LEHCE PODZIMNÍ NESMYSL: KOSMETIKA BIOLOGIQUE RECHERCHE, POKRAČOVÁNÍ V MINIMÁLNÍ CESTĚ, NOVINKY V REZIDENCI A DÁREČEK PRO VÁS!

A je to tu.
Je tu podzim. Moje naprosto nejoblíbenější roční období.
Už tu nebudu psát, jak moc ho miluju. Už se tu nebudu rozplývat nad jeho dokonalostí. Už ne. Píšu to sem totiž už pátým rokem a myslím, že to všichni už prostě musí vědět.
Tento podzim je ale jinej.
Konečně.
Víc lesní, víc přírodní.
Konečně.
Víc deštivej, rychle chladnej, víc pronikavej.
Konečně.
První roky svýho života jsem podzim prožívala na zahradách či chatách v lesích. A pak, přes dvacet let jen ve městě. On ten podzim má grády aji ve městě. O tom žádná. Ale je to jiný. A posledních pár let jsem se neustále snažila přiblížit tomu dětskýmu podzimu. A to se ti, jako měšťákovi, moc nepovede. Sice můžeš každej víkend trávit v lese, vždycky se ale vrátíš do toho města.
A to je tento rok jinak.
Konečně.

Vytvořila jsem, protože konečně můžu, svůj podzimní Wish List. Není to ale materiální WL, jak se normálně dělá, je to spíš „To Do List“. Zkrátka seznam přání, co chci na podzim dělat. Co můžu dělat. Páč třeba upéct koláč bylo v minulým bytě opravdu přání (neměli jsme troubu).
A takto vypadá:

A protože jsem hodná, vytvořila jsem to pozadí i pro vás, takže kdo chce, může si jej stáhnout a napsat svoje vlastní plány a nápady a přání, co na podzim dělat.

pokud by to nešlo někomu stáhnout, napište mi

REZIDENCE
Doma, v naší rezidenci, kterou okupujeme už přes půl roku, se snažím podzimní atmosféru vytvářet jak jinak, než z darů přírody.
Dnes ráno jsme například v dešti sbírali s Neruchou kaštany. Doma je pak usušili a odpoledne jsme utrhli šípkovou větvičku a dali ji společně s těma kaštanama na stůl. Nesmí chybět svíčka a tradá, dekoška na stůl je vytvořena.

Co se nových věcí týče, resp. zařizování, tak teď jsme s tím dost pohli.
Hlavní zvrat je ten, že máme konečně domluvenýho truhláře, proběhlo dokonce i zaměření a výběr dekorů a bude konečně do konce roku hotová předsíň.
Abyste věděli, necháváme si na míru vytvořit vestavěnou skříň na levé straně a na pravé straně bude vestavěný botník s lavicí na sezení a s věšáky. Psala jsem o tom tady.
Truhláře, kterej by měl čas, bylo celkem těžký najít. resp. měli jsme tři kontakty a vyšel, jak jinak, až ten poslední. Budu doufat, že se to opravdu stihne udělat do konce roku, ideálně do vánoc, jak slíbili.

Na cestě máme další dvě světla (jo, tady se též úspěšným krokem blížíme do finále, už fakt!), přijde hlavní světlo do kuchyně od švédské značky Markslöjd a hlavní světlo do pracovny od Lamkur a ještě je na cestě konferenční stolek od WOOOD do obýváku. Ten stávající využiju jako úložný koš na plédy, jde mu totiž oddělat vršek.
Minule jsem tu psala o relax koutku v obýváku. Tak ten se taky mírně blíží do finále. Už je tam koberec a teď vybírám ten sedák/puf a tu lampu. S tou je problém, protože šňůra. Potřebuju lampu bez šňůry, a to je trochu oříšek.
Do obýváku přijdou ještě rolety, který jsou též na cestě a nově jsme pořídili – a teď nevím, jak to nazvat – úložná skříňka? do pracovny z Ikea. Tu musím ještě dořešit, protože jsme koupili boxy, který do ní nepasují, což jsem teda nevěděla, páč Ikea je známá tím, že všechno všude zapadá.

Dál, co se pracovny týče se řeší manželův stůl. Ten chce masivní a já nemůžu najít za boha takový dřevo (jako masiv), který by sedlo k naší podlaze. To je první problém. Druhej problém je to, že pokud si nepředělám i já svůj dosavadní stůl, jakože já nechci, tak pracovna bude nepropojená. Zkrátka nebude to vypadat dobře, takže si lámu už měsíc hlavu nad tím, jak to vymyslet. Jakej kompromis udělat.
Každopádně to začíná vypadat, že bude brzo komplet hotovo.

Ještě mám teda trochu plány s ložnicí, ale to si asi nechám až po novým roce. Napadlo mě to totiž včera a já se musím ujistit, že to bude krok, kterej bude někam směřovat a není to jen marnost docílit něčeho dalšího, tak uvidíme.

POKRAČOVÁNÍ V MINI CESTĚ
O čem nebudu psát, ačkoliv se na to ptáte, je pitva mé osobnosti – viz tento článek. Resp. její pokračování. A ono tam nějaký pokračování je, ale zatím nejsem srozuměná s tím, že bych to měla dát veřejně najevo, takže druhá část pitvy zatím nebude.
V čem ale budu pokračovat a chci vám říct je to, jak pokračuju v mé minimální cestě. Na té jsem teda hodně dlouho, ale teprve tento rok jsem ji přepracovala do té nejvyšší možné fáze: kupovat málo, ale kvalitně.
A to jste určitě už někde slyšeli, že. To není nic novýho. Musím ale říct, že když tohle někomu řeknu, sice mi rozumí, ale pak se stačí zmínit, že mám kabelku z kůže za 5k a už se koulí očima.

– ale o tomhle to přesně je!-

Takže jo, mám koženou kabelku a investovala jsem též do peněženky a nově si nechávám ušít na zakázku druhou a poslední kabelku, též z kůže od jedné brněnské designérky. Rozhodla jsem se totiž jít prvně cestou doplňkama a to hlavně proto, že jsem věděla, kam se mám obrátit. Moc bych si přála tuto cestu absolvovat aji v oděvní sféře, ale zatím jsem nenašla nic tak kvalitního, abych se k tomu dohoupala. Odmítám totiž dát za triko z bavlny, která je ke všemu ještě naprosto neekologická xx peněz.
No, ta kabelka bude mou poslední věcí v tomto roce, co si koupím. Nic dalšího totiž nepotřebuju, takže není proč investovat čas a peníze na další materiálnosti. Díky tomu, že mám stabilní a kvalitní základ, nemusím řešit nic dalšího a peníze, který by se klidně mohli utratit v nákupáku za fast fashion já můžu takhle ušetřit a nebo pomalu už řešit vánoce, či nový gumy na auto, no prostě na věci, který jsou opravdu potřebný a který třeba někdo i odkládá na „až bude“.
Moje minimální cesta je tedy založená na počáteční investici a tím to hasne.

BIOLOGIQUE RECHERCHE
Moje mini cesta se ale promítá ve všech aspektech mýho žití. A už dlouho jsem to takto chtěla mít i v kosmetice. V té pleťové. Na dekorativní jsem se (zatím/zase) vyprdla co se přírody týče, protože nic není natolik kvalitní, aby to drželo a vydrželo a já jsem již opravdu unavená neustále zkoušet, vyhazovat čas a peníze a bejt furt nespokojená.
Dřív jsem tu děsně propagovala kosmetickou značku z Německa Dr. Hauschka. Musím říct, že jo. Tahle kosmetika dobrá je. Tahle kosmetika mi ukázala to, co jsem hledala. Dala mi naprostej a stabilní základ. Díky ní jsem se opravdu naučila o svou pleť vážně starat, chápat ji a pomáhat ji. Pomáhat si.
Po víc jak dvou rokách jsem ji ale opustila. Fungovala, ne že ne. Jenže moje pleť se změnila a to, co mi sedělo mi už nesedí. Sice jsem se nevrátila nikam na začátek, ale bylo vidět, že už to takhle nefunguje. A nebylo mi pomoci. Střílelo se od boku a na to už nemám. Jak trpělivost, tak peníze a čas.
Protože se už nespokojím jen tak s něčím a jdu opravdu po původu, po referencích, přístupu, nezašla jsem, jak jsem to dřív dělala se vším a všude, do nějakýho obchodu, kde mi poradí leckterá prodavačka, která má danej produkt naštudovanej z katalogu. Šla jsem po tom nejlepším, co se dá v dnešní době sehnat. Šla jsem do salonu.
Stejně, jak když tě trápí chřipka, jdeš k doktorovi a nejdeš s tím do lékárny, aby ti prostě něco dali, prostě střelili od boku, tak i já jsem šla přímo za těma, kteří tomu prostě rozumí nejlíp a pracují s tím.

TOHLE NENÍ PROPAGACE!

Už dlouho, snad půl roku jsem nad francouzskou kosmetickou špičkou jménem Biologique Recherche přemýšlela. Neustále jsem vídala opravdu – bez filtrů, úprav – zdravou, krásnou, projasněnou pleť plnou života. Reference, recenze a úspěch této značky mluví za vše.
BR ale nikde nekoupíš. Není dostupná jak naprostá většina v obchodech, eshopech či jinde. A má to důvod. Daný produkty dostaneš „na předpis“. Musíš prvně navštívit salon, kde s BR pracují (já byla v brněnským Salón TH). Tam ti udělají diagnostiku a „naordinují“ ti dané produkty přímo na tvou pleť, na tvůj problém. Můžeš to spojit rovnou aji s ošetřením a vyzkoušet tak BR hned.
Já používám BR zatím ani né tři týdny a když vám řeknu, že jsem ten pokrok, ten obrovskej skok naprosto jiným směrem viděla PO PRVNÍM použití, nebudete mi to věřit. Já tomu taky nevěřila. A do teď to nechápu.
Ano, je to drahá kosmetika. Výsledek ale je vidět a ty peníze se vám vrátí. V životě jsem totiž nebyla se svou pletí spokojenější. Nemusím řešit kde jakej pupínek, kde jakou černou tečku, suchý místa, pnutí pokožky, nic. Nechápu to, ale opravdu to funguje a toto je přesně ta cesta, o které tu mluvím.

LESS IS MORE

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.