O MNĚ

V roce 2014 jsem založila tento blog, akorát pod názvem „Kafárenský povaleč“, který byl zaměřen především na recenze brněnských kaváren. Udělala jsem certifikát baristy a měla jsem potřebu trochu očistit a oživit brněnskou kavárenskou scénu. Postupem času jsem začala přidávat i další témata, až jsem nakonec blog pojmenovala po mě. Odrážel mou duši a mohla jsem vám skrz něj říct vše, co jsem zkrátka chtěla a potřebovala.

Od kávy po zdravý jídlo, kosmetiku, recenze na všechno možný a úvahy o všem nemožným.

A teď teda o mně!
Žiju (ještě stále) v Brně s mým mužem a dobrmanem Nerem. Toužím(e) žít v přírodě, v jehličnatým lese plným mechu. Ano, miluju přírodu. Jen tak se procházet lese. Neumím bez toho žít. Možná i proto jsem vegetariánka velmi silně inklinující k veganství a celkově k takové filozofii. V tomto směru se hodně ztotožňuju se severským pohanstvím a mým proudem je minimalismus. Ten se odráží v mnoha aspektech mýho života.
Mám ráda klid. Všude, ale nejvíc v hlavě.
Ráda a často maluju, nebo tvořím na grafickým tabletu. Miluju hudbu. Můj „bůh“ je Chris Cornell. Skrz jeho texty dostávám odpovědi. Taky miluju norskou Wardrunu, no a nedám dopustit na Richieho Kotzena, jehož hudba a styl je tak trochu jako já. Když už jsme u stylu, miluju dlouhý svetry/mikiny/halenky. A nejčastěji mám na sobě Chelsea boots.
Mám tetování. Hodně. Myslím, že jich mám 11. Zatím.
Taky ráda čtu. Nejvíc Baudelaira, Poea a Wilda. To jsou moji chlapci. Vlastně díky nim mám půlku ruky pokreslenou.
Zajímá mě všechno, co se Skandinávie týče. Vyznání, kultura, příroda, architektura, ale hlavně interiérovej design. To je moje vášeň. Taky mám ráda motorky. Choppery.
Často jóguju a občas to trochu prokládám fitness cvičením, sjíždím na kole traily, kvůli kterým i často cestujem a ráda pracuju na zahradě. No jo, hlííína.
Když si potřebuju odpočnout, ráda a často si pustím film (nejlepší je Jagten a nebo The Girl with the Dragon Tattoo, Revenant), či seriál (Taboo, Vikings, ..), ale ještě raději se odeberu do herního (i knižního) světa Zaklínače. To je moje srdcovka.
Miluju podzim a nemám ráda léto. Jako vůbec.

Uff, co dál?

Jsem freelancer. Miluju focení, psaní, baví mě vektorová grafika a tvorba webů. Tohle je to, co dělám. Ještě k tomu stíhám dělat i pro jeden státní podnik. Taky jsem spoluautorkou dětské knihy „Mourek, kocourek z Brna“, píšu pro interiérovej magazín a dělám správu webů.
Jsem takovej ten člověk, co rád zkusí všechno. Sbírám zkušenosti a zážitky, ale v cestování se až tak moc nevyžívám. Jsem ráda doma.
Nesnáším chaos a neorganizovanost. Jo, jsem puntičkář. Miluju seznamy. Dělám si je furt a na všechno. Co nemám na papíře, to zkrátka nevím.

Myslím, že je čas tuto kapitolu uzavřít.

Pokud máš na mě nějakej dotaz, něco tě zajímá a chceš se na něco zeptat, klik sem a můžeš se ptát 🙂

UložitUložit

UložitUložit

UložitUložit