MINIMALISMUS

Poslední dobou je všude. Poslední dobou se o něm dost mluví. Poslední dobou je to asi trend. Nechápu proč. A proto tenhle článek.

Minimalismus se stal oblíbeným slovem dnešního světa, dnešní doby. Stejně jako bio či vegan. Stejná vlna moderna. Když se nad tím zamyslíš, tak tu vždycky byl, ale právě moderní doba toto slovo nemůže používat, natož se jím řídit.
Paradox, že?
Souhlas.
Proč? Protože dnešní svět je maximální.

A o co teda jde? Co to vlastně znamená?
Pro někoho je to úklid skříně a nekupování si dalšího oblečení, či makeupů, či doplňků či blbůstek. Prostě neutrácení.
Pro někoho je to mít jen to, co potřebuješ a co využíváš.
Pro někoho je to stav mysli. Řešit jen to, co řešit smysl má a co můžeš nějak ovlivnit. Nestarat se o zbytečnosti. Mít cíl.
Pro někoho je to nepřeplácanost.
Nikde.
Pro někoho je to životní styl.
Pro někoho (jako třeba pro mě) je to všechno tohle dohromady.

Jak se stát minimalistou?
Těžko. Tedy těžko pro toho, kdo se rád obklopuje věcma, kdo je materiální. Těžko pro toho, kdo rád nakupuje, kdo žije životem plným věcí, kdo rád neustále něco řeší a kdo je takto šťastnej. Minimalismus je vlastně taková očista. Právě pro tento druh lidí. A o tom to je. Každej máme nějaký návyky, zvyky, každej nějak vyrostl a každej má jinej pohled na svět. Já jsem vlastně byla vychovávaná tímhle minimálním směrem a ani jsem to nevěděla, proto to právě u mě jde samo. Nevnímám, že jsem minimalista. Ani to o sobě vlastně netvrdím (nesnáším, když se mám nějak škatulkovat!).
Výborná věc, kterou neustále k něčemu používám jsou seznamy. Dělej si seznamy. Pomůže ti to soustředit se na danej cíl, nebudeš tak mít čas ani myslet na další/zbytečný věci. Jdi na to postupně. Nespěchej. Odškrtávej si. Měj to na papíře! Nebudeš muset na to vzpomínat, opět tvá hlava bude čistější. Bude ti dávat vše větší smysl a tvůj mozek ti dovolí věci prožít.
Nebudeš jen přežívat, ale budeš žít!

Minimalismus je zelenej!
Protože se v minimálním životě využívá málo věcí, minimalismus je tedy i o udržitelnosti. Minimalismus je tedy i o vegetariánství a veganství, nemyslím to tím směrem, že jíš míň věcí, to fakt ne, ale tím směrem, že právě takový maso obsahuje až 70% vody, která by se za daných okolností dala využít jinak. Např. k pěstování zeleniny.
Minimalismus je tedy i o ekologii. Je to o využití pouze toho, co je opravdu důležitý.
Je to potřeba nemít.
Méně je více.
Vyhazovat, než schovávat.
Čistota.
Jednoduchost.

„Tajemství spokojenosti nespočívá v tom, že usilujete o víc, ale že se naučíte vystačit s málem.“
~ Sokratés

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.