PÁR SLOV O MÝCH OBRAZECH

Asi jste to zaregistrovali, nebo snad ne?
Maluju.
Obrazy.
A protože je za tím spousta otázek, rozhodla jsem se tento článek věnovat odpovědím na ně, kde jsem poskládala nejčastější otázky od vás a udělala z toho rozhovor. Snad se dozvíte vše, co chcete a třeba i něco víc!
Enjoy!*

KDY TĚ NAPADLO MALOVAT OBRAZY A PROČ JSI S TÍM VŮBEC ZAČALA?
No, jako hodně dávno. Jakože vždycky jsem chtěla malovat víc, než jen na papír, ale prostě jsem se k tomu nikdy nedokopala. A přišlo to úplně samo až na podzim 2020, kdy jsem se začala nacházet v hodně těžkým období a tohle mě prostě posilňovalo, naplňovalo a osvobozovalo a postupem času musím říct, že to zcela zapadlo do mýho života, páč to vnímám tak, že toto byl chybějící kousek mě samotné. A teď se díky tomu cítím celá.

CO A ČÍM MALUJEŠ?
Maluju abstrakci. Zcela náhodnou. To mě baví nejvíc, páč každej v tom vidí něco svýho, něco, co chce. A to je svoboda. Já mám výtvarný umění obecně ráda, ale nikdy jsem nebyla fanouškem žádnýho určitýho výtvarníka, neboť je to všechno na mě moc konkrétní a to mě celkem nudí.
A maluju akrylovýma barvama jak na plátna na rámu, tak i na plátna na lepence.

JAK VLASTNĚ POSTUPUJEŠ, KDYŽ ZAČÍNÁŠ DĚLAT NOVEJ OBRAZ?
No ani nevím, prostě se podívám na plátno, jdu si pro vodu, ředidlo či něco jinýho a začnu. Nemám danej postup, pokaždý je to jiný, páč pokaždý mám v hlavě něco jinýho, takže to ani jinak nejde. Barvy si taky předem nechystám, všechno dělám a všechno rozhoduju v danej moment.

MAJÍ TY OBRAZY NĚJAKEJ VÝZNAM?
Jakože ani ne. Nedělám to právě za tím účelem. Malování je pro mě forma terapie. Osvobození se z této reality a být sama sebou. Tak to mám ale se vším co dělám, proto to vlastně dělám. Realita mi moc nesedí, takže všechno, co dělám, ať už je to grafika, psaní článků a nebo focení či chození po lese, je pro mě vchod do mýho světa, kde není nic a přitom všechno.
Ale musím přiznat, že jeden obraz je přece jen významovej, ale kterej to je a co za tím je, to neřeknu 🙂

KDE HLEDÁŠ INSPIRACI?
Nehledám. Všechno je to výplod mý hlavy, mý fantazie, mý nálady. Prostě vemu barvy a zkouším.

PRODÁVÁŠ JE?
Nedělám to vůbec za tímto účelem, ale kdyby někdo nějakej chtěl, můžeme se o tom pobavit.

MALUJEŠ NA ZAKÁZKU?
Tady je odpověď úplně stejná, jak na tu předchozí, takže kdyby někdo chtěl, pobavíme se.

KDE VŠUDE MŮŽEME TVÝ OBRAZY VIDĚT?
Já jsem nejvíc vidět na Instagramu, tam dávám do Stories jak střípky z tvorby, tak hotový díla už v profi nafocení, kde je jejich popisek, velikost, atp…
Dál samozřejmě FB a moje stránky a taky pak u mě doma v ateliérové části naší rezidenci.

CO MÁŠ JEŠTĚ V PLÁNU?
Jó to kdybych věděla 😀
Jakože chystám se na velkoformáty, tzn. plátna nad metr veliký a jako první budu dělat obraz do svý jídelny, takže to bude i zkušební králíček a dle toho uvidím, jestli v tom budu pokračovat, páč velkoformáty jsou už jinak náročný a já ještě nevím, jestli mi to do mýho konceptu zaklapne a tak.

Tímto, doufám, jsem odpověděla na všechny dotazy, co mi chodí nejčastěji a kdyby vás přece jen ještě něco zajímalo, víte, kde mě najdete 🙂

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.