BUDAPEŠŤ

Je to už několik dní co jsem byla v Budapešti.
Byl to super výlet a jela bych znova a to hned. Budapešť je fakt krásný město. Mám pocit, že všechny zahraniční města jsou postavený do přírody a že tady u nás je tomu naopak. Vždycky, když jsem někde mimo ČR, tak si přírody váží a je jí všude dostatek, ale tady? Škoda mluvit…

Každopádně náš výlet začal brzo ráno jednu sobotu. V dopoledních hodinách jsme dorazili do Tropicária a Oceanária. To je prostě něco víc než zoo. K vidění je snad tisíc druhů ryb, ptáků, hmyzu atd. Nad Váma lítají různí práci, pod Váma lezou krokodýli. Každou půlhoďku si můžete vyzkoušet „pravou“ tropickou bouři. Taky uvidíte obrovský akvárium, ve kterým jsou žraloci, rejnoci a to je fakt pecka. Navíc se můžete projít skrz akvárium a to díky 11m dlouhýmu tunelu, takže všechnu krásu lze vstřebávat z více stran a směrů. Já mám ovšem největší zážitek z pohlazení si rejnoka – i to tam lze. 

Zkrátka a dobře k vidění je tam toho spousta a nikde jinde toho tolik neuvidíte. Toto je totiž největší Tropicárium ve střední Evropě.

Po tomto zážitku jsme se přesunuli do centra a to do té historické části. Budapešť se dělí na Budu, což je ta stará, historická část a Pešť a to je ta nová část. Tyto dvě části rozděluje protékající řeka Dunaj. 
Prošli jsme si obě dvě části a opět se budu opakovat, ale mají to tam prostě krásný. Stará část je klidná, i když je tam hrozně moc turistů, ale i tak působí tak nějak pohodově. Všude jsou restaurace, každá je jiná a každá je jedinečná. Nachází se tam strašně moc historických památek a budov. Mít víc času, tak to tam prolezu ještě víc.

to je prosím nultý poledník

jeden tady ten kelímek stál na naše 200KČ!

Nová část – Pešť – je krásná taky, ale jinak. Je různorodá, ale přitom k sobě pořád ladí. V nové části je plno obchodů a hlavně moře zábavy. Nejznámější ulice je ulice Váci, což je něco jako vídeňská Marie-Hilferstrasse. 

naprosto dokonalej obchůdek

účastníci zájezdu

Byli jste někdy v Budapešti? Pochlubte se!

0 názorů na “BUDAPEŠŤ”

  1. Anonymní

    Jáj, vždyť zrovna Brno je plný zeleně, parků a na každým konci je les 😉 možná stačí zvednout oči a rozhlížet se aji doma :)) B.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.