RECENZE ZNÁMÝCH ŘASENEK

Na řasenky já jsem náročná. Hodně. Je to totiž jediná věc, kterou opravdu pravidelně nosím.
Moje řasy jsou kratší, rovnější, ale hustější a hlavně těžký. Vyvolená kombinace, že? A proto není pro mě úplně jednoduchý najít to, co vyžaduju. A že já toho vyžaduju! Kromě toho, že potřebuju samozřejmě řasy prodelšit, potřebuju je též natočit. Taky potřebuju, aby se mi s daným kartáčkem dobře pracovalo, což znamená, že nebudu v koupelně trávit moc času, prostě ideálně párkrát pročísnout a arivederči. No a též vyžaduju, aby se dala dobře sundávat dolů, takže ideálně už ve sprše a pak jen tamponkem a odličovákem stáhnout zbytky.

Za poslední rok jsem jich vyzkoušela celkem dost, a protože v přírodní dekorativce nic ze zmíněných parametrů nenacházím (což už je taková klasika), musela jsem sáhnout do těch jiných řad. Drogérkovou kosmetiku ale nečekejte, tam já nechodím, dekorativku kupuju z největší části v parfumérkách, tam jsou sice chemkový značky, ale ne vždycky a ne všechny. Co je ale základ, tak kvalita a ta vydrží a na to já prostě slyším.

Zdroj: Pinterest

Sisley – So Intense

Řasenka, kde jsem měla totální pochybnosti ohledně kartáčku. Ten je totiž jak hřebínek na vlasy. Nechápu to, ale maluje se s ní báječně! Řasy jsou dokonale pročesané, vydrží celý den a řasenka jde lehce smýt ve sprše. Jediné mínus je snad jen ta cena (stojí kolem 1400,-).
Hodnotím: 9/10

fotka moje

Zoeva – Graphic Lash Mascara

Zoevu mám ráda obecně. Mám od nich hlavně štětce, které jsou teda na přední úrovni, líčí se s nimi i na přehlídková mola a jsou velmi oblíbené mezi makeup artisty a mezi vegany. Měla jsem i paletku stínů (doporučuju pro super odstíny, páč dodržujou teplý a studený odstíny, snad jako jedna z mála značek!), naprosto boží rozjasňovač a tekuté linky, které jsou též výborné.
Řasenka byla víc než fajn. Kór za tu cenu. Maluje se s ní pěkně a lehce, dobře drží a dobře se odličuje. Akorát je potřeba nanést ji alespoň 2x, jinak to moc není poznat.
Hodnotím: 7/10

Mac – In Extreme Dimension 3D

Tuhle řasenku jsem měla možnost vyzkoušet na speciálním Mac dni v Douglas, kam jsem se náhodou dostala. Mac mám i přes veškerý dohady a nejasnosti ráda. Vyhovuje mi jejich výdrž, jejich barvy, líbí se mi jejich obaly a hlavně je to za ty peníze kvalitní dekorativka, která fakt vydrží. Řasenka mi ale moc nesedla. Tlustý kartáček s tenkýma, plastovýma štětinama mi dělal slepené řasy a ještě ke všemu šly děsně špatně rozdělit a tohle ráda nemám. Sice řasy vydržely celej den, jak natočené, tak se nedrolily, ve sprše nechtěla jít ale dolů a defacto jsem se musela snažit ji dostat i odličovákem pryč.
Hodnotím: 6/10

Too Faced – Better Than Sex

Řasenka, která je lepší, než sex? A víte, že možná i jo? S klidným srdcem bych tuto řasenku doporučila každýmu, přijde mi nejlepší ze všech, co jsem kdy měla, a to jsem, po prozkoumání kartáčku, si vůbec nemyslela. Ten je totiž zatočenej, a to je pro mě vždycky výzva.
Nanáší se ale lehce, stačí jedno projetí a už máte řasy zhuštěné a natočené! To jsem nikdy u žádné předtím nezažila. Hůře se ale sundává dolů (furt líp jak ten Mac ale), za to zase pěkně drží a nedrolí se.
Tuto řasenku jsem si koupila 2x po sobě a první byla naprosto boží, ale ta druhá mi snad za dva měsíce vyschla, takže už jsem si ji po třetí nekoupila.
Hodnotím: 9/10

Clinique – High Impact

Clinique je značka známá především svým složením pro citlivější lidi, proto je tak oblíbená a proto jsem se rozhodla ji vyzkoušet. Kartáček je podobný tomu od Macu, takový tlustší s kratšíma štětinama, ale ne plastovýma. Řasy ale bere fakt pěkně jednu po druhé a je cítit, jak se rozčesávají. Teplou vodou sundat jde, jen mi přijde méně výrazná, takže dávám většinou dvě vrstvy. 
Hodnotím: 8/10

obě fotky moje

Lancome – Idole

Tohle sem dávám, protože si myslím, že by mělo jít o hodně dobrou věcičku. Lancome je výborná a hlavně dlouhodobě osvědčená značka. Tahle novinka, řasenka Idole slibuje hodně, ale zatím jsem ji nevyzkoušela. Odolávám hlavně tedy kvůli kartáčku, která je zahlý a s tím se mi vždy špatně pracovalo. Co mě ale přemlouvá je jednak historie značky a druhak obal. Moc krásně vypadá, tak uvidíme, jestli ji někdy vyzkouším.

Bobbi Brown – Smokey Eye

Druhá řasenka, na kterou slyším dost velkou chválu a recenze pějí ódu a kterou jsem bohužel zatím nevyzkoušela, je Smokey Eye od BB.
BB je též velmi oblíbená značka. Vyniká hlavně svou výdrží, kvalitou a ingrediencemi. Tady se totiž zamýšlejí a víc a víc pouštějí do svých laboratoří přírodu. Musíte ale hledat…

Marc Jacobs – Velvet Noir

Poslední, kterou mám v plánu vyzkoušet, je řasenka od známé oděvní značky, která je ale novinkou na trhu s kosmetikou, Marc Jacobs Beauty.
MCB sice u nás opravdu moc dlouho není, stačila si ale za tak krátkou dobu vybojovat své čestné místo, a to přímo na špici! Zrovna tahle řasenka získala několik ocenění, vyhrála několik soutěží a v každém druhém časopise se o ní píše. Myslím, že na tom asi něco bude, protože dle kartáčku soudím, že by to mohlo fungovat, podobá se totiž hodně tomu od Too Faced – Better Than Sex – jak jsem psala výše – a ta je opravdu výborná!
No, nezbývá mi, než se těšit, až ji vyzkouším.

Doufám, že jsem vám trochu rozšířila obzory a třeba i někomu pomohla v rozhodování, páč není nic horšího, než očekávání, který pak zklame, zvlášť za dražší věci. To sama naprosto nesnáším.
Dejte mi vědět, jestli máte s nějakou ze zmíněných zkušenost a též mi dejte vědět, jestli z těch tří, co jsem zatím nevyzkoušela máte dobrou zkušenost, páč to mě hodně zajímá 🙂

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.