KDE NAKUPUJU? TIPY NA FÉR ESHOPY

Před nějakou dobou jsem publikovala na Instastories fotku plnou nových věcí. Pár lidí mi napsalo, odkud to všechno mám, páč to byly věci, nebo spíš značky, co moc lidí (asi) nezná. Plus byly bio, eko, vegan a fairtraide a to vás zajímalo.
Díky tomu, že jste se ozvaly jsem zjistila, že vás možná bude ještě víc, a proto tento článek. O osvětě a pár tipů na obchody, který jsou etický, veganský, bio, eko, zero waste a tak.

VINTED/REMIX SECOND HAND či SEKÁČ/BLEŠÁK
Řekla bych, že tak 80% oblečení mám z druhý ruky. Nestydím se za to. Dřív to byl ukazatel toho, že nemáš na „normální“ oblečení v obchodech, dneska je to možná i trend. Kašlu na oba příklady, v sekáčích a hlavně na Vintedu se mi nakupuje nejlíp.
Vinted využívám tedy nejčastěji. Mám ho otevřenej často a často vybírám věci právě tam. Nebaví mě samotný nakupovaní, proces někam dojít, zkusit si to a tak. Tam si vyfiltruju, co zrovna potřebuju a je to. Pokud si nejsem jistá velikostí, zažádám si o míry, popř. i o přefocení (nevěřili byste, kolik lidí neumí fotit a ani popisovat!) a domlouvám se na prodeji. Jasně, mám věci z Háemka, Manga, Zary a tak, ale ve většině případů jsou z druhé ruky.
RSH je největší online sekáč v Evropě. Nebaví tě přehrabovat se v kupkách oblečení a čekat, jestli něco seženeš? Mrkni sem!
Do sekáče či na blešák chodím málo, ale chodím. Vždycky mám o to větší radost, když tam něco najdu. Navíc za jaký peníze!
Tyhle dvě/tři možnosti nakupování oblečení považuju vzhledem k naší planetě za ty nejlepší a já je mám prostě i nejraději.

ETIK BUTIK
Sem se dívám, když zjistím, že předchozí bod selhal a já tu věc musím koupit vyloženě novou. Nedělám to tak tedy vždycky, ale s oblečením víceméně ano.
Etikbutik je skvělý. Je strašně rozmanitý a vybere si každej. Nejenže nabízí etickou módu, ale v merku mají i kosmetiku (hlavně Mylo, to miluju!), vegan boty (!!!), papírnictví, knihy a tak. Prostě u nich dobře nakoupíš, podpoříš lidi, který danou věc vyrobili, máš jistotu, že za to dostanou opravdu zaplaceno, neumře kvůli tobě žádný zvíře a ani nezanecháš škodlivou stopu.

VEMZU
Jeden z těch eshopů kterej pod sebou má několik značek. Podobně jako Zoot, Freshlables a tak. Vemzu je mi ale nejsympatičtější, protože myslí na přírodu, nabízí právě i eko a vegan zboží, jsou styloví a hrají si s designem. A to mě baví. Mám ráda designovky ve všech podobách.

BOBU
Pokud chceš podpořit 100% ručně vyráběné oblečení, doplňky, tašky a kabelky, určitě zavítej sem. Bobu.cz pod sebou schraňuje autorskou módu, která je ručně a s láskou dělaná. Ideální pro ty, kteří chcou nové, originální a nekorporátní výrobky.

FLER
Na toto nemůžu zapomenout. Většinou na Fléru hledám doplňky, ale najdeš tam vše. Jedná se taktéž o ručně vyráběné produkty, ale tady je toho nejvíc, tady se můžou registrovat všichni, co mají něco svého vyrobeného na prodej. Můžeš tu tedy najít jak amatéry, tak i profíky. Já mám z Fléru např. batoh a naprostá spokojenost se vším, doporučuju!

ECO FASHION LABEL
Mezinárodní eshop, kterej podobně jako zmíněný Vemzu má pod sebou několik značek. EFL mají ale výhradně ty značky, který jsou ekologický. V Praze mají aji kamennou prodejnu, takže si můžeš jít všechno omakat a omrknout.

NILA
Krásnej a naprosto úžasnej eshop, kterej se pyšní opravdu neodolatelnýma věcima, který jsou navíc i fér, eko, bio a originální! Mají dokonce i prodejny po Praze, takže určitě se tam stav.
Co ještě stojí za zmínku, je jejich blog. Ten je strašně úpřimnej a suprově vzdělávací. Dozvíš je o materiálech, kdo dané oblečení dělal, proč je lepší podporovat biobavlnu a tak. Prostě… Nila nemá konkurenci.

H.NSTLY
Můj oblíbenec, co se domácích nezbytností týče. V jejich katalogu zboží ale najdeš plno dalšího a všechno je to poctivý a férový a krásný!

A kde nakupuješ ty?

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.