JOCO CUP

Joco Cup je australská značka, která vyrábí hrnky na nápoje s sebou již přes pět let a to zásadně z borosilikátovýho skla. Toto sklo je vysoce odolné oproti běžnému sklu, drží lépe teplotu a má nižší hmotnost.
Já si jeden Joco Cup koupila a tady jsou moje poznatky.

Jak víš, ekologický věci mě zajímají a protože jsem velkým konzumentem kávy, tak jsem potřebovala vymyslet něco, v čem si uvařím a následně donesu kafe do práce, popř. si do něčeho odpolední kávu udělám, když nejsem zrovna doma.
Ano, mám Keep Cup (o něm tu), ale musím uznat, že pít horký nápoj z plastu, byť z nezávadnýho je prostě otřes. Říkám to rovnou. Kafe je okamžitě odporný a když plastovej KC používáš fakt dlouho, tak máš pocit, že to kafe chutná jak ten plast. Proto jsem hledala náhradu. A hledala jsem ji dlouho.
O Joco Cups jsem věděla, ale neměla jsem šanci si jej koupit, páč buď byly vyprodaný a nebo nebyly požadovaný velikosti či barvy. Tak jsem čekala. Snad rok!
Na jedné z mých oblíbených stránek jsem se konečně dočkala barevné škály a ihned jsem si jej objednala. Došel mi za dva dny.

V nabídce jsou tři velikosti: 227ml, 340ml a 454ml. Já mám tu prostřední a to ze dvou důvodů. Prvním je ten, že tato barva v malým nebyla a myslím, že pro náš trh ani není a druhej důvod je ten, že piju nejčastěji filtrovaný kafe a dávám si ho kolem 200ml, takže bych ho měla plnej, a to ráda nemám. Radši jsem si koupila větší velikost, abych ho měla víc prázdnej a třeba, když budu utíkat na šalinu, aby se mi nerozlil.
Co se týče těsnosti, nemám s tím problém, ale nutno uvést, že já ho nosím jen a pouze v ruce, nikdy ho nehodím plnej do tašky, jak je to tedy s těsností v kabelce nepovím.
Materiál je tedy spešl sklo, který mám dlouhodobě odzkoušeno u své láhve ReTap a jsem více než spokojená. Joco má kolem dokola silikonovej proužek na lepší držení a víčko je taky silikonový. Pije se z něj skvěle a drží se taky báječně.

Nutno ještě dodat, že firma Keep Cup dělá taky hrníčky ze skla, ale nelíbí se mi designově, proto jsem si jej nekoupila a radši sáhla po tomto krasavci <3

Pokud si Joco Cup koupíš, budeš ho mít zabalenej v recyklovatelným kartonovým ovále, kde najdeš i minibrožurku s různýma informacema. Mně dost zaujala dvojstránka věnovaná čajům a kávě, kde se dozvíš na kolik stupňů má požadovanej čaj být a nebo jaký jsou rozdíly v typech kávy. To se určitě může někomu hodit a přijde mi to roztomilý 🙂

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.