PLÁNY S REZIDENCÍ

Naše Rezidence je novostavba a jako novostavba tu tím pádem nebylo nic. Jen naprostý základy. Což nám vyhovovalo, páč já si ráda dělám věci po svým.
Má to ale určitý problémečky, jako např. to, že prostě nemáme úložný prostory a sklep je ke vší smůle stále nedodělanej. Všechno harampádí, který je nevzhledný, ale nutný tu prostě musíme mít na očích.
Ó jak se těším na sklep!
Díky tomu mám ale možnost si tu všechno dělat prakticky od základů. Každej den mě nutí přemýšlet nad rohem v obýváků, nad stěnou v ložnici, nad prostorem vedle sedačky… zkrátka furt jen jedu návrhy, možnosti, funkčnosti a hlavně praktičnosti a v neposlední řadě designový stránky celýho prostoru. Ono to musí do sebe absolutně všechno zapadat. A zatím se mi do daří.

Mám seznam.
Nečekaně že.
Seznam priorit! Věci, který jsou seřazený dle aktuální potřebnosti. Jedu dle toho, ačkoliv v květnu mi plán naboural servis auta, ale bylo to nutný a jedem zase dál.
Seznam priorit jsem se rozhodla i zveřejnit sem, protože vás to může za prvý inspirovat v tom, takhle vůbec třeba fungovat – znám dost lidí, co prostě jen kupujou nábytek a doplňky a vlastně to ani nepotřebujou, ale hlavně, aby tam něco bylo, aby to nebylo moc prázdný, atd… a nezamýšlí se tím pádem nad tou praktickou stránkou věcí – to já nesnáším. Nesnáším mít něco, co prostě nevyužiješ. Pokud se něco takovýho objeví u mě doma, okamžitě to bez slitování letí do koše. Bez debat. Věci bez smyslu prostě u mě doma nemaj místo.
Za druhý, proč vám tu ukážu svůj seznam je pro čistou inspiraci při zařizování či předělávání prostorů. A já prostě tydle věci ráda, takže co jinýho taky čekat, že?

CHODBA: zabudovaná skříň na míru
Nejaktuálnější je pro nás teď právě ten úložnej prostor. Povlečení a ručníky mám v provizorní skříni, kterou jsme vlastně zdědili při stěhování, abysme alespoň něco měli. Naštěstí je pěkná a celkem se nám sem i hodí, ale není velká a skoro nic se nám tam nevleze.
V předsíni máme už od stavařů přímo udělanej prostor a výřez. Čekáme na zaměření od stejnýho pána, kterej nám dělal i kuchyňskej panel, kterej se mega vyvedl a jsme děsně nadšení. Proto jsme se rozhodli, že to bude dělat on.
V plánu je cca třímetrová, asi bílá (možná světle hnědá) skříň se třema posuvnýma dveřima, kam se nacpe aji pračka se sušičkou (která je též v plánu, teď máme jen samotnou pračku) a kotel. Ve zbytku skříně, což je cca dva metry budou viset sezónní kabáty a bundy a v další části chci mít právě povlečení, ručníky, osušky, atd… Úplně nahoře mám v plánu šupnout batohy a tašky. Chodba tak bude konečně zarovnaná a nikde nebude nic čouhat.

CHODBA – botník + lavice + věšáky
To se bude dělat zároveň, nebo bych ráda. Napravo od vstupních dveří je ideální prostor na vysokou, úzkou skříň, kam chci dávat boty a od ní chci natáhnout lavici na sezení, když se potřebuješ obout. Nad tím plánuju spešl věšáky od dánské značky Muuto, kterou miluju a hodlám stěnu, na které věšáky budou natřít tzv. betonovou stěrkou.
Tím bude komplet hotová celá chodba.

PRACOVNA
Pracovna je nejmenší pokoj v celé Rezidenci a spíš je to takovej pokoj pro manžela. On je tam nejčastěji, on tam pracuje. Já tam mám ale svůj stůl, kde též dělám věci a Nero tam má pelíšek, večer je to jeho pokoj a spí tam celou noc. Jinak tam nic ale jinýho není, protože to, co tam bylo, jsem tam nemohla nechat, a tak jsem to prodala. Byl to takovej velkej policovej díl, kterej v dřívějším bytě sloužil jako knihovna, úložnej prostor, police, prostě multifunkční odkládací knihovna. V Rezidenci mi to ale vadilo. Nemohla jsem v tom pokoji ani bejt, jak mi to přišlo kvůli tomu zaskládaný a tak šel pryč. Knihy, který tam byly jsem odstěhovala do obýváku, kde jsme pořídili nízkou knihovnu a zbytek právě musím vymyslet.
Zatím se mi nejvíc líbí z Ikea série EKET, která by se složila takto viz obrázek a využili bysme aji zbylé boxy, takže ten manželův bordel z bývalé skříňky by se dal opět schovat. Ale rozhodnutá nejsem.

+ ještě musím koupit to světlo

LOŽNICE – skříň a postel
Jelikož jsme nynější postel bohužel zničili, když jsme ji právě vylepšovali, musíme pořídit novou. Bohužel při převozu v autě se na sebe jednotlivý kusy postele nalepily, byť byly suchý, nějakým způsobem se odlouply a poškrábaly. Taky při skládání se mi ztratily šroubky a není 100% smontovaná. Když se člověk v noci překulí, tak to pěkně zavrže a to je fakt otravný. Když jsem teda přemýšlela nad tím, jakou postel budem chtít, tchýně nám mezitím darovala tu svou, novou. Dokonce aji s roštem a matrací, takže máme o jeden problém postaráno.
Co ale není, resp. není nové, tak je šatní skříň, kterou jsme si koupili jako provizorní ještě v bývalým bytě a nakonec se stala stálou. Sice taky není moc stará (máme ji asi 5 let), je na ní ale vidět, že žádná kvalita to teda není a je prostě taková ošoupaná, takže půjde též na výměnu.
Co vím, tak novou skříň budu chtít bílou a ideálně rozdělenou na dvě půlky. Teď máme jednu dohromady a ráda bych svoje oblečení měla prostě zvlášť od manželovýho. A plus teda asi opět posuvný dveře, ty mám nejraději.

OBÝVÁK – koutek
Tohle je trochu oříšek. Původně jsem měla vymyšlený, že jeden koutek v obýváku bude čtecí koutek, druhej relaxační a třetí bude na kreslení, malování, tvoření. Postupem času a upředňosťnování ostatních věcí jsem zjistila, že mám ráda prázdno. Že to nic, co tam je, je vlastně dokonalý. Tak jsem „art“ koutek spojila s pracovnou a čtecí spojím s relaxačním. Já totiž chtěla ve čtecím koutku ušáka, nějakou lampu, možná i kobereček a relaxační měl bejt jen na jógu, meditaci a tak. A protože i knížky jsou relax, též to spojím. Místo ušáka ale asi pořídím sedací puf, aby to bylo víc na tu meditaci, ale vedle bude knihovna, tudíž se to spojí. Puf mám v plánu ve střední velikosti a barevně se ještě rozhoduju, protože nevím, jestli tam budu chtít aji ten kobereček. Pokud jo, tak to musí ladit, že. Pokud ne, tak to musí taky ladit 😀 Barva ale klasika, buď šedá, černá a nebo nějaká studená béžová. Do kontrastu nepůjdu, to mám v ložnici a stačí mi to.
Takže první koutek je prázdnej, tam sídlí Robert (náš vysavač) a kytky, ve druhým bude teda relax a co ten třetí?

Zatím tam mám opět regály do sklepa a sušák na prádlo. Regály půjdou co nejdřív pryč, sušák ale bude muset chvíli zůstat, místa mám sice dost, ale přijde mi to „proč ne?“ řešení. Zatím. Než bude pračka se sušičkou. Takže se třetím koutkem si zatím nevím rady. Možná tam bude nic, neboť není potřeba něco.
Kdybyste měli nápad, sem s ním! 🙂

třetí koutek, kde zatím neplánuju vůbec nic, jen uklidit regály, až bude ten sklep
relax koutek, kam chci dát ten puf a kobereček. kola taky půjdou ofc pryč, opět, až bude sklep

VSTUPNÍ CHODBA DO KUCHYNĚ
Nevím, jak tento prostor nazvat, vstupní chodba je asi nejpřesnější. Prostě po vstupu do kuchyně je opět udělanej výřez ve stěně, kde máme v plánu něco podobnýho, jak do předsíně: prostě celou stěnu zastavět. Jen police a šuplíky, který budou za dveřima. Opět asi posuvy, ty totiž šetří místo. Uděláme tam něco jako špajzku, protože suroviny máme schovaný normálně ve spodních šuplíkách v kuchyňské lince a ono to sice nevadí, ale časem nás třeba bude víc a tak bude další prostor potřeba.
Tento krok je ale v plánu až prostě někdy. Není to nic, bez čeho bysme nemohli být, jak například ten úložnej prostor v chodbě, ale je to něco, co víme, že se bude hodit a že budem asi potřebovat.

Jsem ráda, že jsem konečně vyfotila naši Rezidenci i z jinýho pohledu. V dnešní době je všechno udělaný tak, aby to vypadalo hezky, ale nikdo už nesdílí tu normální realitu. A to je chyba! Pak si totiž naprosto zbytečně připadáme nenormální a vznikaj depky.
A vůbec… Co je to „normální?“

..
.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.