INDUSTRA COFFEE

Byla neděle.
V neděli chodím na kafíčka nejraději.
Ještě raději ale mám, když se dozvím o takové kavárně, která by měla být unikátní. To se pak nemůžu dočkat vůbec a očekávám ještě mnohem víc.
V Industra Coffee mi toto splnili.


Industra se uhnízdila na Masné 9 v bývalých mrazírnách. Už jen toto mě dost překvapilo a nadchlo.
Kavárna v mrazírnách?
Cože?
To jde?
No to si pište, že to jde!
Ani nevím, kde začít. Už tou samotnou cestou od zastávky autobusu jsem byla nadšená, neboť jsem díky zvláštním směrovkám věděla kam jdu a že jdu správně. 
Prvně to byl strom, kterej měl na sobě pásku. Pak to byla tabule s nápisem „Before I Die“ a nakonec zeď s nápisem „Industra“ a pod ní šipka. V areálu jsme se teda museli zeptat, kde ta kavárna vlastně je, neboť jsem si všimla jen postavené zahrádky z palet (zahrádky jako fakt zahrádky a né zahrádky ve smyslu restaurace) a nenapadlo mě ani ve snu, že to je vlastně ono nebo, že to k tomu vůbec patří. 
Do samotnýho prostoru se dostanete pomocí garážových vrat. Při vstupu na vás vykoukne obrovskej prostor. Kavárna je přímo v popředí a je dlouhá a úzká, ale vychutnat si kafe můžete i v ostatních prostorách. Industra totiž není jen kavárna, ale ja to bohatej koncept, za kterým stojí dobrovolníci… 

My se ale bavme o té kavárenské části. 
Jak už jsem uvedla, kavárna je hnedka v popředí a táhne se přes celou šířku prostoru. V levé části se nachází krásnej, dřevěnej bar, za kterým je umístěna tabule, na které najdete všechno co potřebujete a něco se i dozvíte. Stolky a židle jsou takticky rozmístěny po prostoru a jsou taktéž dřevěný. Zdi jsou šedý, podlaha je šedá. Všechno to souzní do studené šedé s příjemnou dřevěnou hnědou a černou. Posadit se a vychutnat si kávu můžete ale i v nábytku z palet či designových kouscích. 


Nápojový lístek mají tzv. v hlavě, a obsluha ti udělá snad všechno co budeš chtít. My jsme si dali filtrovanou kávu z Kostariky a byla fakt vynikající! Byla jsem velice nadšená z toho v čem nám jí naservírovali – skleněná, chemická odměrka – fakt super nápad! Hrníčky jsem musela taky pochválit, neboť se velice dobře držely a neklouzaly. 
Jako mňamku si kamarád dal citrónovej koláč a nezklamal. Byl lehkej, nadýchanej a velice chutnej. 
Zmíněná obsluha byla opravdu velice vstřícná. Hodně nás zaujal jejich přístup. Byli velice kamarádští a všechno rádi vysvětlili. Je vidět, že je to baví. Navíc jsou to opravdoví odborníci – dělali kafíčka i v Londýně! Dovolila bych říct, že jsem nikoho takovýho ještě nepotkala. 

Jak jsem už nakousla, Industra je nezisková organizace. Industra jsou ateliéry, kavárna, zahrada, galerie a … bude toho ještě víc! V bývalých mrazírnách je totiž možnosti si tzv. adoptovat m/2 a tím pádem prostory zvětšit a něco z nich zase vytvořit. Pořádají se tu taky cuppingy, festivaly, výstavy, atd…  
Je to prostě ojedinělej koncept, kterej se jen tak nikde nevidí. A že je vážně boží!

Street Food Festival

 

všechny fotky moje


Industra Coffee se pro mě stala naprostou špičkou, kterou v Brně můžeme najít. Nemám absolutně nic, co bych chtěla vytknout, právě naopak! Držím jim moc palec a už se těším, až tam zase zavítám. 
A ty udělej to stejný! .)

0 názorů na “INDUSTRA COFFEE”

  1. Kavárna parádní teda! Škoda, že tak daleko 🙁 Jinak moc hezká recenze, ale trochu ji kazí ty občasné hrubky – nechci rýpat, jen jsem ti to chtěla napsat, abys o nich věděla a opravila je dodatečně, sama píšu, tak vím, že to občas člověku uletí 🙂 Léňa

  2. Ahoj, díky za upozornění, dávám si na češtinu pozor a našla jsem tedy jen jednu. Klidně mi písni, kde vidíš další, ať to můžu opravit. Díky .)

  3. Proč takové parádní kavárny jsou jen v Brně a ne u nás?
    Na jednu stranu jsem ráda, že tam nebydlím, protože bych všechny peníze utratila v kavárnách 😀
    PS: Zamilovala jsem si tvůj blog, protože miluju čaje a dobroučkou kávu, která mi dokáže zlepšit den 🙂

  4. Brno je kavárnama posetý a to je přesně ten důvod, pro nemám pořád peníze, takže ano, je to tak, jak píšeš ;D
    Jinak díky, jsem ráda za nový čtenáře 😉

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.