KDE KOUPIT PŘÍRODNÍ KOSMETIKU?

Nikdy jsem neměla ráda tělový mlíka, pleťový krémy, různý tonika či čistící přípravky. Nikdy jsem ani nepoužívala kondicionér a make-up (ani vlastně bb krém nebo pudr). Měla jsem problém i s krémama na ruce, ale ty jsem začít používat prostě musela, neboť jsem měla tak vysušený ruce (hlavně v zimě), že mi praskala kůže až do krve.
No a protože moje tělo dost reaguje na počasí, začala se k tomu přidávat i pleť. Ráno se mi začaly pravidelně objevovat na čele suchý místa, takový mini šupinky. Bylo evidentní, že se musím začít s něčím mazat, jinak to bude bolet. A jak víš, vyrábím si kosmetiku sama, ale teď prostě nebyl a není čas. Začala jsem teda pátrat po nějaké kosmetice a obchodě, kde ji koupím.
Na kosmetiku a to jak dekorativní, vlasovou či tělovou jsem náročná. Nekoupím si nic, kde se objevuje chemie. Kupuju jen přírodní věci. A když říkám přírodní, tak myslím fakt 100% přírodní. Ono je to totiž dneska trend si jít koupit přírodní kosmetiku, kde se vlastně žádná příroda nevyskytuje, ale firma se tím i přesto tváří jako přírodní.
Pojďme se tedy podívat na stránky, kde takovou kosmetiku koupíš a kde to mám aspoň trochu prozkoumaný 🙂

BIOAROMA
BioAromatica je firma, kterou vlastní krétská rodina. Vyrábí opravdu jen 100% produkty pro celý tělo. Suroviny berou z vlastních polí a luk, nebo od místních farmářů, hodně surovin je v bio kvalitě. Filozofie se mi zalíbila a já jim dala šanci. No jo, jak já slyším pojem „rodinná firma“, tak mám uši ve střehu.
Na jejich eshopu jsem pak vybírala snad týden. Nevěděla jsem, co je pro mě zrovna to pravý ořechový a když už začalo jít do tuhýho, musela jsem si vybrat. Napsala jsem jim tedy na email dotaz, kde jsem vysvětlila svůj problém se suchým místem na čele a odpovědí jsem byla přímo unešená. Čekala jsem tak 4 věty a slušnej pozdrav ke konci, ale slečna Markéta mi napsala doslova esej. Nadšením jsem jí odepsala a věděla jsem, že jsem na správné adrese. Po několika mejlech, které jsme si vyměnily jsem dala na její radu a koupila si tento krém a balzám na rty k tomu.

NUSPRING
Tuhle stránku jsem objevila, když jsem hledala přírodní lak na nehty. Ano, je to paradox, přírodní lak na nehty? Ok neexistuje, nebo teda fakt 100% přírodní ne. Ale dají se najít přírodnější a právě na Nuspring jsou. Na trhu je má francouzská značka Avril a jsou super.

NATURINKA
Brněnská, přírodní firmička. Objevila jsem je před několika lety na mini festivalu, kde měli stánek a hned jsem si je zamilovala. Jak jsem psala, ráda podporuju malý a rodinný firmy k tomu. Složení mají opravdu čistý a přírodní, najdeš i hodně vegan produktů, no já jim hodně fandím.

BLUEBERRYHILL
Tu jsem objevila slovenskou značku Dulcia, která má dobré složení a pěkné obaly. Jinak eshop se mi dost líbí a najdeš tam opět spoustu různý věciček, jako třeba super značku Mylo.

LUSH
No kdo by neznal Lush, že? Nutno ale hned v úvodu uvédst, že Lush není 100% přírodní. Lush je především ručně vyráběná kosmetika s velkým počtem přírodních a vegan produktů. Musíš tedy hledat. Já Lush až tak moc nepoužívám, ne kvůli tomu, že nejsou vždy přírodní, ale hlavně kvůli tomu, že všechno dělají čerstvě, což je super, ale pro člověka jako jsem já, kterej se nerad něčím patle a používá minimum to prostě cenu nemá, rychle se to zkazí a nejednou se mi stalo, že jsem musela pár věcí i vyhazovat.

BIOOO
Tady se vyskytuju internetově nejvíc, najdeš zde opravdovou spoustu značek, které přírodní složení přímo překypuje. Ano, ne vše je tam přírodní, jak by mělo, ale opravdu je z čeho vybírat.
Velmi sympatický je mi to, že dováží do Uloženky, nerada platím zbytečně za předraženou poštu a toto je pro mě naprosto skvělá alternativa. Bioo má ale do pár měsíců být i u nás v Brně, tak jsem zvědavá a dost se těším.

ECONEA
Velmi příjemný, internetový obchůdek, kde najdeš všechno ekologický a co nejvíc přírodní. Občas se až divím, co všechno tam mají 🙂

FOLLY
Taková příjemná novinka u nás v Brně. Obchůdek nabízí celkem široký sortiment, ač se to na první pohled nemusí zdát (přišlo mi to tam takové prázdné), ale mají i eshop, takže se dá sehnat i tam. Jsem za ně ráda, protože nabízí dost značek, které jsem ani neznala a celkem sortiment i doplňují, takže jim fandím.

BRÁNA K DĚTEM
Pro Brno jedna z těch lepší prodejen, kde, až budu kulatá a tlustá budu trávit hodně času. Brána k dětem je velmi přírodní a ekologická prodejna, kde najdeš nespočet prarůzných věcí od těhotenství až po právě přírodní kosmetiku, dekorativku, eko domácnost, atd.
V Bráně jsem kupovala dekorativku Zuii, která je vynikající svým složením, ale za takový peníze hodně málo vydrží. Dál tam kupuju hromadu věcí do domácnosti, jako různý eko věci na čištění, umývání, praní a tak. Mají tam i Naturinku a dokonce rozšířili mou oblíbenou Weledu na kompletní sortiment, takže už asi nebudu na Bioo tak často 😀
Jinak Brána je nově zrekonstruovaná a vydávají se novým, lepším „zero waste“ směrem. To je velký plus a mám z toho radost.

A kde nakupuješ zdravou kosmetiku ty?

UložitUložit

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.