FALK

Hodně jsem o něm slyšela. 
O kom?
Hodně lidí tam chodí. 
Kam?
Hodně lidem se tam moc líbí. 
Kde?

No přece Café Falk


Falk se usídlil na ulici Gorkého 12. Z okna máte výhled na Filozofickou fakultu MU, takže sem chodí spoustu mladých lidí.

Jedná se o celkem velký prostor. Na své si přijdou jak kuřáci, tak i nekuřáci. Prostor působí jako byt – jsou to oddělené pokoje velice zajímavýma dvěřima, který najdete v opravdu jen starých a krásných bytech.
Celkový interiér mi byl více než sympatický. Velká okna, vysoký stropy, dobrá lokalita a hlavně úžasný design! Ten mi připadal jak z minulýho století, takový historický (nebála bych se použít až starožitný) a přitom hrozně vkusný a hluboký. Zkrátka připadáte si tam o století jinde.

V nápojáku se jako vždy nejvíce soustředím na kávičku, která byla podle mě průměrná (no, čekala jsem teda víc), ale za to jsem dostala naprosto vynikající sušenkový dortík. Jinak tu naleznete různý alternativy v přípravě kávy, různý druhy čajů, alkoholu a jiných zajímavých věcí. Nesmím zapomenout na ty jejich dortíčky a různý chuťovky.


Obsluhující slečny byly milé, usměvavé a celkově na mě působily uvolněně. 

Falk jako každá druhá brněnská kavárna pořádá i různé akce a hlavně přímo pod touto malebnou kavárnou se nachází klub s názvem „Untr„, takže když se Váš kávičkový dýchánek protáhne do pozdních hodin, vždycky můžete zajít Pod (= německy Unter) a obohatit tak svůj večer. 

fotky moje a google


+ naprosto dech beroucí styl

+ super nabídka jak nápojů tak občerstvení
+ styl a atmosféra
+ oddělené kuřácké prostory
+ stylový klub přímo pod kavárnou

– kafe bylo průměrný a vzhledem k tomu jak celkově kavárna vypadá a jaká prostě je, by se mělo na kávě zapracovat 


Když se budete brouzdat kolem filozofické fakulty MU, Veveří nebo Obilňáku, trefíte na hodně kaváren, tak proč nezajít zrovna sem? .)

Falk Menu, Reviews, Photos, Location and Info - Zomato

0 názorů na “FALK”

  1. Ano, musím Brno fakt v tomto pochválit. Je to opravdová špička na kavárny a jsem díky tomu hrdá, že tu bydlím. Každopádně v každým městě se nejdou malebný kavárničky 😉

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.