SALVADOR DALÍ: ZHMOTNĚNÍ NESKUTEČNÉHO

Od 6.3.2014 do 6.4.2014 máte možnost vidět neskutečné aneb Salvador Dalí hostuje na Špilberku!
Výstava toho unikátního surrealisty je výzva. Já mám ráda jak výzvy, tak umění, takže jsem jít musela. 


Vystavovaných děl uvidíte hodně. To, co jsem čekala, že uvidím, jsem ale neviděla. Byla jsem díky tomu trochu zklamaná, ale na druhou stranu jsem Dalího viděla v jiným světle a … no nepřekvapil mě. 
Vzhledem k tomu, že ho „znám“, to snad ani nelze. 


Na výstavě jsou k vidění litografie, dřevoryty, medaile, reliéfy, keramické dlaždice, talíře, popelníky i drobné předměty ze stříbra, bronzu a zlata. 
Navíc je k výstavě připojena ještě série fotografií, kterou vytvořil Václav Chochola v roce 1969 v Paříži a nafotil tak Dalího v různých pózách, které sám Dalí moc chválil. 

A aby toho ještě nebylo málo, tak máte možnost vyzkoušet si workshop, kterej je poskládán do dvou sekcí: první je tzv. Dalího nebe, kde naleznete jeho neoblíbenější symbol a to jsou zásuvky, které symbolizují hádanky. Dál tam najdete na zemi otáčivé kruhy na kterých můžete skládat skládačku z karetních a různých tvarů a tvořit tak trochu jako právě Dalí. 

Do druhé sekce se dostanete pomocí obřího oka s dlouhými řasami. To je pro Dalího symbol naděje zhmotnění snů. Tam je surrealistická laboratoř. Můžete si zahrát stínové divadlo, nebo si můžete vyzkoušet jednoduchou optickou hru, nebo můžete spojovat neobvyklé prvky a vytvořit tak vlastní dílo. 

zdroj google a můj foťák

Výstava je nejen díky workshopu unikátní a pokud máte rádi umění a nebo i samotného pana umělce, určitě se stavte. Je to super a určitě vás to jak překvapí, tak nadchne .)

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.