OSTRAVA: ČÁST 1.

Náš první letošní městský výlet, který pořádám tradičně s bratrem a jeho přítelkyní byla Ostrava. Ostrava byla v plánu už na podzim, ale nestihli jsme ji, takže bylo jasný, kam se hned jak to půjde pojede. V plánu byla Zoo (kam já jsem jít nechtěla, ale nakonec díky počasí a špatné domluvě jsem jít musela), centrum a MINIUNI.

V Zoo jsme byli fakt dlouho. Musím říct, že je celkem pěkná, ale já na Zoo moc nejsem. Zvířata miluju, ale to je asi ten průšvih. Nejraději bych je všechny vrátila tam, kam patří…

Protože nám počasí nepřálo, byla zima a dokonce i sněžilo (v dubnu!) a všechno bylo zavřený v centru, projížděli jsme jen tak Ovou a přemýšleli kam se ještě jít podívat. 
Když jsme projížděli kolem /podle mě/ nepěkné zóny, brácha to otočil a jel právě tam.
Tam, kde se těžce pracovalo.
Tam, do Vítkovic. A musím říct, že jsem z toho byla daleko víc odvařená než ze Zoo.
Vítkovice fungovaly jako železárny. Teď je z nich muzeum, kde se můžete podívat i do pece (to jsou ty dvě červený fotky níže, prohlídka stojí 90,- na studenta) a nebo se používají na různý kulturní akce (Majáles, Colours Of Ostrava, …). Ráda bych právě do Vítkovic zašla na nějakej koncert, podle toho všeho to tam musí bejt naprosto úžasný!

Poslední zastávkou byli MINIUNI aneb miniatury světových památek.

Do Ovy máme v plánu ještě tento rok jet a zajít se podívat po centru, takže čekejte ještě část druhou.
fotky moje ©Janet David a mýho bratra .)

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.