ERA

Krása, velkolepost, elegance a styl. Tak takto vnímám já Kavárnu ERA.
Jedná se vlastně o řadový, dvoupatrový dům, který byl dostaven v roce 1929 v brněnských Černých polích, přesněji na ulici Zemědělská 30. 
Historie samotného domu je stejně zajímavá jako kavárna sama, ale přece jen, jdeme na to kafíčko…


Koncept, design a již zmiňovaný styl Vás doslova dostane.
Ocitnete se totiž ve velkém, otevřeném prostoru. Vaše oči nebudou vědět kam se dívat dřív. 
Po chvilce rozjímání si asi jako prvního všimnete velice zajímavých a nádherných schodů. Ty jsou těžištěm celého prostoru. Soupeřit mohou jedině s neúnosně nádhernými okny díky kterým se v tak velkém prostoru najde světlo všude. Navíc si díky nim všimnete zahrady, ve které můžete klidně posedět, když počasí dovolí, což je ohromná věc, která se jen tak nevidí. 
Bar je trošku schovaný, ale vůbec to nevadí, neboť máte alespoň prostor koukat se na něco jiného, než na to, jak vám obsluha chystá kávu, což vidíte v každé druhé kavárně. 


Každý, kdo vejde, má touhu po již zmiňovaných schodech vyjít a těšit se na to, co je nahoře. Vlastně se nedivím, měla jsem to stejné. 

Ačkoliv se první patro nijak zvlášť od přízemí neliší, je tu přece jen něco, co dole není. 
Terasa!V nabídce najdete především kávu (tam mě velice potěšilo, že vám udělají espresso americano nebo espresso con panna) značky Café Vergnano, dále různé limonády, vína, čaje, piva, různé tvrdší alko, ale hlavně si můžete dát nějaký vynikající zákusek (když jsem tam byla já, tak měli zrovna kokosový dort, brownies, borůvkový dort, aj…) a pokud máte opravdu hlad, tak vám obsluha nabídne něco z denní nabídky. Nenechte se ale zmást, ERA je opravdu především kavárna. 
V kavárně se taky můžete dočkat pár akcí, jako např. voda pro Kamerun (= koupíte si za dvacku litr vody z vodovodu a ta dvacka stačí na vysazení jednoho stromu v mizejícím pralese Kamerunu), nebo autorské čtení, které probíhá každý druhý čtvrtek. 


Obsluha byla více než příjemná, lattéčko suprový, ale ještě suprovější byl ten borůvkový dort a brownies. 

Hotová lahoda!
Příště zkusím nějaký to větší papáníčko. 

Fotky jsou moje a jedna z googlu – jinak se za ty fotky omlouvám, nějak mi blbne nahrávání a mění mi to kvalitu :/


+ úžasný design

+ neobyčejná atmosféra a prostory
+ vynikající zákusky a káva
+ zajímavé akce

Děsně mě štve, že se ERA nenachází v blízkosti mýho bydlení, neboť kdyby jo, tak jsem tam pečená vařená. Doslova mě prvorepublikový styl tak baví, že si dovoluju říct, že právě okolí této kavárny a Vily Tugendhat patří mezi ty hezčí části Brna. Dýchne na Vás historie a člověk se cítí úplně jinak. 

Návštěvu této kavárny doporučuju už jen právě kvůli oblasti, ve které se nachází, pak právě kvůli architektuře a pak i samozřejmě kvůli jejich nabídce a vašemu odpočinku. Nebude se vám chtít domů .)
Kavárna ERA Menu, Reviews, Photos, Location and Info - Zomato

0 názorů na “ERA”

  1. Já jsem tam teda jednou chtěla jít a stála jsem před tím, ale něco mě strašně odpuzovalo. Přišlo mi to hrozně snobský. Takže jsem tam nakonec nešla. Každopádně Dag tam byl a říkal, že je to tam sice hezký, ale hrozně předražený..

  2. No, přiznávám, že to tak působit může, ale na mě teda dýchá ta historie a architektura především, každopádně ceny se dají srovnat s centrem, možná i trochu levnější, ale předražený určitě ne. Nebo aspoň kafe a kokinka ne.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.