INSPIRACE #2 – KUCHYNĚ

Dnes mám pro vás druhý díl inspirativní galerie mé mysli a snů o tom, jak má každá místnost v naší budoucí chatě vypadat. Než jsem tento příběh vymyslela, vůbec mi nedošlo, že budeme vlastně plánovat, rekonstruovat a stavět! Jsme totiž ve stádiu koukání se a toto mi vlastně vůbec nedošlo.
V prvním díle jsem vám představila, jak si představuju bydlení jako takový. Jako celek. Ujasnila jsem si, že zdi budou bílý, v jedné místnosti chci cihly nechat odhalený a budou natřený opět na bílo. Která to bude, to ještě nevím. Podlaha musí být dřevo a to ještě váhám, jestli ji nechat přirozeně, či ji nedat opět bílou. To taky ještě uvidíme. Základním a hlavním prvkem v přízemí, kde bych ráda měla jeden velkej prostor rozdělenej na kuchyni, jídelnu a obývák musí být krb. No a schody a veranda jsou tutovka.
Každopádně první prostor, kterej bude úplně novej a kterej se bude dělat od samotnýho základu je kuchyň.

První místnost, která musí být ready, která bude stát jako první a bez které se nikam nestěhuju je kuchyň. Mám za to, že kuchyně je prostě nejzákladnější. Bez kuchyně není domov.
Jak by měla má vysněná kuchyně vypadat?
Všechno je jednodušší, když už to máš zažitý. Je super, že díky tomu, že bydlím přes čtyři roky s přítelem, tak už mám vychytaný mouchy v celým bytě. Kuchyně není výjimkou.
Základem je světlo. Světlo všude. A v kuchyni obzvlášť! Nejhorší je tmavá kuchyň. Když jsem se za „mlada“ stěhovala s našima do novýho bytu, kuchyně byla tmavá. Hrozně se mi to nelíbilo. „Naštěstí“ jsme za pár měsíců vyhořeli a mamka, která byla z kuchyně stejně nešťastná jako já věděla, že teď přijde její chvíle a bude moct ji předělat.  Takže v kuchyni musí být určitě okno. Zdá se to jako samozřejmost? Znám hodně domácností, který si o okně v kuchyni můžou zdát…
Dalším základem a to je stejnej základ jako světlo a okna je bílá. Bílá musí být taky všude. Takže vymalovat na bílo, kachličky taky bílý. Ty ale jen na potřebná místa a ne moc.
Kuchyňskou desku řeším. Mám zálusk buď na dřevěnou, nebo na mramor. Nemusí to být nutně kámen, v mým rodným domě jsme měli dřevotřísku potaženou mramorovým dekorem. Ačkoliv kamenná deska je dobrej árt. Skříňky budou bílý, matný s chromovýma úchytkama a nebo takový ty schovaný. Chrom bude posléze na všech spotřebičích. I když seveřani vrchní skříňky do kuchyně dávají málo, já je určitě chci a to už kvůli prachu a čistotě. Sice kuchyně bez vrchních skříněk a s poličkama vypadají fakt super, já to prostě mixnu a něco bude schovaný a něco odkrytý. Dřez chci určitě kamennej. Bratr teď rekonstruoval byt a z jeho dřezu čůrám radostí. Navrátím se ke spotřebičům. Ty bych ráda zabudovaný v kuchyňským systému. Varnou desku zvlášť (ta bude asi jako jediná černá), troubu do linky, mikrovlnku pod ní, myčku kousek od dřezu a lednici ne moc daleko.
V kuchyni musí být vybudován systém na třídění odpadu. Vzhledem k tomu, že budeme bydlet v lese, kde se určitě kontejnery jak na normál, tak na tříděnej odpad nacházet nebudou, musím vymyslet, jak to ještě budeme dělat.
Myšlenka kuchyňskýho ostrůvku je fajn, ale možná bych raději kuchyň rohovou, či do písmene „J“. Na lince nechci ani jako v mé přítomné kuchyni žádný zbytečnosti. Co tam ale naopak musí být je mini zahrádka. Miluju bylinky a ty do mé kuchyně patří.
Nesmím zapomenout na kávový koutek. Ten mám i teď, ale ráda bych trochu víc vymakanější. Štve mě, že teď mám kávovar a věci na přípravu jinde. Nemám místo to dát všechno dohromady. Tam to místo ale udělám.
A pro představu by to mělo vypadat nějak takto:

Určitě chci vědět, jakou kuchyň preferuješ ty 😉
Hezkou neděli všem!

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.