FOTOKNIHA

Když jsem uviděla akci od Saal Digital na fotoknihu, hned jsem věděla, že ji musím mít. Po pár upřesňujících mejlech jsem si stáhla jejich program a dala jsem se do práce, do práce vytvořit si svou vlastní fotoknihu.

Fotím dlouho, svou první zrcadlovku jsem si koupila ve svých 18ti (myslím), ale fotila jsem dřív na klasickej kinofilm. Focení mě baví, to je asi znát i tu, neboť většina fotek je přímo mých. Je ale fakt, že ty nejlepší skvosty si nechávám jen uložené v Macu, popř. je zveřejním na IG, vlastně ani nevím, proč je tu nedávám…
Každopádně mít svou vlastní fotoknihu byl sen. Vždycky jsem chtěla mít svá nejlepší díla někde vystavená, vyvolaná, prostě uložená někde, kde si je bude moct každej prohlídnout.
Fotoknihu jsem nikdy předtím neviděla, nikdy neměla v ruce, proto jsem byla dost zvědavá, jak to celý bude vypadat.
V jejich programu jsem si zvolila velikost, formát a počet stran fotoknihy, taky její vazbu a vzhled a jestli chci matný či lesklý fotopapír. Posléze se přesuneš přímo do virtuální fotoknihy, kam nahráváš fotky, který tam chceš. Můžeš si s nima libovolně pohrát, šablon je tam dost, což mě potěšilo, neboť díky tomu je to jedinečný. Nutno dodat, že samotná práce skládání fotek, aby k sobě nějak ladily a byly zajímavě uspořádány mi trvalo asi 5 hodin. Byla jsem z toho celkem vyčerpaná, ale o to víc jsem se těšila na výsledek.

Fotokniha přišla 7.7., zrovna na moje narozeniny, takže dvojitá radost. Zabalená byla v kartonové obálce, vevnitř ještě ve dvou dalších bublinkových obálkách.
Byla jsem překvapená kvalitou fotopapíru, ten byl tvrdý, matný a velmi kvalitní. Vazba je krásná, čistá, jednoduchá. No přesně taková, jakou jsem ji chtěla. Možná bych ale uvítala, kdyby se na ni dalo něco napsat, nebo nechat vyrýt. Šablony na to tam sice byly, ale nic, co by se mi líbilo, chtěla jsem něco svého, ale tu možnost jsem nenašla. Oceňuju ale, že nikde není žádný logo, nic prostě. Díky tomu to vypadá ještě více profesionálněji, než obvykle.
Jediná věc, která mě ale mrzí je ta, že nelze v tom návrháři poznat, zda-li ta fotka, kterou tam chceš v nějakém postavení bude dobře sedět, jestli nebude rozostřená a jestli se tam plně zachytí. Na tom jsem shořela. Bohužel asi čtyři fotky jsou nepoužitelné, jsou rozostřené a díky tomu to celkově ztratilo kouzlo. Ovšem, je to má chyba, fotila jsem to asi na menší formát. Tu bych uvítala, kdyby někdo ze zákaznického servisu zavolal/napsal, že pár fotek nemá kvalitu na daný formát a co s tím teda chci dělat. Já bych rozhodně fotky rozestavěla jinak, nebo je rovnou oddělala. Ale jistě, to by asi zákaznický servis nedělal nic jinýho…

Myslím si, že taková fotokniha je opravdu skvělá věc. Hodí se nejen jako prezentace tvých nebo klidně i firemních fotek, ale můžeš si třeba vytvořit fotoknihu ze svatby, o čemž právě taky přemýšlím. Velmi mě nadchla možnost výběru všeho, na co si jen vzpomeneš, tudíž ji máš více méně na míru a je to originální!

Co ty, máš svou fotoknihu?

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.