BAREVNÁ CESTA ANEB MÁM RÁDA RŮŽOVOU!

Nikdy jsem tomu nevěřila. Nikdy jsem si to ani nemyslela. A nikdy jsem nešla tomu naproti.
To byl ten problém.
A ten je vyřešen.
Takže, můžu s čistým srdcem říct, že mám ráda barvy a nosím růžovou!

Moje barevná cesta začala ani ne před rokem. Je to další krok k prozkoumání sama sebe, k akceptaci a celkovýmu pochopení. To proto, aby byl klid.
Pokud nechápeš, o čem je řeč, přečti si článek „Umění jednoduchýho života„, kterej je o mé cestě za klidem = přestat žít v iluzi, nestresovat se, akceptovat vše, co se děje, žit v harmonii a to kompletně se vším a hlavně o porozumnění sama sobě.

Jak jsem uvedla, je to další krok. A přišlo tak nějak nenásilně. Jako všechno ostatní. Začala jsem, díky tomu, že jsem zjistila, kdo teda vlastně jsem, jaký mám kvality, co všechno umím a co mám pro svý další cíle a plány dělat, zjišťovat, že se v mým oblečení necítím dobře. Najednou to tak prostě bylo.
Když jsem ještě žila ve své bublině, ve své iluzi o sobě, nosila jsem jen černou a bylo mi fajn. Cítila jsem se bezpečně. A díky tomu jsem neměla potřebu žádný barvy k sobě pouštět. Navíc jsem si vůbec nemyslela, že mi něco jinýho sluší.
Jano, flákni si!
A když pomalu přicházelo všechno to zjišťování a úplná transformace do oné, čisté a přirozené podoby, černá už neměla místo.

Podstoupila jsem tzv. color analyzing – s kámoškama jsme si udělaly hromadu testů ohledně barevné typologie. Zkoumá se přirozená barva vlasů, očí, pleti, žíl, opálení, … Dle toho se určí, jestli jsi jaro, léto, podzim či zima. A aby to nebylo tak jednoduchý, tak každá roční sezóna má ještě několik (nejčastěji 3) podtypů. Už bohužel teda nedohledám všechny ty zdroje, kde jsme si ty testy dělaly, ale strýček Gůgl určo pomůže 🙂
Já mám studený podtón pleti, ledový, světlý oči, matný, středně hnědý vlasy, žíly do modra a opaluju se pomalu a mírně do hněda. Jsem studený léto, tzv. Cool/True Summer či Summer-Winter. A dle toho mi mají slušet barvy s matným, studeným, šedým podtónem. Co naopak nosit nemůžu jsou zářivý a teplý barvy. Takže podzimní a jarní.
A takto vypadá má paletka odstínů:

Barevně se ta škála dál dělí na hlavní barvy, neutrály a kontrasty. A aby to nebylo vůbec jednoduchý, tak né všechny barvy jsou přímo na tebe ve tvé paletce, takže vlastně ještě z ní si musíš vytáhnout to, co je opravdu ono! Já např. nosím jen tu levou polovinu barev.

Když jsem to poprvé viděla, řekla jsem „Cožee? Takový barvy? Na mě? Tak to asi néé!“. Nevěřila jsem tomu. Ale na druhou stranu jsem k tomu byla nakloněná, páč, jak jsem psala, přestala jsem se ve svým oblečení cítit (plus si lakuju několik let nehty do taupe odstínů, což jsou právě moje barvy, takže podvědomí asi vědělo).
Začala jsem teda pinterestovat celebrity, který jsou taky studený léto (patří sem Mila Jovovich, Kate Middleton, Olivia Wilde, Emily Blunt, Amanda Peet,… ). Abych to prostě viděla a přesvědčila se.
A to se taky stalo. Prozkoumala jsem daný ženský a viděla jsem, že jim to fakt sedí. A když jsme stejnej typ, tak mě přece musí taky. Tak jsme začaly chodit s kámoškama do sekáčů a začaly zkoušet, jestli to fakt tak je.
A ono to tak fakt je! 😀

Moje nová, tak z 90% hotová skříň

S naprostým nadšením jsem se na sebe dívala několik minut do zrcadla a nechápala jsem. Mně sluší růžová! A modrá! A hnědá!
Ólalá a tím to začalo. Došla jsem domů a naprostou většinu černé jsem dala pryč. Z toho mála, co mi zůstalo jsem neměla skoro nic a tak jsem započala barevnou cestu, kterou jednou/dvakrát do měsíce absolvuju = chodím po sekáčích, bazarech, výprodejích, Vintedů a občas i obchodech, abych si doplnila zásoby oblečení v těch barvách, který jsou prostě moje.
A je mi v nich fajn. Strašně fajn.

Omlouvám se za kvalitu, všechny fotky jsou foceny v jinej den, v jinej čas a prvotně nebyly vůbec určeny, abych je takto vystavovala 🙂

Takže otevřete oči, prozkoumejte se a akceptujte vše, co má být vaše přirozený já <3
Namasté.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.