HEJWI CAFE

Pokud už vás nudí objevovat kavárny v centru Brna, mám tu super tip! Co takhle navštívit malebnou kavárničku na vrcholu zelených kopců Brna?
Jedeme na výlet do Kohoutovic.

Hejwi Cafe sídlí v přízemí sympatického nákupního komplexu na ulici Libušina třída 4. Z Mendláku je to snad 10 minut trolejákem.
Kavárnička je menší, ale velmi otevřená a světlá, neboť okna zabírají celou stěnu. Díky tomu si zde mohou dovolit bohatou květinovou nadílku, která je opravdu všude. A když říkám všude, tak myslím i na stropě. Ano, květiny tu doslova visí ze stropu, taktéž zdobí geometrické police a jsou i na oknech, stolech, no… všude. Myslím, že i toto velmi povzbuzuje už tak skvělou a uvolněnou atmosféru.
Co se ještě interiéru týče, určitě bych Hejwi zařadila spíše do severského stylu, avšak objevují se zde prvky boho a nebála bych se použít i ten názor, že prostor nese známky minimalismu. Celkově je vše sladěné do bílé barvy, stolky jsou z krásného dřeva a židle je každá jiná, ale stylově zapadají k Vitra konceptu.

Teď v létě je nabídka trošku omezenější, ale stále si zde dáte kávu od Laura Coffee na různé způsoby, ledové čaje a limonády – tu musím zmínit krásně zajímavé sklenice – různé druhy dortíků, ale dáte si zde i nějaké to alko. Kdo by se potřeboval zchladit, tak i zmrzku tu dostane!
Myslím, že nabídka je zajímavá a né úplně malá, vybere si zcela jistě každý a pokud přece jen ne, tak slečna obsluhující velmi ráda poradí a třeba i něco vymyslí. Musím zdůraznit, že tak milou, přátelskou a ochotnou obsluhu jsem opravdu dlouho nezažila.

všechny fotky moje

Určitě bych chtěla ještě zmínit, že v Hejwi Cafe lze taktéž zakoupit, jako na jenom z mála míst v Brně australský, designový „to go“ hrnek Frank Green, takže kdo aspoň trochu chce myslet na planetu, teď ví, kam zajít. Já si tam jeden taky pořídila a hned jsem měla lepší pocit.

Znáte Hejwi Cafe? 🙂

UložitUložit

UložitUložit

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.