FILMOVÝ TIPY #8

INTO THE WOODS (2014)*
Muzikální pohádka odehrávající se v lese od bratří Grimů. Prolínají se tam děje od Karkulky, Popelky, Jacka s kouzelnou fazolí a Lociky. Do toho všeho pekař bojuje s čarodějnicí, která na jeho rodinu uvrhla kletbu a ten teď nemůže se svou ženou založit rodinu.
Čekala jsem od ní víc, ale líbilo se mi to, hlavně krásný zpracování. Je teda fakt, že jsem určitý zpívací pasáže přeskakovala, ačkoliv herci zpívají skvěle, ale prostě mi to tam občas vadilo. Dějově mě bavila, ale tak do první půlky, tam to mohlo klidně skončit…


INSIDE OUT (2015)*
V hlavě dospívající holky to může bejt někdy pěknej chaos, zvlášť, když se řídí emocemi jako je radost, strach, zloba, znechucení a smutek. Dospívající Riley je nucena se odstěhovat z rodnýho města do San Franciska a začít tam nový život. Díky tomu začíná v Řídícím centru její hlavy pěkný zmatek a Radost, její hlavní emoce se to snaží vše napravovat.
Animovaná pohádka, která je super i pro dospělý. Zajímavej nápad, dobrej děj, všem se to hrozně líbí, já v tom takovej boom neviděla…

ANT MAN (2015)*
Scott jako bývalý zločinec dostane novou šanci na život. Má za úkol ochránit tajemství, které se skrývá v obleku Ant Mana. Ant Man je totiž voják velikosti hmyzu a nepřátelům se to jeví jako zajímavá zbraň…
Marvellovka. Dost vtipná a celkem pobavilo. Jednoduše je to taková ta lehčí komedie, když nic lepšího nikde není.

SICARIO (2015)*
Jedná se o skupinu „vojáků“, kteří se ocitají v kartelovým území, kde neplatí žádný zákony. Agentka FBI, která je pověřena úkolem skupinu vojáků podpořit a pomoci jim zjistí, že nic není tak, jak si myslela.
A zase, slyšela jsem na to velký chvály a byla jsem zklamaná. Skončilo to divně a vlastně jsem pořád čekala na nějaký akce a ono nic. Bylo to zkrátka dost zvláštní.

EVEREST(2015)***
Píše se polovina devadesátých let a Himaláje se dostávají na vrchol všech turistických destinací. Skupina vyškolených a zkušených horolezců pod vedením Roba se snaží zdolat vrcholek světa. Podaří se jim to?
Super snímek. Moc mě baví filmy, kde je hlavním úkolem přežít. Doporučuju.

PAN (2015)**
Klasickej příběh sirotka z Londýna, kterýmu se v noci stane něco neuvěřitelnýho. Ocitne se totiž v Zemi Nezemi mezi různými bytostmi a hlavně piráty. Petr Pan má ale hlavní cíl: zjistit, co se stalo jeho matce.
Bavilo! Super pohádka, plná energie, emocí a krásných detailů. Zaručeně bude bavit.

BIG EYES(2014)**
Příběh malířky, která maluje děti s obrovskýma očima. Všimne si toho podvodník, kterého si nakonec malířka vezme za manžela. Ten si převezme její začínající slávu za svou, zatímco ona dře.
Burtonovka. Občas trochu nudná, ale celkově to špatný nebylo.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.