DOVOLENÁ 2016 – SPOLÍ

Už čtvrtým rokem jezdím s našema a malým bráchou (ok není tak malej, je mu už 13!) na dovolenou. Vždycky si najdeme oblast, kde bysme chtěli týden strávit a pak hledáme vhodnou chatu. Naši k moři nikdy moc nechtěli, navíc brácha nemá vodu moc rád, takže jsou naše dovolený ve znamení prozkoumávání oblasti a různých výletů tady u nás v ČR.
Tento rok jsme byli v jižních čechách, asi 15 km jižně od Třeboně v oblasti Spolskýho rybníka.

Bydleli jsme přímo v lese, v hustým, borůvkovým, jehličnatým a velkým lese pár metrů od většího rybníka. Měli jsme k dispozici kánoj, což mě hodně bavilo a když jsme si půjčili ještě jednu, jezdila celá rodina. Chodila tam za náma fenka, která si pořád chtěla házet klacek a její „ségra“ číča, která měla všechno na háku.
Za ten týden, co jsme měli chatu pronajatou jsme byli mimo jiné v Českým Krumlově, v Hluboké a v Třeboni. Chtěla jsem se zajet podívat do Hoštic a taky jsem měla v plánu Šumavu, bohužel ale nebyl čas…
Mamku jednu noc chytla bolest zubu a strávila dopoledne na pohotovosti, navíc ještě ke všemu cestou zpátky jsme měli bouračku (do čtyř aut za náma to napálil borec a nás to neminulo, byli jsme ok a naše auto taky celkem přežilo) a chytli jsme kardinální zácpy i na okreskách. Návrat zpátky byl teda dost drsnej, ale dovolená vyšla vlastně pěkně.
Vyfotila jsem přes 350 fotek, tady je pár z nich:

OKOLÍ

TŘEBOŇ
Město podle mě ničím extra zajímavý. Centrum taková klasika, ale našla jsem na náměstí super restauraci a hned ve vedlejší uličce skvělou kavárnu. Taky jsem měla opravdu dobrou kopečkovou a mají krásný Bertiny lázně (kde je parking grátis!).

 ČESKÝ KRUMLOV

Každej, kdo tu alespoň jednou byl řekl, že je to krásný město. Mně nezbývá, než souhlasit. Ano, město je opravdu krásný, tedy jeho historická část, ten ostatek klasicky nic moc. Každopádně jestli miluješ Prahu pro ty její uličky a různý domy, Českej Krumlov je daleko úžasnější. Dlouho jsem nebyla tak na větvi z toho, jak to může někde v centru tak vypadat. To se může jít Brno i Praha opravdu zahrabat. 
Nicméně mám pro tebe tip: pokud se někdy ocitneš v Krumlově a budeš mít hlad, nejez v centru, za dva smažáky a čtvery hranolky jsme platili přes šest set! Trochu mazec co? Číšník nám řekl, že je to tím, že vidíme na hrad 😀

super hradní kavárna

HLUBOKÁ NAD VLTAVOU
Ta mi kromě novogotickýho a fakt krásnýho zámku vůbec zajímavá a ničím pěkná nepřipadla. Hospody na každým rohu, ale jinak nic. Hold, aspoň pro příště vím.

A tady ještě něco málo z těch lesů, kde jsme bydleli:

všechny fotky jsou moje a žádná není upravená .)

Dovolená byla krásná a mrzí mě, že jsme toho nestihli tolik, kolik jsem chtěla, ale zase jsem zažívala věci, který se mi nepodaří každej den, jako třeba ta plavba na kánoji, každej večer táboráky, probouzení se do lesního vzduchu, chození bosá v mechu, atd… A taky jsem zjistila, že chci rozhodně jet příští rok na vodu! Když jsem potkávala ty vodáky, a slyšela, co všechno zažívaj a jaký to je, hrozně mě to nadchlo a potřebuju to zažít.
Jinak snad se ti fotky líbily a napiš, kde jsi byl/a ty .)

    UložitUložit

    0 názorů na “DOVOLENÁ 2016 – SPOLÍ”

    Diskuze

    Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.