OMYL

Všimli jste si, že dnešní doba je plná lží a omylů?
Omyly, lži, přetvářky a klamy jsou naprosto všude.
NAPROSTO!


Jdeš do obchodu. Chceš si koupit něco na jídlo. Bereš do ruky např. ovocnou tyčinku s tím, že věříš, že tam je ovoce a že to bude zdravý. Po přečtení obsahu v balení zjistíš, že si chystáš koupit totální sračku, která je klidně i karcinogenní.
Chceš si koupit džus. Ovoce to nevidělo ani z vlaku.
Zajdeš si koupit přímo ovoce, protože to už je samo o sobě zdravá věc ne? No jasně, ale to by to nesmělo bejt stříkaný proti hmyzu a kdovíco ještě.
V reklamě vidíš, jak je nejmenovaná dětská pochoutka natolik výživná pro děti, že tomu prostě věřit musíš, ale opět po přečtení zjistíš, že to má samý škodlivý věci v sobě a že to není ani pro zdravýho dospělýho člověka, natož pak pro dítě, který potřebuje silnej základ.

Vyšla teď druhá řada mýho oblíbenýho seriálu Penny Dreadful. Ten seriál jsem fakt žrala a těšila jsem se na druhou sérku, ale po shlédnutí prvního dílu jsem se fakt naštvala. Povídají tam o ďáblovi a o Satanovi a dokonce i o Luciferovi a nemají vůbec ponětí, že šíří obecnou nevědomost. Pojali to velice krvavě, šupli tam čarodějnice a pletou pátý přes devátý. Pak se člověk nemůže ani divit, že když se nahlas řekne Satan, tak všechny zamrazí a ty by ses měla léčit.
Abych to trochu upřesnila, tak Satan a Lucifer jsou dvě naprosto odlišný bytosti. Lidi to rádi pletou a mají to za jedno. Lucifer je světlonoš, jitřenka a je to pán východu. Jeho element je vzduch. Satan je pán ohně a jeho element je jih. Obecně zapadají do skupiny čtyř korunních knížat pekla a to v té hierarchii, že Satan je ten „hlavní“.
No, o Satanismu bych mohla psát jako divá a taky že to přijde, jen ne teď. Obecně jde o to, že Satanismus znamená návrat k přírodě a né krvavý rituály, zaříkávadla a oběti!!! No a stejně se to tak všude prezentuje. Achjo!

Kafe. Další velice omylná záležitost.
Hrozně mě baví, jak si lidi myslí, že o tom fakt něco ví.
Byla jsem na školení a byla jsem fakt dost v šoku. Ostatní kolegyně do sebe narvaly tak 2-4 hrnky rozpustnýho kafe, nalily tam klidně i dvě mlíka, tři cukry a hltaly to jak vodu. Pak ihned po obědě si daly lattéčka nebo kapučínka a za hodinu další rozpustný. Pak došly na ubytko a strašně se divily, že to na ně nepůsobí. No neměla jsem slov. Dokonce i holka v kavárně, která tam pracovala vůůůůbec nevěděla! Jak jsem si myslela, že to bude už tak nějak v pohodě, tak se pořád nestačím divit…

Proč to vlastně všechno píšu?
Jsem zkrátka velice udivená, jak jsou lidi nevědomí. Jak něco dělají, něco používají a vůbec o tom a nad tím nepřemýšlejí. Jak jedou, jak žijou v jedné vlně. Jak jsou omezení! A pak se nechají zblbnout debilníma reklamama na já nevím co a jsou posléze udivení, že jak to můžou prodávat, když je to tak nezdravý!
Když řeknu, že nemám tv, že neznám ten produkt z reklamy, že to nekupuju, protože je tam kdovíco, tak mě mají za blázna. Je mi to jedno. Já o sobě vím, že o tom fakt něco vím a jsem nad nima a hlavně nemá absolutní smysl plýtvat svou energii na někoho takto nastavenýho.
Pointa tedy toho článku je zcela jednoduchá: čti!
Nalézej pravdivý články, informace, stahuj si z netu, zajdi si do knihovny, kup si knížku, udělej si poznámky, výcucy a pak si to spoj všechno dohromady. Až ti to všechno cvakne, tak se budeš divit, jak moc omylů se v tomto světě nachází.

Hezkej den všem .)

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.