INSPIRACE #6 – JÍDELNA

Jídelna je strašně důležitá, málo kdo to ví a málo kdo ji využívá. V jídelně pro sebe děláš to nejdůležitější – jíš – a podle ajurvédů by se mělo jíst v tichu a v krásným prostředí /nejlíp v přírodě/. To si ovšem nemůže dovolit každej, proto by jídelna neměla být opomíjená a nebo odfláknutá. Navíc, kde jinde se v dávných dobách utužovaly rodinný vztahy, probíralo se vše důležité a kde se rodina prostě scházela? No právě u velkýho stolu plnýho jídla!
Já si moc přeju mít v budoucím hnízdě místo na velkej jídlení stůl, kde budeme všichni spolu jíst a kde si budeme u dobrýho jídla povídat. U nás doma tak to bohužel nikdy nebývalo, jen na vánoce a možná to je důvod, proč se na ně těšívám… 
V současným hnízdě máme jídelní stůl v kuchyni, jako většina domácností, ale nejíme tam moc často spolu. Vlastně přítel tam nejí skoro vůbec. Rád si pouští seriály při jídle, tak jí v pracovně, za to já si to tam umím užít a to i přesto, že nás jídelní stůl není vůbec adekvátní. Novej si ale asi nejspíš pořídíme až do novýho..
                 

O jídelně představu mám a musím říct, že se dost na zařizování zrovna tohoto místa hodně těším. Dokonce jsem zjistila, že nechci mít jídelnu zvlášť, ale chtěla bych ji mít opět v kuchyni, nebo ji mít propojenou a to klidně i s obývákem. Prostě takovej ten velkej kuchyňskej kout. Já mám totiž ráda velký a otevřený prostory, proto třeba bydlet v paneláku u mě nepřichází naprosto v úvahu.

Základem všeho je a bude stůl. Velkej a masivní stůl. Nejlíp přírodní dřevo nebo max bíle natřený, ale hrozně toužím po stole z trámů. K tomu Vitry nebo Hayky, Muuto lustr a jsem v devátým nebi.
Taky si plánuju, že kdyby to šlo, chtěla bych v jídelně velký francouzský okno, díky kterýmu by se dalo chodit na terasu a zahradu. Ráda jím venku a tohle zkrátka musí být. Mít pergolu, jídelní stůl a židle venku, gril, lenošku. Mmm už to všechno vidím.
Zkrátka něco takovýho:

a to nejlepší naposled ofc – dřevěný trámy, bílý cihly,
velkej dřevěnej stůl a Vitry k tomu – moje srdce plesá
Co si myslíš o jídelně? Přijde ti stejně důležitá jako mně, nebo ani ne?

0 názorů na “INSPIRACE #6 – JÍDELNA”

  1. Jooo, jíst v přírodě! Na nerandě v lesní dřevostavbě! 🙂 A k tomu pevný dubový stůl. Snad jednou …

  2. Tak na tuhle "problematiku" máme naprosto stejný názor a vkus. Jídelní stůl je pro mě centrem domácnosti. My tedy jíme u jednoho stolu jako rodina minimálně jedno jídlo denně. V létě si užíváme hlavně snídaně (rodiče jsou učitelé, takže mají taky volno) a plánujeme, co budeme dělat přes den a dny následující. Přítel to má doma úplně naopak – stůl v kuchyni sice mají, ale pokrytý věcmi a jedí u konferenčního stolu, popř. ve svých pokojích.. To se mi rozhodně nelíbí a společné stolování bude velkou prioritou, až se k sobě sestěhujeme.. 🙂

    Měj se hezky a ať se pěkně plánuje 🙂 Mimochodem, shodnete se s přítelem na tomto designu? Mě se tenhle styl neskutečně líbí, ale přítel má tendenci do toho kecat 😀
    http://skills-of-art.blogspot.cz/2016/08/207-berchtesgaden-orli-hnizdo.html#more

  3. Jo tak to si umím živě představit, on doma taky odkládá na jídelní stůl všechno možný, ale jíst tam prostě nechce. Snad se shodnete tedy .)
    Co se týče designu, tak mám štěstí, že přítel do těchto věcí moc nemluví a nechává to na mě. Jemu se vlastně líbí to, co vyberu, nebo to aspoň říká 😀

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.