GIGANTICKÉ PLETENÍ ANEB JAK JSEM SI UPLETLA PLÉD

Už strašně dlouho jsem toužila po plédu z techniky tzv. „gigantického pletení“, což je prostě tlustý vlákno, který se plete buď na rukách a nebo na zemi/na stole. V severních státech ho najdeš v každé domácnosti a co mají seveřani, to já musím mít taky. Klasika. Když jsem konečně ale našla eshopy, který toto prodávají, ceny byly naprosto šílený, a tak jsem začala zkoumat, kde si koupit samotnou vlnu, abych si ho mohla uplést sama.
Většina eshopů nabízí vlnu Merino, která je příjemná, hřejivá, antibakteriální, ale taky velmi těžká a nemůžeš ji prát v pračce. Navíc je opravdu velmi drahá. Dál často vídám bavlnu, fleece a akryl.
Snad rok jsem to prostě přestala řešit a hledat a pak jsem najednou z čista jasna na Aliexpressu objevila různý směsy látek, ze kterých se dá giganticky plést.
Oujé!

 

Objednala jsem si barvu „rice white“, což je ta nejsvětlejší růžovo-béžová, kterou jsem kdy viděla, prostě krásná, pastelová barvička. Jedno klubko mělo 250g a délku cca 30m, objednala jsem tedy 4 klubka začátkem října a za 14 dní objednávka dorazila. Celkem rychlovka takhle před vánocema…
Z těch čtyřech klubek jsem upletla za asi 3 hodiny pléd o velikosti 80x90cm. Materiál je příjemný, měkký a hřejivý. Stálo mě to cca 450,- kč kompletně.
Pletení samotný není vůbec těžký, když si k tomu pustíš film, jde to samo 🙂 Odkaz na to, jak se to vlastně dělá máš tady.

Výhodou tohoto gigantického pletení je to, že můžeš kdykoliv povolit poslední oko a pléd si různě upravit či zvětšit, což asi i udělám, protože toto je celkem malé, teď ideální třeba do kočáru, nebo pro zvířátko, já to zatím používám jako přehoz přes křeslo ke stolu, občas se tím i tedy zakryju, ale nestačí to, takže budu objednávat znovu a nebo upletu rovnou další.

Jak se ti líbí gigantické pletení? Zkusíš si upléts taky něco?

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.