CAFÉ ATLAS

Tak jsem si zase po delší době zašla na brunch.
No, on to byl spíš lunch vzhledem k čase, ale snídala jsem! 
V centru a v neděli. 
A bylo škaredě a zima, ale tam jsem se cítila velice hojně.
Kde že?
V Café Atlas, prosím pěkně.
Café Atlas se ubytovalo kousek od České, resp. na ulici Žerotínovo náměstí 6 v sále B. Bakaly, což je vlastně tzv. Bílej dům. 
Už při vstupu se budete asi divit. Prvních 10 minut jsem to tam vlastně moc nechápala. Café Atlas je vlastně jedna velká průchozí hala, přes kterou se dostanete do již zmíněnýho sálu. Zařízení na mne působí prvorepublikově a trochu i školsky. Možná za to může i výzdoba na stěnách, neboť se opravdu ocitáte v Atlase. Všude kolem jsou různá zvířata a živočichové, ale všechno je to bráno tím „atlasovým stylem“, takže je to vlastně velice rozmanitý a barevný. Celkově je ale interiér laděn do hnědé s bílou. 


V nabídce mají samozřejmě kávu (dala jsem si latté a bylo hodně vodový), dosti zajímavou nabídku svařených džusů, pak různý čaje, limonády a hlavně a to pozor – dortíčky a různý mňaminky. No co oni dokážou vymyslet a hlavně jak dokonale to chutná, to je až k nevíře! 
Pokud máte hlad a půjdete kolem kolem poledne, stavte taky na meníčko, který Vás určitě naláká buď už jen názvem, nebo opravdu kvalitníma a čerstvýma surovinama. 
Sem tam se tam taky konají různý akcičky, naposledy třeba Swingovej večer, nebo třeba i promítání různých dokumentů a filmů a samozřejmostí jsou i koncerty. 

Obsluhovala nás slečna, která byla příjemná a ochotná vysvětlit vše, oč jsem žádala, ale po vypití kávy a svařenýho mangovýho džusu si nás přestala slečna všímat a asi půl hodiny jsme tam seděly na sucho. Chtěly jsme si ještě něco dát, ale slečna prostě nepřišla, takže jsme se sbalily a šly pryč. Trochu neprofesionální přístup, řekla bych… 
fotky jsou moje a jednu jsem si půjčila z googlu
+ dobrá poloha
+ neobvyklý a jedinečný koncept
+ zajímavá nabídka
+ akce


– káva
– obsluha
Atlas je zkrátka a dobře výjimečná kavárna, kde si pochutnáte jak ráno, tak v poledne a večer se stihnete i pobavit. Proč se sem tedy nestavit, což? .)

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.