SERIÁLOVÝ TIPY #4

BANSHEE (2013)***
Banshee je malé ospalé městečko do kterého přijíždí Lucas Hood – nový šerif. Nebo si tak aspoň říká a všichni si to myslí. Lucas Hood má za sebou velmi krušnou a bujnou historii, co se vězení, vražd a loupeží týče. No a když se do toho zamotá dávná láska, je na co se dívat.

CHERNOBYL (2019)****
Jak už název vypovídá, jedná se o seriálovou adaptaci od HBO na jednu z nejhrůznější jaderné katastrofy světa. Jasně, filmů a seriálů na toto téma bylo hodně, že, proč se dívat na další… Tak hlavně proto, že je to fakt dobrý. Až nechápeš. A je tam hodně detailů. Jak jsem si myslela, že toto téma znám, tak jsem zjistila, že vlastně vůbec ne. Spousta informací, který jsem nikdy nikde nečetla, skvěle zpracovanej děj, dobří herci, dobová situace, paráda. No a nesmí chybět ani creepy scény. Ale bacha, nejsou to žádný hororovky, je to fakt tvrdá realita a o to je to právě ještě lepší. Všechno tvrdě založeno na oné události.

TRUE DETECTIVE 3 (2019)***
Další pokračování, novej děj, noví herci. Konceptově ale podobný. A to je dobře. Kdo viděl alespoň první sérii, třetí se mu bude líbit. Hodně.
Tři časový pásma, který se prolínají do jednoho děje, kterej řeší záhadný zmizení dvou malých sourozenců. Nechybí surovej děj, zajímavý zápletky, vraždy, ale i mysterióznost.

THE MAGICIANS (2015)**
Kdo má rád fantasy svět s pořádnou dávkou magie, tohle se mu bude líbit. Děj je zasazen do dnešní doby, kdy se vše točí kolem jedné pohádkové knihy a víry v ní. V New Yorku je totiž ukrytá škola čar a kouzel a Quentin Coldwater se stane jejím žákem. Díky knize.
Oddechovka, která je hodně vtipná a já se na to vždycky těšila.

STRANGER THINGS (2016)*****
Ve fantazi ještě zůstaneme. Asi neznám nikoho, kdo Stranger Things neviděl, nebo kdo to nezná. Troufám si říct, že je kolem toho tak velkej boom, jak byl u GOT.
ST pojednává o skupině dětí, kteří spolu tráví veškerý volný ( i ten školní) čas. Jednoho dne ale jeden z nich zmizí a nastává tak zmatek, chaos, smutek a hlavně bezmoc. Kamarádi ale nenechají nic náhodě a rozjíždí vlastní pátrácí akci.
Jeden z nejlepších seriálů vůbec. Rozhodně doporučuju!

NARCOS (2015)***
Kolumbie, 80. léta, kokain. V hlavní roli Pablo Escobar. Už asi víte, o čem tento seriál bude, že?
Tři série tohoto seriálu vypráví příběh o jednom z nejznámějších a nejbrutálnějších drogových dealerů vůbec. Netflix si dal hodně záležet a je to opravdu znát.

DIVORCE (2016)**
Komu chybí Sarah Jessica Parker, má šanci jí a její hvězdné looky opět spatřit v seriálu! Přesuneme se na předměstí, kde budeme především řešit radosti a starosti denního života ženy středního věku, která má na krku dvě děti a jeden hodně dlouhej rozvod. Bude to sranda, ale bude to i katastrofa.
Seriál na odlehčení napjatého dne.

THE GRAND TOUR (2016)****
Kdo by neznal známou, motoristickou trojku Hammonda, Maye a Clarksona? Myslím, že o nich museli slyšet všichni. V auto-průmyslu se pohybují x let, vyznají se a co je nejlepší, jsou strašně vtipní. A o tom to vlastně je. Neustále recenzují určitý druhy aut, dělaj si z toho strandu a hodně toho dokážou zničit. Každej díl je jedinečnej, každej je o něčím jiným a v každým díle se dozvíte něco novýho. A něco novýho rozbijou. Takže i když vás třeba auta nezajímají, už jen pro ten vtipnej děj, kdy si dokážou udělat srandu z naprosto všeho, to prostě stojí.
GT je pokračování úspěšnýho seriálu/talk show Top Gear. GT má tři série a poslední, třetí skončila tento rok. Známá trojka ale hodlá pokračovat, tak snad se brzo dočkáme.

Dejte vědět, jestli na nějakej ze zmíněných seriálů koukáte a co si o tom myslíte, ju? 🙂

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.