KOSMETIKA BEZ VODY? EXISTUJE!

Jsem od přírody člověk, který jen tak něčemu nevěří, dokud to sám nevidí a neosahá si to. Nepřesvědčí mě snad nic, jen moje vlastní zkušenost. Když ke mě připutovala nabídka na spolupráci s eshopem Flowbase, který nabízí právě kosmetiku bez kapky vody, byla jsem opravdu zvědavá, jak vypadá a jak vlastně funguje. A co budu vykládat, sympatické zakladatelky, hezký web a produkty ze Švédska mě nemuseli dlouho přemlouvat.

Na vyzkoušení mi přišel balíček se třema produktama: balzámem na rty, tuhým šamponem a olejem.
A já vám teď o všech těch voňavých produktech něco povím:

BALZÁM NA RTY
Suchý rty mě trápí snad celej rok. Patlu se furt a ještě, než začala doba roušková, jsem vždycky litovala, že když už si na tu pusu něco dám, není to vidět. Většina rtěnek mě vysušovala, takže opět nastoupil balzám na rty.
Flowbase nabízí opravdu bohatý výběr balzámů na rty a já si vybrala schválně ten, který je právě tak trochu 2v1: hydratuje a je vidět!
Na první pohled se jedná o klasickou tyčinku s otáčivým mechanismem na spodku. Když jsem otevřela víčko a koukla, jak to teda uvnitř vypadá, děsně mě to potěšilo. Je to barevný, růžový a má to třpytky!
Prvně jsem jej vyzkoušela na ruku, abych zjistila intenzitu barvičky a konzistenci samotnou. Nemám ráda až moc mastný věci, musí to být zkrátka tak akorát a tohle? Tohle je super tak akorát. A bez vody! No nechápu. Prostě a jednoduše zcela „normální“ tyčinka na rty, která rty pěkně hydratuje a ještě ke všemu trochu zbarví, takže dodá i šmrnc. A to chceš!

TUHÝ ŠAMPON
Tohle mě zajímalo hodně. Tuhý šampony jsou kapitola jak blázen. Já jich vyzkoušela za dobu používání přírodní kosmetiky, což je šest, sedm let, takový množství, a do teď jsem nenašla ten pravej, že už jsem to i vzdala. Hlavní problém byl vždy v tom, že mi ty moje vlasy prostě neumyl. Někdy byly slepený, místama zůstala i mastnota a hlavně se mi dělaly lupy. Vlasy samy o sobě neměly lesk, byly unavený a bez života.
Co mě vždycky hrozně rozčílilo, když jsem vytáhla novej tuhej šampon a šla jej vyzkoušelo bylo, že nepěnil. A jasně, to je vlastně v tomto případě celkem záruka přírodního složení, ale mně to prostě vadilo.
Když jsem rozbalila z krabičky tuhej šampon od Balade en Provence, omámila mě vůně Francie. Tak voňavej šampon a k tomu všemu v tuhé formě jsem v ruce ještě neměla. O to víc jsem se těšila, jestli mě příjemně překvapí i ve sprše.
Zvolila jsem šampon na normální vlasy s vůní pomerančových květů, ale na výběr mají i pro lesklé vlasy, pro jemné vlasy a dokonce i šampon pro pány. A ještě ke všemu i oleje na vlasy! Opět vše bez kapky vody. No mrkněte sem a uvidíte.
Zpátky do sprchy!
Příjemné překvapení se konalo. Šampon pěnil a to prakticky ihned! Nestačila jsem se divit, jak při kontaktu s vodou „ožil“. Vlasy se mi díky tomu umývaly naprosto skvěle a já jásala. Že bych konečně našla vysněnej tuháč?
Musím říct, že jsem byla překvapená i po vysušení vlasů. Vlasy byly fakt umytý, nikde žádný mastný místa, nebo něco, co tam být nemá. Zcela normálně, bez nějakýho zbytečnýho lesku vypadaly, česaly se též dobře a takhle pěkný mi vydržely cca tři, čtyři dny, což je pro mě zkrátka standart. A ten prosím pěkně všude není.

PLEŤOVÝ OLEJ
Poslední produkt z balíčku byl pleťový olej. Na tohle jsem byla zvědavá hlavně proto, že jsem žádný zatím nevyzkoušela.
Co mě na první pohled zaujalo asi úplně nejvíc, byla samotná lahvička (pardón, já mám prostě ráda pěkný věci). Malá, tmavá, skleněná lahvička? Úplně jak dobách, kdy jsme tu ještě neměli lékárny, ale apatyky. Prostě zásah do černého.
Asi nemusím vysvětlovat, že po otevření mě opět omámila vůně, že. No ale jaká! Úplně jsem se do ní chtěla zachumlat. Strašně mi to omámilo smysly a nemohla jsem se dočkat, až takovou vůni na sebe dám.
Vybrala jsem Stress Relief & Balancing olej, který je na smíšenou až mastnou pleť, na výběr je ale ještě i na zralou pleť, či na suchou a citlivou, vše je tady.
Uznávám ale, že jsem měla trochu strach. Když se řekne olej, představím si mastnotu a to je asi ten důvod, proč jsem k tomu nikdy neměla cestu. Jenže tento olej je jinej. Je jemnější, není tak hustej a hlavně se dobře vstřebává, což mě překvapilo a potěšilo zároveň. Navíc teda výborně hydratuje, takže ještě večer jsem jej cítila na sobě.

Všechny mnou vyzkoušené produkty mě opravdu velice příjemně překvapily a jsem děsně ráda, že jsem mohla něco takovýho vyzkoušet. Vůbec jsem netušila, že kosmetika bez vody existuje a že vlastně vypadá a působí stejně, jak každá jiná, tak proč nepodpořit takovou dobrou filozofii a pomoct tak naší planetě?
Každá kapka se počítá!

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.