I. ROK

A je to tady!
Je to přesně rok, co byl tento blog založen.
Pojďme se spolu poohlídnout za tím, jak se to tady za ten rok změnilo:


1. DESIGN
Jako první věc, kterou jsem tu nastavila a kterou jsem i změnila a měnila dost často, neboť přijít na to pravý ořechový je zázrak, byl design blogu.
Začalo to prach prostou šablonou, kterou mi nabídl blogger a která mě uspokojila asi tak na dva dny, takže musela pryč. Našla jsem šablonu (spíš pozadí) dřevěný podlahy, kterou jsem si upravila na tu nejsvětlejší možnou variantu, aby se všechno dobře četlo. Záhlaví spolu s logem jsem si vybrala z weheartit odkud čerpám poměrně dost. Uspokojivé to bylo na dva, tři měsíce…


2. LOGO
Protože jsem se chtěla pohybovat na trochu vyšší úrovni a mít všechno vychytaný, tak jsem si jeden sedla, vzala si tužku a papír a namalovala jsem si, jak by měl blog prostě vypadat.
Nakonec jsem zvolila bílý pozadí a černý logo. Jednoduchý. Tečka.
Logo ale na tom všem bylo to nejtěžší. Dělala jsem ho celej víkend! Dokonce mi pomáhal i přítel, vlastně bez něj bych to neudělala. Idea byla vytvořit logo dost podobný mýmu podpisu. No, takže jsem hledala písmo, který by se aspoň trochu podobalo to mu mýmu a který vytvoří moje iniciály tak, jak je prostě píšu. Po půl dne hledání jsem ho konečně našla a mohlo se pokračovat. Všechno do sebe muselo skvěle zapadat, takže když jsem si stáhla kulatý ikonky na odkazy, tak jsem chtěla mít to stejný i v logu. Aby to prostě k sobě šlo.
Následovala úporná práce s photoshopem a illustratorem.
Několik hodin.
Když se práce konečně zdařila a všechno bylo tak, jak jsem si představovala, vyskytl se problém v nahrávání loga na blogger. Tvořil mi pořád šedé pozadí a přitom bylo bílé. Asi až druhej den snad jsem přišla na to, že se věci s bílým pozadí se nesmí ukládat na .JPG ale na .PNG. Výsledek úpornýho snažení se zobrazuje už tak třičtvrtě roku.


3.  NÁZEV
Jo, i název jsem změnila. Změna, které jsem se bála nejvíc. Měnila jsem ho v době, kdy byl už blog celkem dobře rozběhlej a kdy se na něj lidi vraceli. Měla jsem strach, že když změním název, lidi se na něj zpět nedostanou.
Prvotní název byl Kafárenský povaleč. Resp. www.kafarenskypovalec.blogspot.com.
Děs, hrůza.
Kdo si toto jako zapamatuje? Chtělo to něco kratšího, chytlavějšího a něco, co si lidi budou pamatovat.
No a jak jinak pojmenovat blog, když je prakticky o vás než pod svým jménem?
Jo, Janet David je prakticky moje jméno, jen trochu upravený. No, takže je jasný, že to nešlo jinak.
Abych se zařdila ale ještě výš, zaplatila jsem si doménu a už nějakou chvíli funguju bez platformy provozovatele, což jsem ráda, protože už jen díky tomu se na blogy bez názvu platforem provozovatelů dívám naprosto jinak.
No uznej, že je to tak prostě lepší?


4. OBSAH
Trošku navážu na předešlej bod. Obsah jsem měnila dost dlouho. Prvotní plán byl držet se jen kaváren a kafe. Jenže po čase zjistíte, co je úspěšný, co lidi rádi čtou a co je zajímá, tak jsem se pokusila toto spojit i se mnou a vytvořit i tzv. chytlavý články (teď to jsou recepty, ebay a recenze na kavárny).
Recenze na kavárny a hlavně káva samotná je ale pořád tím nejdůležitějším, nejhlavnějším prvkem tohoto blogu. Bez mojí lásky ke kávě a vlastně bez baristickýho kurzu bych si blog ani nezakládala.

fotky moje © Janet David a strejda Google


Kdybych to měla celý sečíst, tak se vlastně blog moc nepodobá tomu, prvotnímu. Ono to snad ani nejde, aby to zůstalo stejný, pokud teda nemáš zájem blog posouvat stále výš a výš… Vzhledem k tomu, že ho mám ráda, ráda si s ním hraju a vymýšlím čím novým zase zaujmout, tak je to vlastně i dobře, že jsem to změnila. Nelituju žádný změny, protože všechny změny, který jsem udělala byly ty správný.
No a protože tak trochu oslavujeme, tak by to chtělo dárečky, že? Ty budou a dostaneš je ty a že je na co se těšit! O tom ale až někdy příště.. .)

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.