NOVINKY A NESMYSLY

Máme za sebou pár týdnů v novým roce. Jak se vám daří? U mě je to zatím dost různorodý, ale vesměs pozitivní. Strašně moc vděčím Dollerovi (článek tu), udržuje mě produktivní, pořád našlápnutou dělat a pracovat a neustále přemýšlím jak dál. Prostě se posouvám. Ale… pojďme to vzít radši od začátku.

Od podzimu jsme aktivně jezdili na kola. Na traily. A teď v zimě se celkem nudím a přemýšlím jak to zaplnit. Joga mě hrozně baví, ale neumím na ty lekce chodit sama. Nevím proč, já se prostě k tomu nedokopu a radši si natáhnu karimatku v obýváku a cvičím tam, než abych šla sama na jogu do studia. Pak jsem viděla video od jednoho týpka, co jezdí  na kole to stejný co my a říkal, že je důležitý, než začneš zase jezdit, posilovat. Hlavně kvůli svalům, páč když pak hodíš tlamu, jak se to stalo mě, tak tě ty svaly ochrání a předejdeš třeba zlomenině. No takže si zahrávám s myšlenkou začít chodit do posilovny. Nikdy mě to tam netáhlo a do teď mě to netáhne, ale má to jednu velkou výhodu. Vlastně dvě. Za prvý mám tři posilky kousek od baráku. Za druhý by se mnou chodil muž, páč ten tam chodívá, takže by mě to dokopalo a nechodila bych sama. Jo a za třetí se tam nemusíš objednávat jak no lekci jogy, takže si tam zajdeš kdy můžeš.
Zatím si neumím představit sama sebe v posilovně, už teď mám z toho hrůzu, bleh.
Chodíš do posilky? Jaký to je?

Koncem roku jsem dostala vyhazov, to už víš. Co teď dělám? Od toho podzimu (ano, podzim 2017 byl pro mě dost zlomovej) jsem začala skládat plány otevřít si vlastní byznys. Od té doby na tom šlapu a neustále vylepšuju. Blížím se s tím do finále, ale učit se musím pořád. Začala jsem totiž konečně nabízet to, co dělám už dlouho a co mě baví, což je focení a psaní. Do toho se tedy učím grafiku, takže toť má nynější práce. Jo a abych nosila dom aspoň nějaký pravidelný peníze, páč zatím to ještě extra nevydělává, tak chodím na zkrácenej úvazek dělat provozní.
Jinak už jsem tu minule myslím slíbila, že propojím blog se svým byznysem, tak nahoře jak vidíš nápis „Janet Design“, tak to je ono. Můžeš se takhle koukat co novýho jsem dělala, páč to neustále doplňuju a být tak v obraze 🙂

Ve čtvrtek jsem jela do Prahy. Jak víš, Prahu nesnáším, ale jela jsem tam na koncert. Hrála má oblíbená skupina, kterou můžeš znát ze seriálu Vikingové, Wardruna. Jsou to pohanští Norové a hrajou na tradiční severský nástroje, chodí dobově oblečení a zpívají starým jazykem. Žánrově bych to zařadila do folku. Písně jsou dost naturální, spirituální a emotivní. Nelze slovy moc vyjádřit, nebo více popsat, to prostě musíš slyšet. Každopádně po koncertu jsme si vystály s N. frontu na podpisy. Máme je od všech (jupí!), dokonce jsem prohodila pár vět s něma (ačkoliv to byl porod, páč já, když jsem nervozní, tak fakt anglicky plácám hovadiny) a podala si s každým ruku! Nejvíc nezapomenu, jak se na mě Einar (hlavní vokál) podíval těma svýma studánkovýma očima, podal mi ruku a řekl, že je rád, že jsem dnes večer přišla. Bylo to, jako by tě znal a prostě ti jako kamarád poděkoval. Pak upustil mou ruku a tu svou si dal k srdci a hlavu poklonil. No čau. Bylo to prostě moc… MOC!

Hodně dlouhou dobu, možná i nějakej ten rok se rozhoduju, jakej mixér si mám pořídit. Asi nechápeš, jak se může někdo takovou dobu rozhodovat o mixéru, že? Hele já to taky nechápu 😀 No ale asi jsem ho našla. Líbí se mi Eta 2100 Vital Blend Mini, kterej by dle všech recenzí a hodnocení měl bejt přesně na to, na co ho potřebuju. Snad to taky tak bude. Až ho pořídím, napíšu nějaký hodnocení a doporučení na něj. Jo a jestli ho někdo vlastníte, tak mi dejte vědět, jestli je dobrej a tak, ju?

Stalo se to, čeho jsem se celou dobu, co máme Nera obávala. Musíme s ním jít na vyšetření hlavy. Má totiž nějakou nervovou disfunkci svalů na lebce. Prostě se mu začali svaly na lebce ztrácet. Prvně jsme o tom nevěděli, pak nám to cca v jeho 2 letech řekl veterinář a obalil to tak, že je to genetika a že s tím nedá nic dělat. Pak jsme začali chodit k jinýmu vetovi a ten řekl, že to může být několik věcí. Rakovinu, nádor a štítnou žlázu jsme vyloučili, nechali jsme ho na to vyšetřit, takže opět buď genetická vada a nebo ta nervová vada. Dal nám možnost, že buď začne brát celej život kortikoidy, který dokážou (mimo těch sra*ek) rozpumpovat hormony, takže by teoreticky tam něco měl a nebo, že se bude muset nechat uspat a vezme se mu z hlavy vzorek, kterej se pošle do Německa, páč my tu prý na to lidi ani přístroje nemáme a dle toho by se vidělo co dál a nebo to necháme být, páč on je jinak zdravej, veselej a nemá příznaky ničeho. Než jsme na toto všechno přišli, bylo mu 5. No a teď, když mu táhne na 7 máme pocit, že se mu to opět nějak rozjelo. Našla jsem spešl neuro kliniku, zavolala tam, máme tam termín a příští týden uvidíme.
Strašně se bojím, co mu zjistí a co nám řeknou. Bojím se toho ty 4 roky kdy vím, že něco takovýho má. Držte nám, prosím, všechny palce, který máte.

To by bylo z novinek a nesmyslů zatím vše. Užívejte zimu, užívejte sníh, jakože tenhle rok je i u nás v Brně (!) a mějte se fajn.
Páá <3

J.

UložitUložit

UložitUložit

UložitUložit

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.