FILMOVÝ TIPY #1

Jak už víte z mých předešlých psaných projevů zde, jsem velkým fanouškem filmů. Žánrově mám nejraději psychologický filmy, thrillery a dramata. 
Sestavila jsem menší žebříček filmů, který vyšly v roce 2012 + 2013 a který (dle mého závisláckého názoru) stojí za zhlídnutí. 
Jde o můj názor a o moje obliby, takže nečekám, že se mnou budete ve všem souhlasit, to ani nechci, spíš to berte jako takovej tip, nic víc. 
Nemám to seřazený, psala jsem to tak, jak jsem si vzpomněla:
RUSH

Jde o dvojici formulových závodníků jmenovitě Niki Louda a James Hunt, kteří si tak konkurují až bez sebe vlastně nemůžou být. Je to podle skutečnosti a musím uznat, že jak formule nebo obecně závody nesleduju, tak jsem to hltala do posledních minut. Nejde tam totiž o to samotný závodění, ale o soupeřící ega

SKYFALL
Poslední Bondovka, ale dost dobře udělaná. Zajímavej příběh, kterej se u Bondovek zrovna moc nevidí. V hlavní roli Daniel Craig

IRON MAN 3
Klasická Marvellovka, netřeba asi představovat. Na to se musíte podívat už jen kvůli Robertovi (:D) je skvělej a to všude

MAN OF STEEL
Prostě novodobej Superman. Celkem dobrý kupodivu 😀

GRAVITY 
Ze začátku mě to teda nebavilo, čekala jsem co se vlastně bude dít, ale nenechte se zmást, je to fakt zajímavý, hlavně ta celková psychologie. V hlavních rolích George Clooney a Sandra Bullock

THOR: THE DARK WORLD
Další klasická Marvellovka, kterou musíte opět vidět aneb svalnatej blonďák s obřím kladivem, kterýho hraje Chris Hermsword (ten hraje i Jamese Hunta v Rush)

HUNGER GAMES
Oba dva díly jsou super. Nelze určit, kterej mě zaujal víc, každopádně jakožto celek to musím chválit neboť zkoubit takovej příběh do takovýho stylu by mě teda nenapadlo.

CAPTAIN PHILLIPS
Příběh podle skutečnosti. Jde o přepravní loď, kterou přepadnou Somálští piráti. Zní to jednoduše, ale příběh je hodně poutavej a vymyšlenej. Navíc v hlavní roli hraje Tom Hanks, kterej to moře asi přitahuje nebo co.

PRISONERS 
POVINNOST! 
Absolutně vynikající film. Ve zkratce jde o únos dvou holčiček. Příběh je brutálně hluboce vymyšlenej! V hlavní roli Hugh Jackman (♥) .

WORLD WAR Z
Jednoduchej příběh se silným dějem. V hlavní roli Brad Pitt.

12 YEARS OF SLAVE
Jedná se o příběh podle skutečnosti, kde hlavní roli hraje otroctví a vše kolem něj. Dost poutavej příběh, místama možná až moc.

WOLVERINE 
Další Marvellovka, ovšem pro mě absolutní vítěz.

GREAT GATSBY
Tady se přiznám, že nevím co mám vlastně psát. Great Gatsby není totiž jen film, je to láska, je to bohatství, je to styl. Podle Hollywoodu propadák, protože z něj prý vytěžili málo, ale určitě se podívejte, pokud jste tak ještě neudělali, navíc soundtrack nazpívala Lana Del Rey (♥).

RIDDICK
Podivně akční sci-fi s Vinem Dieselem.

DJANGO UNCHAINED  
Další film z otrockýho prostředí, ale podle Tarantina, takže z jinýho soudku.

  0 názorů na “FILMOVÝ TIPY #1”

  1. Máme obě hodně rády komiksové superhrdiny, koukám 🙂
   Akorát jen maličkost – Superman není Marvel, ale DC Comics 🙂
   Jinak super článek!!

  Diskuze

  Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.