DESIGN

RENOVACE #2 LOŽNICE

V plánu byla nová postel, noční stolky a lampičky.


Postel jsme koupili už před měsícem v Jysku. Hlavní roli hrál materiál. Chtěla jsem dřevo. Nejlíp natřený na bílo. Bílou postel sice nemáme, ale dřevěná je. Je to masivní smrk a pořád ještě voní! Z její koupě jsem měla ohromnou radost a strašně mě bavilo ji skládat.
Noční stolečky jsem původně měla namyšlený úplně jiný. Měly být z řady Hemnes, bílý, vysoký a s šuplíkem. Přemýšlela jsem, že noční stolek stejně používám jen na vodu, knihu a krém na ruce, popř. kapesníky, takže mít takovej noční stolek by byl zbytečnej. Přidělali jsme tedy na zeď čtvercovou polici z Ikea ze série Lack a bylo to.
Hlavním počinem ovšem byly lampičky. Ty jsem měla taky vybraný, měly být taky z Ikea a jmenují se Ranarp. Jsou naprosto krásný a úžasný, ale já jsem od přírody člověk tvořivý a ráda si občas věci zkomplikuju jen proto, abych z nich měla větší radost, a tak jsem vymyslela vlastně děsně jednoduchou věc, která, jak jsem posléze zjistila, je už dávno vymyšlená a seveřani (kdo jinej) na ni celkem ulítávají. Vlastně koupíš konzoli, šňůru s vypínačem a s koncovkou do zásuvky (oukej toto už problém je), objímky a žárovky. Přivrtáš konzoli, sestrojíš svíticí drát s holou žárovkou, propleteš ji konzolí a je to.
A takhle to v naší současné ložnici vypadá.

Žárovku jsem samozřejmě chtěla velkou a designovou, ale když jsem takovou našla, vůbec nesvítila a zase si nechci zkazit oči že, takže jsme koupili klasičtější, avšak halogenový. Doma sice svítíme LEDkama, ale ty jsou ultra ošklivý, tak zvítězila zlatá střední cesta. 
Druhou stranu ložnice jsem už nefotila, neboť tam žádná renovace neproběhla. Tam je už jen (bílá) skříň, (bílá) komoda, (bílá) druhá komoda s černýma šuplíkama a houpací křeslo z banánových vláken.
Renovace následně nastane v pracovně, kde potřebuju to nový křeslo, i když stále o něm nejsem přesvědčená. Potřebuju ale sjednotit Expedit, což je taková policová knihovna a na můj vkus působí dost hekticky. To už jsou ale doplňkový renovace. Jak jsem psala předtím, neboť se máme v plánu stěhovat, tam se bude skoro všechno nový vytvářet, nemá tedy cenu tady v našem přítomným hnízdě moc věcí dělat a kupovat.
Užij si hezkej zbytek neděle! .)

0 Comments

Napsat komentář