CAFÉ FLEXARET

Není nad to, když se objeví taková kavárna, kam se těšíte už nějakou dobu. A není nad to, když je ta kavárna zajímavá už jen sama o sobě.
Jo tak tak nějak bych mohla mluvit jen o Café Flexaret.Flexaret je značka fotoaparátu, takže už jen z názvu vyplývá, že se jedná o fotografickou kavárnu. Tato kavárna se uhnízdila kousek od Pekařské, přesněji na ulici Kopečná 2/21 a před nedávnem oslavila své první narozeniny. Pan majitel s manželkou ji budovali rok.
Když jsem se o ni dozvěděla, myslela jsem, že je tak trochu z ruky a vlastně kvůli tomu mi trvalo takovou dobu tam vůbec dojít. Naštěstí jsem se ale zmýlila. Stačí dojít na „Šilingrák“, sejít kousek po Pekařské a jste tam. Ale nemusíte se bát, že by na vás vybafnul hluk z města. Právě naopak. Díky tomu, že kavárna je pod kopcem, tak uslyšíte minimum.
Celkovej design kavárny na mě působí takovým zvláštním retrem. 
Na jednu stranu tam nenajdete nic extravagantního, neobvyklýho, na druhou stranu to tam neobvyklý vlastně je. Na baru mají kolo, kávovar je na okně, chodíte po klasických černo bílých dlaždicích, sedíte u červenýho stolu, kolem dokola fotky a starý foťáky, prostor je zajímavej, prostornej a prosluněnej. 
Dohromady to působí vkusně, nepřeplácaně a možná trochu obyčejně, ale má to prostě něco do sebe. 
Má to atmosféru, má to duši.

Co mě potěšilo byla široká škála přípravy espressa. A co mě potěšilo ještě víc je značka kávy, která je portugalská a jmenuje se Delta. Díky tomu jsou vlastně dost výjimeční, neboť tuto kávu si dáte jen na dvou místech v ČR – tady a v Praze. Z toho důvodu jsem se tam (mimo jiné) těšila. Každopádně jsem si dala Caffé Latte a místo do hrníčku jsem jej dostala do sklenice. Tohle mě vždycky nehorázně vytočí. Jednak nesnáším pít kávu a celkově teplý nápoje ze skla a druhak Caffé Latte se podle WBC (World Barista Championship) servíruje do hrníčku – viz článek tady
Protože ale bylo ráno, když jsem tam zavítala, a já jsem nesnídala, dala jsem si skvělej mrkvovej dort s ořechama a to jako bacha – ořechy nejím – při pohledu na něj jsem nemohla odolat. Dortíčky ke kávě si tedy určitě dejte, nabízejí je pořád a pořád se mění, takže můžete zkoušet nový a nový chutě.


Slečna, která nás obsluhovala byla sice příjemná a ráda se bavila, ale trochu mě zamrzelo, že jí příprava dvou „lattéček“ zabrala víc jak 15 minut. A to jsme tam byli jen 3 človíčci v celé kavárně. Ono, když prostě nesnídáte, máte jak hlad, tak chuť, že si konečně dáte to kafe, tak to prostě moc nepotěší…
Café Flexaret jako každá druhá kavárna v Brně nabízí i trochu té kultury. Po dřevěných schodech, který se nachází hned za skleněnou, výstavní vitrínkou s právě dostupnýma dobrůtkama se dostanete do sklepního prostoru, kde se pořádají jak koncerty, tak různý vernisáže, divadla a tak nějak vlastně všechno.

fotky jsou moje a jedna z googlu

+ jedinečná káva
+ prostor
+ celkovej nápad, koncept a design
+ móc dobrý zákusky
+ akce, kulturní vyžití
+ lokalita


– trochu pomalá obsluha
– Caffé Latte ve skle


Kdo chce zažít, vidět a ochutnat něco, co nikde jinde není, tak zajděte prostě sem. Bude se vám tu líbit, bude vám tu chutnat a budete se sem chtít vrátit.
Jako já .)

Café Flexaret Menu, Reviews, Photos, Location and Info - Zomato

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.