CEFÉ PODNEBÍ

Nebeská kavárna, která má opravdu jedinečnou zahrádku a která sídlí přímo v historickým srdci Brna?
Tak přesně to je Podnebi.


Podnebi je v Brně velice známá kavárna. Brňáci jsou zvyklí tam chodit jak na snídaně, tak na meníčka i na večerní vínečko. 
Tato nebeská kavárna se nachází přímo pod Špilberkem na ulici Údolní 5 a i díky tomu je tak malebná, neboť právě toto historické jádro s krásnou zahradou přímo na zahrádce je opravdová jedinečnost. Nedokážu si ani představit, že by zrovna na tom místě mohlo být něco jinýho, než kavárna.
Po příchodu si asi jako prvního všimnete baru. Ten se táhne prakticky přes celou šířku kavárny a je podsvícenej. Podnebí je rozděleno na kuřáckou a nekuřáckou část. Vevnitř se prakticky nenachází nic tak zajímavýho, kavárna je zajímavá totiž jako celek. Bílý stěny, vysoký stropy s velkýma dřevěnýma oknama a parkety. To je prostě starý Brno. Když k tomu připočtu tu zahrádku, přes kterou vlastně musíte jít (a to je moc dobře!), jinak se do kavárny nedostanete – je to jasný. Tento prostor nepotřebuje nějaký sochy, obří nesmyslný obrazy, zajímavej design židlí či další věci. Podnebí má duši samotnou zajímavou a je to vidět. Nápojovej lístek občas připomíná leporelo, ale najdete tam opravdu vše. Začneme u kávy, která mě samozřejmě zajímá nejvíc. Mají tam Illy. Illy je prostě taková klasika. Je to dobrá káva, ale zrovna v této kavárně bych dala přednost něčemu neprozkoumanýmu. Něco, co tě zajímá už jen, když se to vysloví. Co mě ale dost mrzí je, že v nabídce nabízejí „Caffé Latte Macchiato“. Podle WBCH (článek zde) jsem vlastně nevěděla, co mi donesou. Bude to snad Caffé Latte do hrníčku nebo Latte Macchiato do skla? B je správně! Toto tedy považuju za fatální chybu a byla bych ráda, kdyby si to opravili. Navíc na jejich stránkách je jen „Caffé Latte“ ale dělají Latte Macchiato, tak to fakt moc nechápu. Jinak točí kofolu, pivo, mají bezva citronádu, rozlívaný vínečko nám taky celkem chutnalo a co musím pochválit jsou jejich mňamky. Když je teplo a nemáš moc hlad, můžeš si dát místu s čerstvým ovocem. Když máš chuť na něco sladkýho, tak si dej palačinky na čtyři různý způsoby, croissant nebo müsli s jogurtem a nebo nějakou mňamku na baru. Pokud už máš velkej hlad a denní nabídka (většinou polívka, tortilly, těstoviny, pizza) je pryč, doporučuju Panini, který byly opravdu vynikající. Pak jsou tam třeba palačinky na slano nebo tousty, saláty a další mňamóznosti.

Zkrátka z jejich nabídky si vybere každej.


Obsluha je vždy příjemná a vstřícná. Občas je teda trošku pomalejší, ale vzhledem k tomu, že už od otvíračky až do zavíračky je Podnebí fakt plný a prakticky je to umění najít volný místo (a k tomu ještě na zahrádce), tak si často volám o rezervaci. 

+ krásný prostředí, zahrádka
+ široký výběr
+ denní menu

– rozporuplný název v přípravě kávy

Podnebí má krásnou a přátelskou atmosféru, takže je ideální jak pro setkání s kamarády, tak i pro obchodní schůzku. Já jsem tam začala chodit poměrně často a už se těším, až tam zase zamířím.
A co ty, vyzkoušíš Podnebi?

0 názorů na “CEFÉ PODNEBÍ”

  1. tam je to moc bezva!
    akorát už mě kolikrát všichni upozorňovali, že se to píše s krátkým "i" – Podnebi – i když mi to moje jazykovědná hlava nebere 🙂

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.