PLÉDY, DEKY, PŘEHOZY!

Různé druhy přikrývek jsou dnes již základem každé domácnosti. Někdo je využívá k televizi, někdo na terasu či zahradu při chladnějších večerech, někdo zase jako tepelnou izolaci na peřinu a někdo je má jako dekoraci. Existuje mnoho využití, ale ještě více existuje barev a materiálů.

Já sama mám dek několik, ale používám jen tři. Zbytek totiž vlastní můj pes.
Nejvíc využívanou dekou je přehoz na postel. Jmenuje se Krattfiol, je největší, zakrývá celou plochu postele a leze mírně přes okraj. Je světle šedej, jemňoučkej (flanel/100% polyester) a mám ho z Jysku. Ten má místo na naší posteli každý den a využívám ho hlavně proto, protože do postele občas zalezu i se psem, nebo tam i pracuju a nerada se tak válím přímo v peřinách.
Druhej je můj nejoblíbenější. Jmenuje se Ormhassel a je z Ikea. Ten využívám prakticky kdykoliv, kdy potřebuju zakrýt a nebo v něm i chodím po doma, když je chladno. Je pletenej, šedo-bílej, není tak měkkej ani tak jemnej, jako jeho brácha z Jysku, ale je to prostě designovka a je mi příjemnej i tak.
No a poslední kousek, kterej využívám je taky z Ikea a jmenuje se Gurly. Ten je tmavě šedej a střídám ho s Ormhasselem, i když Gurlyho spíš využívám na válení se.

Ráda bych ale novej kousek, plédů prostě u nás doma není nikdy dost a co si budeme povídat, při pohledu na krásně ustlanou postel, kde se nachází i nějaká ta deka, přímo vábí se jít zachumlat. A to já ráda.
Na webu jsem objevila opravdu pár krásných kousků a já uvažuju, kterej z nich se stane součástí našeho domova… :

zdroj

 

zdroj
zdroj
zdroj

Krása, že jo? Líbí se vám nějakej? Určitě se mi nezapomeňte pochlubit!

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.