovačka vypadá jak od vodovek.

TRIBAL
Dalo by se říct, že toto je základní kámen tetování. Tribal pochází od Polynésanů, kteří si různýma barvama dozdobovali těla. Můžeme to vidět i u Indiánů a různých kmenů, nejvíce se takto zdobili při rituálech a obřadech.
U nás byl tribal nejoblíbenější v 90. sátkách. Většinou ho mají muži, kteří ho mívají nejčastěji na rameni, někdy to táhnou přes prso až k lopatce a na ženách je to nejvíc vidět v oblasti nad zadkem. V dnešní době se ale dost předělává. Proč? Většinou je to prostě „čmáranice bez významu“, která doplňuje/vyplňuje prostor na kůži, no a jak to tak bývá, prostě to omrzí.

DOTWORK
Je technika tetování, kdy se více tečkuje a méně linkuje. Celá kérka vypadá z dálky normálně, ale zblízka je vytečkovaná.
Poměrně nová záležitost a dosti oblíbená.

REALISTIC
Zkrátka portrétovky a všechno, co je opravdu podle skutečnosti.

GEOMETRIC
Tady patří všechno, co má geometrický tvary, to je jasný, že? Každopádně na to, jak krátce se tento styl tetuje si získal strašnou oblibu. Není se čemu divit, geometrický tetování jsou hodně líbivý a jsou hlavně (nebo bývají) minimalistický. Navíc se právě u tohoto stylu ukáže, jestli je tatér precizní a přesnej, protože geometrický kérky jsou hodně, hodně jemný.
Dost často se ale geometrický kérky používají jako „doplněk“. Prostě máš hlavní motiv, třeba hlavu nějakýho zvířte a k tomu tam lupneš trojúhleník. Nebo si z nějakýho geo obrazce uděláš watercolorku. Nebo i Dotwork můžeš zkombinovat s geo motivama.

SKICA
Další poměrně nová záležitost. Skica je forma tetování, kdy kérka vypadá tak trochu „odfláknutě“ a jakoby nedokončeně. Tvoří ji dost liníí, proto se i často plete s geometrií a celkově vytváří abstraktní obraz, kterej je ve svým finále dost jednoduchej. Dá se dost pěkně vyplnit watercolorem.

BIOMECHANICA
Je hodně náročná, ale super podívaná. Odhaluje, co máš pod kůži a prolíná se s ní. Velmi často působí jako 3D obraz.

BLACKWORK
Jak už název vypovídá, jedná se o tetování, kde je hlavní černá barva. Vlastně se tam ani jiná nijak zvlášť nevyskytuje. Blackwork je o vyplnění plochy, kde právě vynecháním a netetováním vznikají obrazce do černýho inkoustu. Dalo by se říct, že je to takový obrácený tetování.

TRASH POLKA
Je taková směska. Obsahuje jemný linie, reálný obrazce a klidně i písma, ale hlavní je, že do celý vypadá dost chaoticky.

Mně se nejvíc líbí watercolor, skica a geometrický tetování. Na sobě mám skicy s watercolorem, realismus, symboly a typografii. Někdo tvrdí, že není dobrý styly mixovat. Někdo zase, že klidně. Celkově je o tom, co vlastně na těle máš a jak to celý na sebe navazuje a vypadá. Je zkrátka dobrý to mít vymyšlený a postupně to třeba i upravovat a zdokonalovat.

Snad jsem někomu trochu i pomohla se třeba rozhodnout či utvrdit ve výběru. Stejně je ale nejlepší řídit se srdcem a na tetování nespěchat! Máš to na celej život, takže bych s klidem na duši řekla, že odpovědět na otázku „vezmeš si mě?“ je daleko jednodušší. A vlastně když o tom přemýšlím, neznám zatím větší odpovědnost, než mít tetování dobře rozmyšlený.

A teď se pochlub, co máš na sobě ty! Popř. prozraď co se ti líbí 🙂

8 názorů na “STYLY TETOVÁNÍ”

  1. Ahoj, mám na sobě geometrické tetování resp. 4 šípy, bohužel, jak píšeš, tak se na tom ukáže, jak moc dobře tatér tetuje a na mě se ukázalo, že nic extra. Byla jsem v Hardset, kamarádka od tama má docela hezké tetování, ta jsem tam šla, na její doporučení, měla jsem zvdrhnout už při návrhu, ale bylo to mé první tetování a neměla jsem žádnou zkušenost s tím, jak by to mělo vypadat a jak to chodí. Tak teď mám hrůzu jít někam jinam na další tetování… Nemáš tip, kde v Brně umí geo? Díky 🙂

  2. Ahoj, díky za tvůj dotaz 🙂 Jak píšu v úvodu, zaměřila jsem se na styly tetování, co jsou známější a oblíbenější. Název "akvarelové tetování" je asi spíš nějaký slang a ano, když už, tak bych ho zařadila do watercoloru 🙂

  3. Ahoj, super stránka 🙂 Mohla bys mi doporučit prosím pár šikovných lidí na SKICU prosím? …ideálně v Praze, případně v Brně.
    Díky

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.