NESMYSL 54321

Novej foťák je naprostá bomba. A to až taková, že mám pocit, že fotit vůbec neumím. Nic se mi s ním nedaří pořádně pěkně vyfotit a nemám pocit z dobrých fotek. Dokonce jsem si musela nechat vytisknout návod. Ono by se dalo čekat, že když fotíš přes pět let základní zrcadlovkou, že s tou poloprofi to nebude asi tak lehký, že? No jo, mám se ještě co učit.

Vaření mě moc nebaví. Raději budu sestavovat nábytek, řezat keře a nebo něco opravovat, to už víš, ne? Ale zase si o sobě nemyslím, že jsem špatná kuchařka a dost mi moje jídla chutnají (nejenom mně). Každopádně mám pocit, že vařím furt to stejný (ó díky ti vesmíre za to, že můžu chodit každej pracovní den na velice výživný a výborný a zdravý a i celkem levný obědy). Rozhodla jsem, že si koupím veganskou kuchařku. Světe div se, odešla jsem s knihou Sirotčinec slečny Peregrinové – Knihovna duší, protože jsem nevěděla, že tento poslední díl už vyšel. Mám doma teda už všechny a musím říct, že na to, jak já novodobou literaturu nečtu a fantasy už vůbec (oukej, toto není tak úplně fantasy jak nevím co), tak to fakt mám ráda. Na podzim bude v kinech i zfilmovanej první díl od Burtona, takže pro mě to znamená jen jedno = must see!
Ehm… tu kuchařku si tedy musím koupit a až tak učiním, něco ti o ní řeknu, každopádně to zatím asi  vyřeším časopisem Veggie Apetit! Snad ho ještě seženu 🙂

Rajčata!
Rostou mi rajčata! Nevěděla jsem, jestli to dokážu, ale dokázala jsem to! Pozor, ono se to nezdá tak lehký, kór, když ti na zahradě řádí dobrman a musíš dávat pořád bacha, jestli ti na ně nešlápl bo náhodou nepočůral. Každopádně jsou živý, zdravý, rostou a moc se těším, až je ochutnám.

fotky jsou starší, teď už jsou rajčata daleko větší

Svatba. No moc jsem nevěřila, že to někdy řeknu, ale myslím si, že jsem připravená se vdát. Ještě před rokem jsem na to neměla vůbec buňky a pojem svatba mi připadal cizí a vzdálenej, ale cítím, že jsem připravená. Přítel mě na to tak nějak průběžně připravuje, vyptává se, co se mi líbí za prstýnek (žádnej kotě, nenosím šperky), oslovuje mě manželka (a děsně se mu to líbí a prý se těší, až bude říkat „manželka řekla, že..“) a tak nějak se o tom průběžně bavíme. Je to zvláštní, děsně dospělý a vážný. Uff.

Rozhodla jsem tak moc nepít kávu. No jo, to je pro mě velká věc, ale ono ti jinak nejde. Kafe mi dělá neplechu na zubech, kdy se mi objevujou takový pigmentový skvrny, který tam teda nechci, takže vymeňuju pastu a piju kafe míň. Vlastně piju kávu tak jednou týdně! Je to fakt posun, bez kafe jsem si neuměla představit ráno, ale teď je to daleko lepší. Cítím se líp a to hlavně i proto, že …

kousek našeho jídelního koutku

…že jsem začala ráno pít vlažnou vodu s citronem. Cítím se potom neuvěřitelně lehce, přitom nabitá energií, nemám takovej bolehlav a jsem prostě spokojenější. Zkus to taky, je to totiž děsně zdravý.

Největší novinkou (a schválně jsem si ji nechala až na konec) je fakt, že mám novou práci. Začínám od září a úpřimně se těším, až to bude celý za mnou. Musím totiž kvůli tomu podstoupit měsíční školení v Bratislavě, takže v září moc doma nebudu a já nejsem ráda, když nejsem doma. Hold, všechno má své oběti a budu to muset nějak zkousnout. Jinak teda co budu dělat? Dekoratéra/vizuála/interiérovýho designéra – chceš-li. Už po prvním telefonu s pánem jsem cítila, že to vyjde a když jsem došla na pohovor, rovnou mi řekl, že mě bere. No mám radost, posunula jsem se a budu konečně dělat něco, co je trochu „moje“ a co mě baví.

Tak pá příště u dalších novinek! 🙂

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.