FILMOVÝ TIPY #6

HUNGER GAMES: THE MOCKINGJAY, PART 1 (2014)**
Třetí pokračování v první půlce. Catniss má obavy o svou matku a sestru, Capitol srovnal se zemí Dvanáctý obvod a Peeta mučí, aby vykládal do vysílání lži.
Nás to baví a furt je to o něčem, takže určo zkoukni.


DOM HEMINGWAY (2010)**
Vtipný kriminálník Jude Law, kterýho po 12ti letech pustili z vězení a on se rozhodne si zajít se svým starým parťákem pro odměnu za to, že celou tu dobu mlčel. Mimo jiné se snaží Dom navázat vztah se svou dcerou.
Takovej fajnovej film, občas sranda, občas střílečka. Od každýho něco.

INTERSTELLAR (2014)****
Dokonalý scifíčko, který pohltí všechny. Jo i ty, kteří scifíčko rádi nemají. Skupina lidí má za úkol najít v galaxii pro lidstvo nový domov. Jednoduchej děj? Až se mrkneš, změníš názor, fakt pecka.

EX MACHINA (2015)***
Caleb vyhraje firemní soutěž a jede na týden do horské chaty, která připomíná spíš bunkr. Tam má za úkol zkoumat Avu, robota. Caleb ale zanedlouho zjistí, že i on je v roli pokusnýho králíka a rozhodne se s tím něco dělat.
Super příroda, krásný prostředí, zajímavej námět, no bavilo mě to. Další scifíčko, ale takový lehčí.

REC (2007)**
Španělský horor, který zpočátku vypadal slibně, pak už to byla nuda. Resp. kameraman a reportérka natáčejí takovou normální noc u hasičů. Dle telefonátu, který v noci zazní se dopravují do domu, kde křičí nějaká paní. Od té doby reportérka zmáčkne tlačítko na kameře „rec“ a začíná tím vyšetřování, co se vlastně stalo.
Jak jsem napsala, ze začátku mě to bavilo, ale jak jsem tomu přišla na kloub, tak fakt nuda.

MAD MAX (2015)***
Post-apo s Tomem Hardym, kterej prchá z hlavního města Citadela. Na cestě narazí na vůz, ve kterým taky unikají lidé. Společně tedy prchají spolu a na cestě zažívají různý překážky.
Celkem dobrej film, nebo spíš dost zajímavej a občas i směšnej.

GHOUL (2015)**
Příběh založen na skutečné události. Natočen českým režisérem Pavlem Jáklem. Skupinka lidí se vydá na Ukrajinu natočit dokument o kanibalismu, který Ukrajinu postihl v letech 1932-33. Ocitají se v domě, kde se nejhrůznější kanibalistické počiny staly a spolu s „čarodějnicí“ přicházejí na kloub stále záhadnějším věcem.
Příběh mě zaujal, celkem dobře promyšleno, ale slabej odvar na mě. Přítel měl z toho ale husinu, takže na tom něco asi bude…

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.