MISE JEDNODUCHÝHO ŽIVOTA

Zase mi zapadla další skládačka do mých puzzlí. Je to strašně dobrej pocit, cítíš úlevu, všechno je najednou jasnější a tvoje mysl si dá na chvíli klid, protože máš pocit, že nemusíš za ničím hnát.

Musí se ze života těžit a to všechno! Ano, i to, co ti nepřijde správný, negativní. Ono ti to totiž dává další pohled na svět. I když se utápíš v depkách. Všechno to má svůj důvod, svoje opodstatnění.

můj kaligrafický obraz, více o mý tvorbě se už brzo dozvíš

Nebaví mě řešit, že někomu nesedí daná velikost, nechci vědět, že kohosi sousedce včera ukradli kabelku, že zdražili banány, že něčí manžel zase neuvařil a nebo, že někdo má na sobě pokecaný triko či má neumytý vlasy.
Proč to vůbec mít v hlavě? Proč se o to vůbec starat? Nic z toho ty neovlivníš, nic z toho ti nic nedá, nepřinese, tak proč se tím zabývat?
Já se chci zabývat základníma věcima. Jednoduchýma věcima!

Chci prostě žít jednoduchej život.

Co to znamená?
Minimalizovat.
Mít radost z maličkostí! Chtít málo (nejlíp nechtít vůbec, ale k tomu mám ještě daleko), dělat hodně, mít radost, pečovat, udržovat,…
Běžet do lesa, objevovat, zasadit strom, sníst svoje první vypěstovaný maliny, zpívat si, kreslit, dívat se na západ slunce, přečíst si knížku, počítat hvězdy, nasbírat si bylinky, vyrobit si něco, upravovat něco, pečovat o něco/někoho.
Nebýt součástí tohoto umělýho světa. Vracet se ke kořenům, makat na sobě, pro sebe.
Vzdát se zbytečnýho materialismu a využívat jen to, co je potřeba.

Toužím po svobodě a když píšu po svobodě, nemyslím tím svobodu, jakou si dokážeš představit. Myslím tím stav mysli. A to je velká výzva. Možná i životní cesta. A tou se vlastně celou dobu snažím jít, jen jsem tohle nevěděla. A vidíš, aby člověk zjistil to, co neví, musí dělat to, co nechce.

Všechno ke všemu směřuje. Všechno má svůj důvod. Podstatu. Cíl. Všechno se děje z nějakýho důvodu a je potřeba všechno brát tak, jak je.
Každej tu má svou misi a tu musí splnit. Jen na ni dojít.

Namasté <3

0 názorů na “MISE JEDNODUCHÝHO ŽIVOTA”

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.