SEZNAMTE SE, TOHLE JSEM TOTIŽ JÁ

Dlouho jsem přemýšlela nad tím, jak navázat. Jakej článek po tak dlouhý době sem dát, aby to zapadlo. Mám jich rozepsaných několik, ale po chvíli se mi přestanou líbit. Konec. Znáte to, ne? Prostě něco rádi děláte, ale vlastně se vám to ani dělat nechce? Prostě pocit, že to nakonec cenu stejně nemá a že je to ve svým výsledku jen ztráta času? No tak takhle jsem to měla se psaním. A proto tu máme článek až po půl roce. Prostě to nešlo.
Ale dnes jsem zjistila, proč tomu tak bylo. Tudíž tu teď budu psát bez naplánovaných myšlenek a směrů.
Protože já to totiž už ani jinak neumím.

Jo. To je novinka. Měla jsem se za celkem organizovanýho člověka. Člověka, co miluje diáře, papírový diáře. Co rád organizuje a řídí věci a má je pod kontrolou. No tak to nejsem. Byla jsem, neboť jsem musela. Vlastně nemusela, ale život mě tak vedl a když to tak vidíš od mala, bereš to za svý.

Mám totiž hroznou nevýhodu v tom, že jsem velmi adaptabilní a přizpůsobivá. Což je další „nová“ věc, která vyvstala. Měla jsem vždycky na všechno svůj názor a tím pádem všem lidem v okolí to ukazovalo tu stránku mé osobnosti, že se nedokážu přizpůsobit, že tlačím svůj vlastní názor a nejede přes něj vlak.
Blbost no. Svý názory mám furt, ale vyjadřuju je hlavně z toho důvodu, abych zkoumala, co je dobrý pro ostatní a jak se dokážeme domluvit a společně spojit to, co všichni chceme.
Díky své přizpůsobivosti jsem se v sobě celej život ztrácela a nedokázala se najít. Nedokázala jsem ani najít to, co bych mohla prohlásit za svý – myšlenka ve smyslu „jsem fotograf, jsem grafik,…“, protože tě furt někdo někde škatulkoval a to do různých aspektů a směrů. No bordel prostě.

Před dvěma a půl lety, co jsme se přestěhovali z města na vesnici, začala fáze mýho života, kterou jsem teda fakt nečekala. Byla o cestě za sebou samotnou, za svou vlastní podstatou a autentičností. A bylo to totál peklo. Všechno, ale úplně všechno jsem řešila hlavou a totálně jsem zapomínala na srdce. Byla jsem chladná a všechno jsem dělala mechanicky. Nic horšího jsem fakt nezažila. Byly ztráty, velký ztráty. A ještě budou. A nebudu tvrdit, jak moc se bojím, ale to k tomu patří a je to tak vlastně správně. Strach z neznáma.

Yés, totál burn out, to si piš!

Díky tomu se ze mě ale stal člověk, kterýho znám. Zní to divně, ale já se fakt neznala. Já fakt nevěděla co chci, kdo jsem a co je to moje. Co je ta má cesta. Musím ale říct, že se těším. Vím totiž, že mě vesmír vede správně a že všechny překážky a ztráty a bolístky tu jsou a budou tu proto, abych věděla a abych tou cestou stále kráčela.
Je strašně super a strašně osvobozující si říct „jojo uděláme to takhle“ nebo „ok jo, takhle to chci“ a fakt to tak cítit! To jsem neznala.

Teď, právě díky těm ztrátám a roce a půl v chaosu, nepohodě a depresích jsem vylezla na svět jak novej člověk. Teď třeba vím, že se rozhoduju dle emocí. Že dělám věci tak, jak je cítím. Že jsem citlivá a že mě to ovlivňuje. Že cítím energie ostatních lidí, že se umím na to napojit a že mám velmi, ale opravdu velmi tvrdé jádro. Jsem (nyní) silná a vím to.
Mám svý názory a vím jaký to jsou. Vím, co mě zajímá, co mě baví a co mě definuje. Umím si to popsat a vyznám se v tom. Vyznám se sama v sobě! Jakože já nikdy nepůjdu na pravo, nebo na levo. Já budu uprostřed. Nikdy nezvolím černou, nebo bílou. Zvolím šedou.
Chápeme? Mám totiž najednou hranice. Vytvořila jsem si je, konečně.

Zajímavý je, že tady ten posun, tady to nový já, který tu vlastně vždy bylo, jen bylo zakrytý, se najednou odrazilo i do těch částí mýho života, kde by mě to nenapadlo. Jako například do oblečení, do zařízení domácnosti a samozřejmě (to už mě tolik nepřekvapilo), do životních cílů a celkovýho mindsetu.

Jo, shodila jsem všechny otěže. Všechny. A když to uděláš, co přijde?
Tvý pravý já.

 

A tak mám najednou pocit, že jsem řekla, co jsem chtěla a potřebovala a budu doufat, že je to pro vás ok, páč pravidelnost tu nehledejte. Tohle je místo pro kreativitu a to ve všech směrech.
Žádný pravidla. Jen svoboda ve všem a pro všechny 🙂

J.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.