DEKORATIVKA NA KTEROU FAKT NEDÁM DOPUSTIT

O kosmetice tenhle blog nikdy bejt neměl, ale musím uznat, že čím jsem starší, tím víc mě tato oblast zajímá, a to hlavně proto, že už vše prostě nefunguje a člověk musí zkoušet. A taky musím říct, že mi i na tuto oblast chodí dotazy, proto se tu články tohoto typu objevují, abych zkrátka tak nějak odpověděla všem.

Dneska to bude o tom, co nosím ve svý kosmetický taštičce, páč to je to, co opravdu a pořád a ráda používám. Co je dobrý, co mi funguje a v co mám víru. Pár věcí jste už tu mohli vidět, takže to nebude úplně recenze, ale spíš tipy.

Jako první, čím začínám, je korektor. Jsem v tomto (zatím) věrná Macu, neboť je to jedna z mála značek, která má opravdu výběr v odstínech a to je pro mě dost podstatný. Co v odstínech, ale v podtónech! Já jsem totiž trošku oříšek a musím mít studeně žlutej podtón, jinak je zle. A Mac toto splňuje.
Korektor je jemnej, má konec jak lesk na rty, takže se dobře nanáší a kryje. Ne tak, že tě to úplně zahalí, ale spíš tak přirozeně, což je další věc, proč zrovna tato značka.

Jako další by v normálním případě byl nějakej stín na oči, ale v mý taštičce je teď nenajdete. Moje paletky jsou moc velký, takže se mi tam nevleze žádná, ale zrovna teď v letním období mi to nevadí. Stín supluje skvěle multifunkční kelímek od Manasi 7, což je skvělá věc, přírodní.
Je to teda hlavně rozjasňovač, ale můžeš ho právě použít i jako stín na oči, nebo i jako rtěnku.

Řasenka. Základní stavební kámen celýho mýho každodenního looku. Nedám ani za zlatý prase dopustit na řasenku od Too Faced – Better Than Sex, protože prostě je fakt nejlepší!!!
Na moje těžký, hustý a špatně tvarovatelný řasy není opravdu nic lepšího a že jsem hledala, joo několik let jsem něco takovýho hledala a fakt, kdybych si měla nechat jednu věc na světě, je to tahle řasenka.

Gel na obočí jsem začala používat teprve nedávno. Obočí mám o přírody pěkně tvarovaný a hustý, takže tohle používám jen na pročísnutí a vyplnění barvičky. Mám od značky Douglas v odstínu light brown, což bych si já vůbec nevybrala, neboť mám tmavě hnědý obočí, snad až do černa, řekla bych, a když mi paní v obchodě podala tento odstín, říkala jsem si, že asi blbě vidí, ale nakonec se ukázalo, že měla pravdu, takže tohle doporučuju kupovat přímo v obchodě.
Jinak je ten gel celkem příjemnej, resp. to není cítit, snad jen napoprvý, ale nepůsobí to nepřirozeně, není to přehnaný, nebo tak něco, prostě jak říkám, spíš jen na vyplnění.

Jako jednu z posledních věcí, kterou používám, je bronzer. To je u mě též novinka, stejně jak ten gel na obočí. A tady je trochu zastavíme: bronzer jsem myslela, že já, studenej typ, prostě používat nemůže. Páč bronzer = opálení a opálení = teplej tón pleti, což já nemám, ani když jsem opálená, to je jasný.
K bronzeru vedla najednou celkem jasná cesta, kdy jsem zjistila, že si chci zvýrazňovat přesně tu část obličeje, kterou jsem celou tu dobu myslela, že slouží na tvářenku (a já tvářenku nenosím, páč já mám tváře od přírody, jako jeden z mála typů) a místo toho jsem to suplovala konturovačem, kterej jsem ale nerada používala, páč jsem nebyla přesvědčená o odstínu (měla jsem od Kat von D ten nejsvětlejší).
Uff. Jasná cesta, ale popsat ji je celkem fuška. No, každopádně jsem zašla do Sephory, ukázala paní fotku Chloe z Lucifera (též letní typ jak já) a řekla jí, že to, co má ona na obličeji, chci taky.
A on to byl bronzer! No já nechápala, ale byla jsem happy jak dva grepy. Abych to aspoň trochu zkrátila, vzala jsem bronzer od Fenty, páč jsem si předtím koupila od ní právě ten konturovač v naprosto skvělým odstínu na mě a právě tento odstín byl i v tom bronzeru, takže to bylo jasný. Sedlo to na mě jak poklice na hrnec a od té doby se už nekonturuju, ale bronzeruju!
Jinak značka Fenty mě nikdy moc neučarovala, a to jsem na ni slyšela všude samou chválu. Asi to bude tou Rihannou, kterou jsem nikdy prostě moc nemusela, ale musím uznat, že značka je fakt skvělá. Dokonce mě to přemluvilo tak moc, že jsem si včera objednala Fenty Skin Starter Pack a pokud to bude fungovat, hodlám tím dokonce i nahradit luxusní Bioloqigue!

Tak a pokud jsem si s tím Manasi 7, kterým jsem si prstama přetřela víčko a namalovala tak stín, nenamalovala i nadlícní kosti jakožto rozjasňovač, tak to udělám právě teď.
Zcela nakonec? Balzám na rty. Ráno si dávám, a to hlavně kvůli barvičce balzám od Boomig Bob a během dne, nebo když prostě nechci barvu na rtech, sáhnu po oblíbené Weledě, kterou používám už x let.
A je to, můžem jít!

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.