FILMOVÝ TIPY #3

MALEFICENT (2014) ***
Jedná se o dosud nezpracovaný příběh Šípkové Růženky z roku 1959.
Příběh pojednává o královně Maleficent, která byla díky lásce podvedena a její čisté srdce se změnilo v kámen. Maleficent touží po pomstě a tak na narození princezny Aurory uvrhne kletbu. Rodiče Auroru schovají a vychovávají jí 3 víly. Maleficent ale Auroru najde a v průběhu jejího života jí pozoruje a dokonce i zjistí, že jí má vlastně ráda a že je klíčem k vládnoucímu míru mezi oba světy. 

YVES SAINT LAURENT (2014) ****

Biografický příběh slavnýho návrháře a jeho umělecké cesty. YSL jako 17ti letý mladík spolupracuje s Diorem a o 4 roky později po Diorově smrti se YSL stává módním ředitelem značky Dior a zároveň uvádí na trh novou kolekci pro Haute Couture. Na přehlídce se seznámí se svým budoucím přítelem a obchodním partnerem a za 3 roky zakládají značku YSL.
V hlavních rolí účinkují deprese, alkohol, drogy, originalita a extravagance. 
Super film i pro ty, co se o módu nijak zvlášť nezajímají.THE FOUNTAIN (2006) *****
Velice silný příběh muže (Hugh Jackman <3), který se postaví osudu a hledá cestu, jak svou milovanou ženu zachránit před smrtelnou nemocí. Je to opravdu hlubokej příběh, kterej se odehrává ve třech dějstvích, ve třech časech a ve třech různých epochách. Je to vlastně velice jednoduchej příběh o útěku před smrtí, ale je ztvárněn tak dokonale, že souvislosti a pointy budete chápat velice těžko – to je na tom ale to nejlepší!


NOE (2014) ****
Biblickej příběh o potopě světa – netřeba asi nic dodávat. Noe (Russel Crowe) se potýká s mnoha pochybnostmi o stavbě archy, na kterou musí přivést všechna zvířata, aby mohl nastat životní restart, kterej zavinili lidé. Dále se potýká s nedostatkem času, s chtíčem ostatních lidí dostat se na archu a po sléze i s rozhodováním se o vlastní rodině. 
Trošku jsem se toho bála, ale byla jsem příjemně překvapena. Ztvárnění a celkový pojetí bylo fakt super. Byla tam akce, drama, napětí, zkrátka od každýho něco.


WOLF OF WALL STREET (2013) ****
Velice dlouhej film (má skoro 3 hodiny) o akcionáři, kterej má rád peníze, ženský, drogy a večírky. Jednou ale každej večírek skončí…


X-MEN: DAYS OF FUTURE PAST (2014) ****
Mutantům X hrozí zánik a jejich cesta ke spasení a zastavení hrozné budoucnosti vede do minulosti. Děj se odehrává tedy ve dvou časových linií, kde se cestuje časem, aby se zastavil prvotní „zájem“ tuto rasu vyhladit. Jedná se prý o nejzdařilejší díl, v tomto díle totiž uvidíte staré mutanty s novýma. 


CAPTAIN AMERICA: WINTER SOLDIER (2014) **
Steve Rogers se snaží přizpůsobit se modernímu světu, ale když zavraždí jeho kolegu, zaplétá se nechtěně do série událostí, kterým se snaží přijít na kloub a za co ho chtějí taky všichni zabít. Na pomoc mu přijde Black Widow (Scarlett Johansson) a povolají ještě Falcona (Samuel L. Jackson), aby odhalili co se vlastně děje, ale ještě netuší, že stojí proti zdatnýmu protivníkovi Winter Soldier.

Nízký hodnocení jsem dala proto, že efekty a provedení filmu bylo občas velice úsměvné až bych klidně řekla směšné. Dějově se mi to ale líbilo. 

0 názorů na “FILMOVÝ TIPY #3”

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.