INSPIRACE #10 CHODBA/HALA

Tak toto je velmi, ale opravdu velmi opomíjená místnost. Někdo ji dokonce za místnost nepovažuje, neboť spíše slouží k průchozím účelům, ale co prvního spatříme, když někam vejdeme? Kde se vítáme a loučíme? Kde se často potkáváme?
No jo, je to tak, je to právě chodba.

Je škoda, že většina lidí toto místo moc neřeší. Myslí si, že stačí dát věšák a botník a čau, máme hotovo. Je to ale základní chyba! Chodba/vstupní hala by měla vítat a měla by každému, kdo poprvé přijde na návštěvu vyrazit dech, a to tím způsobem, že se nemůže dočkat toho, až uvidí, jak to vypadá v ostatních místnostech.
U nás se bohužel chodby nepovažují za důležité místnosti a většina lidí tam umisťuje právě ty typy nábytku, který se třeba nikam jinam nehodí. Jasně, pokud máš např. krásnou skříň, která ladí se vším ostatním, proč tam nemít regál s úklidovýma prostředkama, když to nemáš kam jinam dát. A to je právě to, chodba tvoří, ač se to nemusí hned tak zdát, kompletní prvotní vizuál celýho bytu/domu, proto bysme na ni neměli zapomínat a raději se na ni zaměřit, třeba i jako na poslední místnost.
Tu mám pár pěkných tipů na super chodby/vstupní haly. Snad se pokocháte a třeba i změníte na vstupní prostory názor 🙂

Tady ty věšáky jsou od dánské značky Muuto (moje nejoblíbenější!) a jmenují se The Dots a plánuju je do novýho domova.

Jak to máš s chodbou ty? Taky ji považuješ za nedůležitou, nebo ji máš vyšperkovanou?

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.